Web Analytics Made Easy - Statcounter
بهترین ارائه دهندگان مرکزداده کولوکیشن در جهان

بهترین ارائه دهندگان مرکزداده کولوکیشن در جهان

در حالی که پیشرفت‌های مجازی سازی تعداد ماشین‌های فیزیکی مورد نیاز سرور را کاهش می‌دهد، مشاغل در حال رشد همواره نیاز به استقرار سرورها در فضای فیزیکی بزرگتری خواهند داشت. با این حال، ساخت یک مرکز داده هدفمند برای بسیاری از بودجه‌ها دور از دسترس است. به همین دلیل است که ارائه دهندگان مرکز داده کولوکیشن یک راه حل برتر برای اتاق‌های سرور سنتی و داخلی ارائه می‌دهند.

مرکز داده کولوکیشن چیست؟

مرکز داده کولوکیشن یک مرکز داده بزرگ است که فضا را برای سازمان‌های شخص ثالث برای استقرار سرورها و سخت افزار شبکه خود فراهم می‌کند. بسیاری از سازمان‌ها قادر به ساخت و نگهداری مراکز داده خود نیستند. ارائه دهندگان کولوکیشن با اجاره دادن محل خود این گپ را پر می‌کنند.

مهم است که بین کولوکیشن و ابر تمایز قائل شوید. به گفته Interxion، “در ابر، سرورها متعلق به ارائه دهنده ابر است و داده‌ها به صورت مجازی مدیریت می‌شوند. در کولوکیشن، سرورها متعلق به تسهیلات کولوکیشن نیستند، بلکه در عوض متعلق به مشاغل هستند که فضا را اجاره می‌کنند. ”

بسیاری از سازمان‌ها یک راه حل ترکیبی را انتخاب می‌کنند، جایی که برخی از بارهای کاری بصورت فیزیکی میزبانی می‌شوند – در محل، در مرکز داده خصوصی یا از طریق یک سرویس کولوکیشن – و سایر بارهای کاری در ابر میزبانی می‌شوند.

بهترین ارائه دهندگان مرکز داده کولوکیشن در جهان

ارائه دهندگان کولوکیشن زیادی وجود دارد، و رتبه بندی همه آن‌ها می‌تواند دشوار و وقت گیر باشد. برای کمک به محدود کردن جستجوی شما، در اینجا بهترین انتخاب ما برای بهترین ارائه دهندگان مرکز داده‌های کولوکیشن بدون ترتیب خاصی آمده است:

اکوئینیکس (Equinix)

بر اساس گزارش اخیر، اکوئینیکس 5/11 درصد از بازار مرکز داده کولوکیشن جهانی را کنترل می‌کند، که با فاصله پیشتاز رقابت است. این نوع سهم بازار بدین معناست که اکوئینیکس موقعیت مناسبی برای خدمت به شرکت‌های بزرگ دارد. این اطلاعات دموگرافیک، عنصری کلیدی در استراتژی آن، از طریق ساخت مراکز داده مقیاس بزرگ است.

مراکز داده کولوکیشن اکوئینیکس دارای بیش از 220 مرکز داده در 52 بازار در 24 کشور در پنج قاره است. در سال 2020، 91 درصد از انرژی مصرفی اکوئینیکس از منابع تجدیدپذیر تامین می‌شد.

ممکن است مشاغل کوچک بخواهند به دنبال ارائه دهندگان دیگر باشند، زیرا اکوئینیکس فضای رک را اجاره نمی‌دهد. با این وجود، سازمان‌های بزرگتر از خدمات با کیفیت اکوئینیکس قدردانی خواهند کرد و بر مشتریان سازمانی تمرکز خواهند کرد.

دیتاسنتر اکوئینیکس
نمایی از دیتاسنتر اکوئینیکس (Equinix)

سان‌گارد (SunGard AS)

«خدمات دسترس پذیری سان‌گارد» با خدمات کولوکیشن خود تأکید زیادی بر امنیت و بازیابی می‌کند. این تعجب آور نیست، زیرا این شرکت، فروشنده پیشرو در بازیابی فاجعه به عنوان سرویس (DRaaS) است. این ارائه دهنده همچنین پشتیبانی قابل توجهی در حوزه مهاجرت ابر را ارائه می‌دهد.

Sungard AS دارای مراکز داده کولوکیشن و مراکز بازیابی فاجعه در 45 مکان در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا است. این طیف گسترده ای از گزینه‌های لیزینگ مقیاس پذیر، از فضای رک و قیمت گذاری بر اساس هر واحد، تا قفس و سوئیت‌های خصوصی را ارائه می‌دهد.

سانگارد برای سازمان‌هایی که به دنبال حفظ کنترل مطلق بر مدیریت سرور خود هستند، مناسب نیست. با این حال، برای مشاغلی که به دنبال خدمات پشتیبانی زیادی هستند، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

SUNGARD

دیجیتال ریلتی (Digital Realty)

دیجیتال ریلتی مراکز داده بیشتری در سطح جهان نسبت به اکوئینیکس دارد، اما از نظر سهم بازار بسیار عقب تر از آن‌ها است. با این وجود، این فروشنده هنوز یک غول در فضای کولوکیشن و پیشرو در زمینه ارتباطات زیرساختی ابر ترکیبی است.

در سال 2020، دیجیتال ریلتی خرید Interxion را تکمیل کرد و سهم خود را در اروپا به میزان قابل توجهی گسترش داد. در مجموع، این برند دارای بیش از 290 مرکز داده در 49 بازار، در 24 کشور در شش قاره است. گزینه‌های اسکان آن از کابینت‌های جداگانه تا قفس و سوئیت‌های خصوصی متغیر است. سال گذشته، دیجیتال ریلتی به 100٪ پوشش انرژی تجدیدپذیر در آمریکای شمالی و اروپا دست یافت.

دیجیتال ریلتی برای مشاغل کوچک مناسب نیست، زیرا فاقد گزینه‌های اجاره فضای رک است. با این حال، سازمان‌هایی که به اتصالات شبکه و گزینه‌های پهنای باند انعطاف پذیر نیاز دارند یا به دنبال اتخاذ یک مدل ابر ترکیبی هستند، باید این ارائه دهنده را در نظر بگیرند.

کولوکیشن دیجیتال ریلتی

خدمات کولوکیشن چاینا تلکام (China Telecom)

شرکت مخابرات چین (چاینا تلکام) دارای 456 مرکز داده تنها در سرزمین اصلی چین و همچنین 187 مرکز داده در 71 مرکز مترو در سراسر جهان. جدا از صدها مرکز داده، مخابرات چین بزرگترین اپراتور پهن باند در جهان است.

این فروشنده کابینت، قفس و سوئیت‌هایی را برای اجاره محل ارائه می‌دهد. در حالی که مخابرات چین از استانداردهای HIPAA، ISAE-3402 و PCI-DSS پشتیبانی می‌کند، سایر ارائه دهندگان کولوکیشن در این اندازه تمایل دارند از سازگاری بیشتری پشتیبانی کنند.

مشاغل فعال در آسیا باید مخابرات چین را در میان ارائه دهندگان کولوکیشن در فهرست کوتاه قرار دهند. حتی اگر نیازهای شما به چین محدود نمی‌شود، مشاغل متوسط و بزرگ با نیروی کار توزیع شده جهانی باید مخابرات چین را در نظر بگیرند. با این حال، شرکت‌هایی که عمدتا در آمریکای شمالی فعالیت می‌کنند باید به دنبال جای دیگری باشند.

خدمات کولوکیشن چاینا تلکام
دفتر مرکزی سازمان مخابرات چین (چاینا تلکام)

Cyxtera

Cyxtera راه حل‌های مقیاس پذیری را برای مشاغل در هر اندازه ارائه می‌دهد. علاوه بر این، مراکز داده آن حامل و خنثی از ابر هستند و انعطاف پذیری را برای سازمان‌های رو به رشد فراهم می‌کنند. در حالی که این بزرگترین ارائه دهنده در این لیست نیست، Cyxtera یک گزینه مقرون به صرفه و قابل اعتماد است.

Cyxtera بیش از 60 مرکز داده را در 29 بازار در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا اداره می‌کند. این طیف گسترده ای از اجاره محل – از جمله فضای رک، کابینت، قفس و گزینه‌های سوئیت را ارائه می‌دهد.

Cyxtera بیشتر برای سازمان‌هایی که ترجیح می‌دهند مدیریت سرور خود را انجام دهند ایده آل است، با این حال برای رفع مشکلات روزانه از خدمات مشترکین،پشتیبانی ارائه می‌کند.

رامتین نورمحمد