Web Analytics Made Easy - Statcounter
آتش سوزی در دیتاسنتر Equinix

آتش‌سوزی مرکز داده اکوئینیکس در اسپانیا به سرعت مهار شد

آتش نشانان در شهر مادرید آتش یک مرکز داده اکوئینیکس را به سرعت خاموش کردند. در این حریق هیچ آسیب جدی رخ نداد و طبق گزارش‌ها حتی دسترسی کاربران نیز با اختلالی مواجه نشده است.

اکوئینیکس پس از این اتفاق، در بیانیه‌ای واکنش داد:«در ساعت 4:15 صبح روز یکشنبه 30 ژانویه، سیستم‌های حفاظتی ما، دود خروجی از یک اتاق برق در Equinix MD2 IBX را شناسایی کردند. آتش نشانی مادرید در محل حضور یافت و آتش سوزی کوچک در یک اتاق برق مهار و به سرعت خاموش شد.»

این شرکت می گوید که آتش سوزی «فقط وقفه کوتاهی در تامین برق» ایجاد کرده است و افزود که تحقیقات کامل در مورد علت آتش سوزی در حال انجام است.

بر اساس اعلامیه خدمات آتش نشانی مادرید، که در رسانه های محلی گزارش شده است، هفت خدمه آتش نشانی در اطفای این آتش‌سوزی شرکت کردند. این آتش‌سوزی از زیرزمینی که ترانسفورماتورها در آن قرار دارند، آغاز شد.

آتش نشانان قبل از گسترش آتش به طبقات اصلی ساختمان، آن را خاموش کردند و سپس هوای ساختمان را تهویه کردند. پلیس و اورژانس نیز در محل حاضر شدند.

سرویس آتش‌نشانی گفت که آتش‌سوزی در ساختمانی به مساحت 5000 متر مربع متعلق به میزبانی سرورهای وب در منطقه والگرانده رخ داده است.

یک آتش سوزی دیگر؛ هشداری برای صنعت مراکز داده

آتش‌سوزی در مراکز داده می‌تواند یک تهدید جدی باشد و اپراتورها باید سیستم‌های پیشگیری از آتش‌سوزی را به نحوی پیاده‌سازی کنند که سریعاْ آتش اطفا شود و از گسترش آن به سایر قسمت‌ها جلوگیری گردد.

در سال 2021، حداقل دو آتش سوزی در مرکز داده عواقب جدی داشت. در ماه مارس، آتش‌سوزی، مرکز داده SBG2 OVHcloud را در استراسبورگ نابود کرد. چند ماه بعد در دسامبر، آتش‌سوزی در مرکز داده سایبروان در جاکارتا جان دو نفر را گرفت.

نه OVHcloud و نه Cyber ​​1 گزارشی در مورد جزئیات علت این رویدادها منتشر نکرده اند.