Web Analytics Made Easy - Statcounter

آتش سوزی کابل برق و از کارافتادن مرکز داده سازمان ثبت و اسناد کشور، ارائه خدمات دفاتر رسمی را با مشکل روبرو کرد

data center electric fire failure - آتش سوزی کابل برق در مرکز داده

شب گذشته به خاطر وقوع آتش‌سوزی در کابل برق ورودی ساختمان سازمان ثبت و اسناد کشور، مرکز داده این سازمان از کار افتاد و ارائه خدمات الکترونیک دفاتر اسناد رسمی را با مشکل روبرو کرد. این چندمین اختلال سراسری در کشور به خاطر قطعی مراکز داده در طی هفته‌های اخیر به شمار می‌رود. پیش از این نیز در هفته‌های اخیر با اختلالات مراکز داده که تقریباً همگی آن‌ها به خاطر قطع برق رخ داده بود، مواجه شده بودیم، البته این بار با معضل آتش‌سوزی هم روبرو هستیم که باعث قطع برق و در نتیجه از کار افتادن مرکز داده سازمان اسناد شده است.

متأسفانه عدم رعایت استانداردهای مراکز داده و تعیین سطح افزونگی مناسب به وقوع این قطعی‌ها منجر می‌شود و افراد بسیاری را در انجام امور مهم روزمره با مشکل روبه‌رو می‌کند. از قطعی دیتاسنتر میزبان پیام‌رسان‌ها در بومهن و قطعی دیتاسنتر میزبان اسنپ فود گرفته تا از کار افتادن چندین دیتاسنتر مهم در شهر تهران به خاطر قطع برق در همین هفته، چندین هزار کاربر با مشکل روبرو شدند و ظاهراً همچنان این معضل به خاطر گرمای هوا و مشکل تأمین و حفاظت الکتریکی ادامه دارد.

سید صادق سعادتیان، معاون امور اسناد سازمان ثبت و اسناد کشور اعلام کرد: در پی آتش سوزی محدود شب گذشته در کابل برق ورودی ساختمان شماره ۳ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و خاموش شدن مرکز داده این سازمان، ارائه خدمات الکترونیک ثبتی در دفاتر اسناد رسمی و ادارات ثبت اسناد و املاک با محدودیت مواجه شده است.

مشکل برق مرکز داده سازمان ثبت هنوز پابرجاست و مردم به مراکز ثبتی مراجعه نکنند

معاون امور اسناد سازمان ثبت گفت: در پی قطعی برق در اثر آتش سوزی صورت گرفته و خاموش شدن سرویس‌دهنده‌ها، در حال حاضر شرکت توزیع نیروی برق منطقه‌ای که از بدو حادثه در محل حضور دارد درصدد رفع کردن مشکل است و تلاش می‌شود در حداقل زمان ممکن با رفع مشکل برق، نسبت به فعال شدن مرکز داده اقدام شود.

معاون امور اسناد سازمان ثبت از مردم خواست امروز از مراجعه غیرضروری به مراکز ثبتی خودداری کنند. سعادتیان با بیان اینکه تمهیدات لازم برای انجام امور ثبتی ضروری اتخاذ شده و در هماهنگی با ادارات و دفاتر اسناد رسمی از آن‌ها خواسته شده تا با رسیدگی به امور مراجعان و دریافت مستندات آن‌ها در موارد ضروری، نسبت به راهنمایی ارباب رجوع و انجام امور آن‌ها اقدام کنند، گفت: به محض پایدار شدن سرویس دهنده‌ها، اطلاع رسانی لازم به مردم صورت خواهد گرفت.