Web Analytics Made Easy - Statcounter
مرکز داده OVH واقع در فرانسه دچار آتش سوزی شد

علل آتش سوزی سال گذشته مرکزداده OVH-Cloud مشخص شد

عوامل متعددی، از جمله فقدان سیستم‌های حفاظت کامل آتش، مقصر بودند
عوامل متعددی، از جمله فقدان سیستم‌های حفاظت کامل آتش، مقصر بودند

یک سال پس از آتش‌سوزی بزرگی که یک مرکز داده از ارائه‌دهنده میزبانی وب OVH را نابود کرد، در حالی که مرکز دیگری را به شدت فلج کرد و بسیاری از خدمات را آفلاین کرد، این شرکت فاش کرد که عوامل متعددی در مخرب بودن آتش‌سوزی نقش داشته است.

گزارشی از سرویس آتش نشانی محلی می‌گوید که همه چیز با یک اینورتر الکتریکی شروع شد که در طبقه اول یک ساختمان پنج طبقه در استراسبورگ فرانسه آتش گرفت.

در این گزارش آمده است که وقتی آتش‌نشان‌ها آمدند، با «قوس‌های الکتریکی بیش از یک متری در اطراف درب بیرونی اتاق انرژی» که ابتدا آتش‌سوزی شروع شد، برخورد کردند.

تکنسین‌های ES (Electricité de Strasbourg) در قطع برق اتاق با مشکلاتی مواجه شدند. دو ساعت طول کشید تا برق را قطع کنند. در این گزارش آمده است که ساختمان مکانیسم قطع برق نداشت.

همچنین فاقد سیستم اطفای حریق خودکار بود. دودهای سمی ناشی از سوختن باتری‌های سرب، اوضاع را بدتر می‌کرد، در حالی که سقف چوبی که اتاق‌ها را پوشانده بود، فقط یک ساعت می‌توانست در برابر آتش مقاومت کند. با استفاده از دوربین حرارتی، مشخص شد که دمای اتاق طبقه همکف در حین آتش‌سوزی به 400 درجه سانتیگراد رسیده است.

مرکز داده OVH واقع در فرانسه دچار آتش سوزی شد

OVH بزرگترین ارائه دهنده میزبانی ابری اروپا و سومین در جهان است و دارای چهار مرکز داده در مرکز فرانسوی خود به نام های SBG1، SBG2، SBG3 و SBG4 است.

این حادثه باعث اختلال در چندین سرویس آنلاین بزرگ از جمله ابزار رمزگذاری VeraCrypt، رسانه خبری eeNews Europe، صرافی ارزهای دیجیتال Deribit و چندین سرویس دیگر شده است. تعدادی از وب‌سایت‌های دولتی فرانسه نیز تحت تأثیر آتش‌سوزی قرار گرفتند، از جمله data.gouv.fr، وب سایت آموزش ملی، وب سایت مرکز پمپیدو و Meteosky.

خوشبختانه، همه کارکنان حسابرسی شده‌اند و آسیبی ندیده اند. بیش از 140 مشتری یک دادخواست دسته جمعی را تنظیم کردند و به دنبال دریافت خسارت برای ضرر و زیان ناشی از این آتش‌سوزی بودند.