Web Analytics Made Easy - Statcounter
مرکز داده OVH واقع در فرانسه دچار آتش سوزی شد

مرکز داده OVH واقع در فرانسه دچار آتش سوزی شد

مدیرعامل شرکت رایانش ابری OVH فعال در زمینه ارائه VPS، سرورهای اختصاصی و دیگر خدمات مبتنی بر وب در توییتر اعلام کرد که وقوع آتش سوزی گسترده در ساعات اولیه صبح چهارشنبه، دیتاسنترهای این شرکت در شهر «استراسبورگ» فرانسه را از بین برده است. او به مشتریان توصیه کرد تا مکانیزم بازیابی اضطراری را فعال کنند.

او در توییت دیگری گفت که یکی از دیتاسنترها با نام SBG2 نابود شده و قسمتی از دیتاسنتر SBG1 از بین رفته است. خوشبختانه آتش نشان‌ها از سرایت آتش به SBG3 جلوگیری کردند و به SBG4 هیچ آسیبی وارد نشده است.

به دنبال انتشار این خبر، تعدادی از مشتریان به توییت مدیرعامل OVH پاسخ داده و از مختل شدن وب اپلیکیشن‌های خود شکایت کردند. در حال حاضر علت آتش سوزی مشخص نشده است.

با اینکه OVH همانند سه بازیگر اصلی خدمات ابری یعنی آمازون وب سرویس (AWS)، مایکروسافت اژور (Azure) و Google Cloud معروف نیست، یکی از کمپانی‌های شناخته شده در این زمینه بوده و اکثر ۲۷ دیتاسنتر آن در اروپا و تعدادی نیز در آمریکای شمالی و آسیا-اقیانوسیه قرار گرفته‌اند.

مرکز داده OVH واقع در فرانسه دچار آتش سوزی شد

سال ۲۰۱۷ که شرکت VMware در حال آماده‌سازی برای خروج از بازار ابری بود، OVH کسب و کار ابری این شرکت (vCloud Air) را خریداری کرد.

دیتاسنتر استراسبورگ پیش از این نیز دچار مشکل جدی شده است. سال ۲۰۱۷ قطعی برق، کل دیتاسنترهای مجموعه را برای مدت زمان طولانی خاموش کرد. مدیرعامل OVH از این حادثه به عنوان «بدترین اتفاقی که می‌توانست برای این شرکت رخ دهد» یاد کرد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما
رامتین نورمحمد