Web Analytics Made Easy - Statcounter

رهبری شورای فضایی کاخ سفید بر عهده مدیر مایکروسافت آژور اسپیس قرار خواهد گرفت

شیراگ پاریخ از مایکروسافت، توسط کامالا هریس، معاون ریاست جمهور ایالات متحده، به عنوان دبیر اجرایی شورای ملی فضایی پیشنهاد شده است.

این شورا به طور رسمی توسط شخص معاون رئیس جمهور رهبری می‌شود، اما رهبری روزانه از سوی دبیر اجرایی انجام می‌شود.

پاریخ از نقش فعلی خود به عنوان مدیر ارشد Azure Space کناره گیری می‌کند. (آژور اسپیس تجارت ابری مایکروسافت است که بر اتصال ماهواره‌ها به Edge و ابر متمرکز شده است)

او جانشین اسکات پیس، دبیر اجرایی شورای فضایی خواهد شد که وقتی دونالد ترامپ این شورا را که از سال 1993 منحل شده بود احیا کرد، منصوب شد.

پاریخ قبل از فعالیت در مایکروسافت، مدیر دفتر آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی و فضایی و مدیر سیاست‌های فضایی و مدیر سیاست‌های دفاعی و استراتژی شورای امنیت ملی کاخ سفید بوده است.

وی همچنین در دفتر مدیر اطلاعات ملی به عنوان معاون اطلاعات و فناوری اطلاعات ملی کار کرده است.

این انتصاب با استقبال بسیاری در جامعه فضایی روبرو شد و برخی به تجربه چندین ساله وی در زمینه‌های مشابه اشاره کردند.

این شرکت به طور رسمی بخش جدید فضایی را در اکتبر 2020 راه اندازی کرد، با سرویس اینترنت Starlink SpaceX همکاری کرد و مشارکت فعلی خود را با SES گسترش داد.

مشارکت با SpaceX باعث می‌شود که شرکت ایلان ماسک اتصال اینترنت ماهواره ای در آژور را فراهم کند و به اتصال مراکز داده ماژولار تازه اعلام شده مایکروسافت کمک کند.

در معامله با SES، مایکروسافت از ماهواره ی O3b MEO این شرکت “برای گسترش ارتباط بین مناطق مرکز داده ابر ما و دستگاه‌های ابر Edge” استفاده می‌کند. این دو شرکت به عنوان بخشی از Azure Orbital، پروژه جدید ایستگاه زمینی، همکاری خود را اعلام کردند.

امسال، مایکروسافت همچنین اولین زیرساخت ایستگاه زمینی ماهواره ای خود را در مرکز داده آژور نصب کرد. SES همچنین میزبان برخی از ایستگاه‌های زمینی خود در مراکز داده مایکروسافت است.

هنوز مشخص نیست چه کسی جایگزین پاریخ در مایکروسافت می‌شود، اما مدیر ارشد فناوری ویلیام چاپل و استفان کیتای، مدیر ارشد (که قبلا معاون وزیر دفاع در امور سیاست فضایی بود) هر دو در این بخش باقی می‌مانند.

رامتین نورمحمد