Web Analytics Made Easy - Statcounter
بازار سهام تسلا

تسلا قصد دارد هر یک سهام خود را به سه سهام تقسیم کند

تسلا برای مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن سهام خود، تقسیم دوباره سهام را بین سهامداران به رأی می‌گذارد
تسلا برای مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن سهام خود، تقسیم دوباره سهام را بین سهامداران به رأی می‌گذارد

تسلا از سهامداران خود می‌خواهد که تقسیم سه طرفه سهام را برای کمک به ارزان‌تر شدن سهام این شرکت برای خریداران، تصویب کنند.

این درخواست در فهرستی از مقرراتی است که تسلا قصد دارد در جلسه سهامداران خود در 4 آگوست 2022 مطرح کند. تسلا آن را به عنوان راهی برای بازیابی قیمت سهام خود می‌داند، قیمتی که در چند سال گذشته، به طور چشمگیری 43.5 درصد از آخرین تقسیم سهام شرکت در آگوست 2020 افزایش یافته است.

این شرکت می‌گوید: «در حالی که اختصاص سهام به کارکنان باعث شده است که کارکنان فعلی ما در طول این سال‌ها از مزایای زیادی بهره‌مند شوند، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که همه کارمندان، بدون درنظر گرفتن این که چه زمانی به ما ملحق می‌شوند، به مزایای یکسانی دسترسی داشته باشند.

سهام این سازنده خودروهای برقی روز جمعه با 22 دلار کاهش نسبت به روز گذشته و ارزش کل بازار بیش از 721.8 میلیارد دلار به 696.69 دلار در هر سهم بسته شد. اما با این قیمت‌های بسیار بالا، برای افراد (به‌ویژه معامله‌گران خرده‌فروشی که از پلتفرم‌هایی مانند رابین‌هود استفاده می‌کنند) دشوار است که سهام این شرکت را در اختیار داشته باشند.

اگر تقسیم سهام اجرایی شود، سهامداران تسلا، به ازای هر سهم، دو سهم دیگر را در آن تاریخ دریافت خواهند کرد. سرمایه‌گذاران سازمانی تا حد زیادی در مورد تقسیم سهام بی‌طرف هستند، با توجه به اینکه ارزش دارایی آن‌ها تغییری نخواهد کرد.

تسلا می‌گوید: «ما معتقدیم تقسیم سهام به بازنشانی قیمت سهام عادی ما در بازار کمک می‌کند تا کارکنان ما انعطاف‌پذیری بیشتری در مدیریت سهام خود داشته باشند، که از نظر ما، همه این‌ها ممکن است به افزایش دارایی سهامداران کمک کند. علاوه بر این، از آنجایی که سرمایه‌گذاران خرد سطح بالایی از علاقه خود را برای سرمایه‌گذاری در سهام ما ابراز کرده‌اند، ما معتقدیم که تقسیم سهام نیز سهام ما را برای سهامداران خرده قابل دسترس‌تر خواهد کرد.»

تسلا همچنین فاش کرد که لری الیسون، یکی از بنیانگذاران اوراکل – که به تامین مالی پیشنهاد خرید توییتر توسط ایلان ماسک نیز کمک می کند – دیگر در هیئت مدیره تسلا نخواهد بود، اما تسلا قصد ندارد او را جایگزین کند. در عوض، هیئت مدیره تعداد کرسی های خود را از هشت به هفت کاهش می‌دهد.

لری الیسون