Web Analytics Made Easy - Statcounter

ایلان ماسک برای خرید توییتر، حدود 4 میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا را فروخت

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، تنها چند روز پس از نهایی شدن قرارداد 44 میلیارد دلاری با شرکت توییتر 3/95 میلیارد دلار دیگر از سهام این شرکت خودروسازی را فروخته است.

ایلان ماسک برخلاف ادعاهای قبلی‌اش باز هم از سهام تسلای خود فروخت

بر اساس محاسبات رویترز، این کار مجموع سهام فروخته شده توسط ایلان ماسک از نوامبر سال گذشته را به حدود 36 میلیارد دلار می‌رساند و بدین ترتیب او از این پس 14 درصد از سهام ارزشمندترین خودروساز جهان را در اختیار خواهد داشت.

بر اساس اسناد منتشر شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در اواخر روز سه شنبه، ایلان ماسک از روز جمعه تا سه شنبه 19/5 میلیون سهام را به فروش رساند.

البته عمده تحلیلگران انتظار داشتند که ماسک سهام بیشتری از تسلا را برای تامین مالی معامله توییتر بفروشد، اگرچه ثروتمندترین مرد جهان چندین بار ادعا کرده بود که دست از فروش سهام تسلا برداشته است.

ایلان ماسک همچنان به مبالغ بیشتری برای خرید توییتر نیاز دارد

او در ماه آگوست 6/9 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت و از نوامبر سال گذشته تا آگوست حدود 20 میلیارد دلار پول نقد از طریق فروش چند سهام به دست آورد.

بر اساس محاسبات رویترز، این امر باعث می‌شود که او نیازمند جمع‌آوری ۲ تا ۳ میلیارد دلار اضافی برای تامین مالی معامله توییتر باشد.

این میلیاردر ماه گذشته با 13 میلیارد دلار وام از بانک‌ها، 33/5 میلیارد دلار تعهد سهام، که شامل 9.6 درصد از سهام توییتر او به ارزش 4 میلیارد دلار و 7/1 میلیارد دلار از سرمایه گذارانی از جمله لری الیسون، بنیانگذار اوراکل و شاهزاده سعودی، ولید بن طلال بود، قرارداد را به پایان رساند.

ارزش تسلا از سهام تسلا در معاملات پیش از بازار با 0/7 درصد افزایش به 192/64 دلار رسید. این شرکت تقریباً نیمی از ارزش بازار خود را از زمان پیشنهاد ماسک برای توییتر در ماه آوریل از دست داده است.