Web Analytics Made Easy - Statcounter
امضای قرارداد انرژی خورشیدی بین AWS و میتسوبیشی

امضای قرارداد انرژی خورشیدی بین AWS و میتسوبیشی

این شرکت قراردادی 22 مگاواتی برای پروژه‌های خورشیدی در 450 مکان در توکیو و منطقه توهوکو امضا کرد
این شرکت قراردادی 22 مگاواتی برای پروژه‌های خورشیدی در 450 مکان در توکیو و منطقه توهوکو امضا کرد

AWS یک توافق خرید برق (PPA) با میتسوبیشی در ژاپن امضا کرده است. این پروژه که توسط زیرمجموعه Mitsubishi Retail Energy اداره می‌شود، شامل پروژه‌های تولید انرژی خورشیدی با توان 22 مگاوات در بیش از 450 مکان در کلانشهر توکیو و منطقه توهوکو خواهد بود.

با شروع عملیات ساخت و بهره برداری از سال 2022 تا 2023، کل پروژه قادر خواهد بود سالانه 23000 مگاوات ساعت (مگاوات ساعت) انرژی تجدیدپذیر تولید کند.

آمازون گفت که این قرارداد «اولین و بزرگترین پروژه تولید برق خورشیدی ژاپن» با استفاده از توافق خرید برق خواهد بود.

نات سالستروم، مدیر آمازون انرژی
نات سالستروم

نات سالستروم، مدیر آمازون انرژی می‌گوید:«این اولین پروژه انرژی تجدیدپذیر ما در ژاپن است که به آمازون کمک می‌کند تا سال 2030 به تعهد خود برای تأمین 100 درصد انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر جهان عمل کند، هدفی که به لطف پروژه‌هایی از این دست، پنج سال زودتر در مسیر رسیدن به آن هستیم.»

وست هلدینگ به همراه میتسوبیشی مسئول ساخت این پروژه خواهند بود.

یوجی اوکاتو، مدیر کل بخش خدمات انرژی، شرکت میتسوبیشی افزود:«این پروژه، که ما به طور مشترک با آمازون روی آن کار می‌کنیم، یک گام بزرگ در راستای طرح‌های انرژی تجدیدپذیر است که MC، ژاپن، و ما با هم کار می‌کنیم.»

وی افزود:«تقاضا برای معرفی اقدامات متقابل جهانی تغییرات آب و هوایی وجود دارد و از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌شود. میتسوبیشی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را گسترش داده و به کربن زدایی زمین کمک می‌کند.»

این پروژه دومین توافق خرید برق است که بین میتسوبیشی و آمازون پس از توافق بادی دریایی 2017 در هلند بین آمازون و شرکت تابعه میتسوبیشی Eneco امضا شد.

به گزارش روزنامه Nikkei، که اولین بار توافق خرید برق را قبل از تأیید آمازون از این خبر گزارش داد، وست هلدینگ از صاحبان املاک برای نصب پنل‌های خورشیدی هزینه می‌گیرد که آن را پس از 10 سال سرمایه گذاری خود را از طریق فروش برق به آمازون پس می‌گیرند.

Nikkei برای اولین بار گزارش داد که آمازون در ماه مه به معاملات انرژی تجدیدپذیر در ژاپن علاقه مند بوده است و نشان می‌دهد که این شرکت در حال مذاکره با تعدادی از شرکت‌های برق ژاپنی و خانه‌های تجاری برای ساخت اولین نیروگاه انرژی تجدیدپذیر خود در این کشور است.

آمازون بزرگترین خریدار انرژی خورشیدی و تجدیدپذیر در اروپا و آمریکا است

آمازون با سرمایه‌گذاری بیش از 10 گیگاوات در 232 پروژه در سراسر جهان، بزرگترین خریدار شرکت‌های تجدیدپذیر در ایالات متحده و اروپا است. با این حال، این قرارداد تنها سومین پروژه از این دست در آسیا است. این شرکت دارای مزرعه خورشیدی 100 مگاواتی در حال توسعه در شاندونگ چین و همچنین یک پروژه خورشیدی 50 مگاواتی در سنگاپور با همکاری گروه Sunseap است. بر اساس موسسه انرژی‌های تجدیدپذیر، تنها حدود 20 قرارداد توافق خرید برق در ژاپن وجود دارد.

علاوه بر آمازون، شرکت تابعه میتسوبیشی Eneco قبلاً برای پروژه‌های تجدیدپذیر در هلند توافق خرید انرژی خورشیدی با گوگل و مایکروسافت امضا کرده است.