Web Analytics Made Easy - Statcounter
Schneider Electric از محصولات جدید خود رونمایی کرد

اشنایدر الکتریک از محصولات جدید خود رونمایی کرد

اشنایدر الکتریک که در اروپا بیش از ایالات متحده شناخته شده است، قصد دارد با اجرای پروژه‌ای ۴۰ میلیون دلاری در آمریکا، این وضعیت را تغییر دهد. این شرکت که متخصص مدیریت انرژی و فناوری اتوماسیون مرکزداده است، برنامه توسعه بازار ایالات متحده خود را در اجلاس نوآوری آمریکای شمالی ۲۰۲۰ معرفی کرد.

مراکزداده مایکرو فوق مقاوم برای محیط‌های صنعتی داخلی Micro Data Center R-Series

اشنایدر مجموعه جدیدی از رک‌های فوق مقاوم (Ruggedized Enclosure) مرکزداده با نام EcoStruxure Micro Data Center R-Series را رونمایی کرد که آن‌ها را برای اینترنت اشیاء صنعتی (IIoT) در محیط داخلی طراحی کرده است. این رک‌ها برای نصب و مدیریت زیرساخت رایانش لبه‌ای (Edge Computing) در مکان‌هایی همچون فضای کارخانجاته، روشی ساده و سریع فراهم می‌کنند.

فناوری EcoStruxure Micro Data Center اشنایدر راهکاری است تنظیم‌پذیر و از پیش تجهیز/ بسته‌بندی‌شده که سیستم های برق، سرمایش، امنیت و پایش و مدیریت را در یک رک بسته بهمراه دارد. اشنایدر اعتقاد دارد استفاده از این فناوری با زیرساخت موجود تا ۴۰ درصد از هزینه مهندسی عملیاتی می‌کاهد، سیستم‌ها ۲۰ درصد زودتر به بازار عرضه می‌شوند و هزینه نگهداری ۷ درصد کمتر از مرکزداده سنتی می‌شود. سری R به ویژگی‌های امنیتی مجهز است که آن را برای تحمل شرایط موجود در محیط‌های داخلی دشوار، آماده ساخته‌ است. این میکرو دیتاسنتر در گرد و غبار، رطوبت زیاد و دمای متغیر به‌خوبی کار می‌کند و در صورت محدودیت تعداد کارکنان IT در محل، می‌توان آن‌ها را از راه دور با نرم‌افزار Schneider’s EcoStruxure IT مدیریت کرد.

برای اطمینان‌پذیری بیشتر شبکه IT در محیط کارخانه EcoStruxure Micro Data Center R-Series با IP جدید(درجه محافظت در برابر ورود آب و گرد و غبار) و ردهNEMA مناسبتری ساخته‌ شده است. این میکرو دیتاسنتر با نصب و مدیریت IT آسان، راهکاری است که برای حوزه‌های گوناگون صنعت و کاربران نهایی همچون تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان عرضه شده است.

خدمات عیب‌یابی از راه دور Dispatch Services با نرم‌افزار EcoStruxure IT Expert

اشنایندر در طراحی و تولید این مرکزداده مایکرو نوآوریِ بیشتری به کار برده و راهکار(Dispatch Services) را با هدف حل چالش مدیریت زیرساخت IT توزیع شده در سایت ها، ارائه نموده است. اشنایدر این راهکار را برای سیستم‌های تک‌فازی طراحی کرده‌ که در محیط رایانش لبه‌ای هستند و توانشان از تاسیسات بزرگ کمتر است. «Dispatch Services» عیب‌یابی از راه دور پیشرفته انجام می‌دهد. همچنین برای مشتریان و شرکایی که از نرم‌افزار EcoStruxure IT Expert اشنایدر استفاده می‌کنند، پشتیبانی در محل دارد.. EcoStruxure IT Expert نرم‌افزاری است ابرپایه (Cloud Based) که به مشتریان امکان می‌دهد بر بخش‌های زیرساخت فیزیکی IT خود، همچون UPS و PDU و واحدهای سرمایش، به‌شکل متمرکز نظارت داشته باشند و آن‌ها را مدیریت کنند. مشتریان و شرکا می‌توانند با «Dispatch Services» به‌وسیله نرم‌افزار EcoStruxure IT Expert از دور بر تاسیسات خود نظارت کنند. می‌توانند عیب‌یابی از راه دورِ پیشرفته و خدمات در محل را به اشنایدر الکتریک برون‌سپاری کنند که با داشتن قطعات و کارشناسِ متناسب با نیاز، انعطاف‌پذیری بیشتری برایشان فراهم می‌کند. این خدمات دارای تجزیه‌وتحلیل‌های پیش‌بینی‌شده مخصوصِ محیط رایانش لبه‌ای و مرکزداده است که با آن به‌دقت مشخص می‌کنند برای تسریع و بهتر بودن فرایند تعمیر و نگهداری، چه ‌خدماتی و چه‌وقت لازم است.

رامتین نورمحمد