Web Analytics Made Easy - Statcounter
دانشگاه اشنایدر الکتریک

اشنایدر الکتریک پلتفرمی آموزشی برای رفع کمبود مهارت در مراکز داده ایجاد کرد

پلتفرم آموزشی با عنوان «دانشگاه اشنایدر الکتریک» با ارائه دوره‌های رایگان در مورد جدیدترین فناوری‌ها، اصول زیست‌محیطی و بهره‌وری انرژی به متخصصان مراکز داده کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را ارتقا دهند.
پلتفرم آموزشی با عنوان «دانشگاه اشنایدر الکتریک» با ارائه دوره‌های رایگان در مورد جدیدترین فناوری‌ها، اصول زیست‌محیطی و بهره‌وری انرژی به متخصصان مراکز داده کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را ارتقا دهند.

اشنایدر الکتریک شرکت پیشرو در تحول دیجیتال مدیریت انرژی و اتوماسیون، یک سری به‌روزرسانی‌ها را برای پلتفرم آموزشی دیجیتالی خود یعنی دانشگاه اشنایدر الکتریک اعلام کرده است. این پلت‌فرم آموزشی حرفه‌ای که به 14 زبان و به صورت آنلاین و رایگان در سطح جهان در دسترس است، به طور مستقیم به شکاف مهارت‌های بخش مرکز داده می‌پردازد و به ذینفعان صنعت کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را ارتقا داده و با آخرین فناوری‌ها و ابتکارات بهره‌وری انرژی که بر این بخش تأثیر می‌گذارد، به‌روز بمانند.

تا به امروز، دانشگاه اشنایدر الکتریک بیش از یک میلیون دوره آموزشی را به بیش از 650,000 کاربر مرکز داده ، در 180 کشور ارائه داده است. به‌روزرسانی‌های جدید مدرک دانشگاه اشنایدر الکتریک یعنی Data Center Certified Associate (DCCA) شامل اصول توان الکتریکی، خنک‌کننده‌ها، رک‌ها، امنیت فیزیکی و راهنمایی در مورد نحوه بهینه‌سازی طراحی‌های مرکز داده برای افزایش انعطاف‌پذیری، کارایی انرژی و پایداری زیست‌محیطی است. به عنوان مثال، دوره‌های جدید شامل آموزش بهینه‌سازی چیدمان‌های خنک‌کننده برای مرکز داده، استراتژی‌های کابل کشی در مرکز داده، بررسی روش‌های حفاظت در برابر آتش در مرکز داده و مبانی خنک‌سازی و رطوبت در مرکز داده است.

پلتفرم آموزشی مرکز داده اشنایدر الکتریک

برطرف‌کردن شکاف مهارتی در صنعت مراکز داده

تحقیقات انجام شده در نظرسنجی سالانه مرکز داده موسسه Uptime در سال 2021 تخمین می‌زند که نیاز به نیروی انسانی در سطح جهان به نزدیک به 2.3 میلیون نفر در سال 2025 افزایش می‌یابد. علاوه بر این، 32 درصد از مدیران در حفظ کارمندان مشکل دارند و 47 درصد در یافتن نامزدهای واجد شرایط برای مشاغل آزاد مشکل دارند. جذب و حفظ استعدادها در این صنعت، که قلب اقتصاد دیجیتال است، اکنون به حجم بحرانی رسیده است.

دانشگاه اشنایدر الکتریک با تشویق افراد به ارتقاء مهارت و ادامه توسعه حرفه ای خود به صورت رایگان، به طور مستقیم به شکاف مهارت‌ها و کمبود استعداد در صنعت مراکز داده رسیدگی می‌کند، به کسب‌و‌کارها کمک می‌کند تا استعدادهای جدید و موجود را جذب کنند، بازآموزی کنند، و دسترسی به آموزش فنی تخصصی را در همه جای دنیا فراهم کنند.

«در چند سال اخیر تقاضای ظرفیت مرکز داده به طور تصاعدی افزایش یافته است و با سرعت گرفتن دیجیتالی شدن و پذیرش ابر، به رکوردهای جدید رسیده است. ناتالیا ماکاروچکینا، معاون ارشد بخش برق این شرکت می‌گوید:«کمبود مهارت‌های بخش، همچنان یک چالش مهم است و پیامدهای بالقوه‌ای برای سایر صنایع مرتبط دارد. ما معتقدیم که دانشگاه اشنایدر الکتریک با ارائه راهنمایی در مورد جدیدترین فناوری و ابتکارات پایداری، منبع ارزشمندی را برای کمک به پر کردن شکاف مهارت‌ها از طریق توانمندسازی اکوسیستم‌های کسب‌وکار، تربیت مجدد نیروی کار و آموزش نسل بعدی متخصصان برای مراکز داده ارائه می‌کند.»

تعهد بلندمدت به آموزش

به عنوان «دانشگاه اشنایدر الکتریک»، این پلتفرم رشد کرده است تا بیش از 200 مرکز داده، دوره های بهره وری انرژی و پایداری را از طریق دو کالج اختصاصی، مدیر حرفه ای انرژی (PEM) و مدرک DCCA ارائه دهد. همه دوره‌ها به صورت ماژول‌های یک ساعته، به 14 زبان مختلف در دسترس هستند و دسترسی رایگان به آموزش انرژی را در همه جا ارائه می‌دهند. علاوه بر این، دانشگاه توسط 25 نهاد مختلف صنعتی از جمله BICSI، انجمن پیمانکاران برق (ECA)، مهندسین ایرلند، و انجمن انرژی تجدیدپذیر و بهره وری انرژی (REEEP) به رسمیت شناخته شده است.

دانشگاه اشنایدر الکتریک به‌عنوان یکی از اولین پلت‌فرم‌های توسعه حرفه‌ای اختصاصی برای مراکز داده و مدیریت انرژی، کاملاً بی‌طرف باقی مانده است و همه دوره‌ها 100 درصد بی‌طرفی بودن فروشنده را حفظ می‌کنند. تا به امروز بیش از 1,000,000 دوره آموزشی را به بیش از 650,000 کاربر در سراسر جهان ارائه کرده است و برای متخصصان این صنعت که به دنبال پیشرفت مهارت های خود هستند راه نجاتی حیاتی ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این دوره‌ها به وب سایت دانشگاه اشنایدر الکتریک مراجعه کنید.