Web Analytics Made Easy - Statcounter

مایکروسافت امکان چت صوتی را به هوش مصنوعی بینگ اضافه می‌کند

مایکروسافت اعلام کرد چت‌بات بینگ از قابلیت‌های ورودی صوتی و تبدیل متن به گفتار پشتیبانی خواهد کرد.

اکنون می‌توانید با چت‌بات بینگ در مرورگر اج به زبان‌های انگلیسی و آلمانی صحبت کنید و بینگ نیز می‌تواند پاسخ‌های خود را برای شما به صورت شفاهی بخواند.

مایکروسافت پشتیبانی صوتی را برای چت‌بات هوش مصنوعی بینگ ارائه کرده است که از فناوری GPT-4 محصول شرکت OpenAI استفاده می‌کند.

چند روز قبل این ویژگی ابتدا در اپلیکیشن بینگ و اج برای گوشی‌های هوشمند در دسترس قرار گرفت و اکنون روی نسخه دسکتاپ نیز در دسترس است؛ فقط باید روی نماد میکروفون در کادر بینگ کلیک کنید تا با ربات مجهز به هوش مصنوعی صحبت کنید.

این ویژگی در حال حاضر از زبان‌های انگلیسی، ژاپنی، فرانسوی، آلمانی و چینی ماندارین پشتیبانی می‌کند، اما مایکروسافت می‌گوید پشتیبانی از زبان‌های بیشتری در راه است. چت‌بات بینگ علاوه بر اینکه می‌تواند به سادگی از طریق صحبت کردن سؤالات شما را دریافت کند، از پاسخ‌های متن به گفتار نیز پشتیبانی می‌کند و می‌تواند با صدای خود به سؤالات شما پاسخ دهد.

مایکروسافت تنها چند روز پس از اینکه اعلام کرد دستیار صوتی کورتانا در اواخر سال میلادی جاری از ویندوز حذف می‌شود، پشتیبانی صوتی را روی دسکتاپ معرفی کرده است.

مایکروسافت در بیانیه خود در آن زمان اشاره کرد که کاربران همچنان به ویژگی‌های هوش مصنوعی قدرتمند در ویندوز و اج، دسترسی خواهند داشت. ویندوز به طور خاص، به چت‌بات بینگ و مایکروسافت 365 کوپایلت اشاره کرد که از هوش مصنوعی برای تولید محتوا در برنامه‌های این شرکت استفاده می‌کند.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما