Web Analytics Made Easy - Statcounter

ایلان ماسک بیش از 11 میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد

مرد سال مجله تایم بیش از هر آمریکایی در تاریخ، مالیات پرداخت خواهد کرد و این‌گونه به منتقدینش پاسخ می‌دهد
مرد سال مجله تایم بیش از هر آمریکایی در تاریخ، مالیات پرداخت خواهد کرد و این‌گونه به منتقدینش پاسخ می‌دهد

گزارش ProPublica در ژوئن نشان داد که بسیاری از میلیاردرها مانند ماسک و جف بزوس با استفاده از ابزارهای کاملاً قانونی، مالیات فدرال کمی می‌پردازند. گزارش شده است که ماسک در سال 2018 از پرداخت هرگونه مالیات بر درآمد اجتناب کرد، در حالی که در سال 2015 ، تنها 68000 دلار و در سال 2017 تنها 65000 دلار مالیات داده بود.

پرداخت مالیات پایین ماسک انتقادهای زیادی را برانگیخت و زمانی که او در هفته گذشته به عنوان شخصیت سال تایم انتخاب شد، مورد اشاره افراد بسیاری قرار گرفت، اما او با توییتی پاسخ داد: «قابل توجه کسانی که متعجب هستند، امسال بیش از 11 میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهم کرد.»

ایلان ماسک

سی‌ان‌بی‌سی هفته گذشته گزارش داد که ماسک با بزرگ‌ترین صورت‌حساب مالیاتی تاریخ مواجه است، که تاکنون ۷ میلیارد دلار مالیات ایالتی و فدرال پرداخت کرده است و صورتحساب مالیاتی ۵ میلیارد دلار دیگر نیز تا اول ژانویه خواهد رسید.

بسیاری از میلیاردرها می‌توانند مالیات نسبتا کمی بپردازند، زیرا دولت فقط بر آنچه به عنوان درآمد تعریف می‌کند مالیات می‌گیرد، بنابراین وقتی ارزش سهامی که دارند افزایش می‌یابد، بر ثروت آن‌ها مالیات تعلق نمی‌گیرد. آن‌ها می‌توانند در مقابل سهام وام بگیرند تا هزینه‌های زندگی را بپردازند. اما ماسک ماه گذشته پس از نتایج نظرسنجی توییتری که از او خواسته بود 10 درصد از سهام تسلا خود را بفروشد، فروش سهام خود را آغاز کرد.

با این حال، سی‌ان‌بی‌سی اشاره کرد که ماسک ممکن است سهام خود را بدون توجه به نتیجه نظرسنجی فروخته باشد، زیرا 22/8 میلیون سهمی که در سال 2012 به او تعلق گرفت، قرار است در آگوست سال آینده منقضی شود. برای اعمال آن‌ها، او باید مالیات بر درآمد را بر روی سود بپردازد، اما انتظار تا سال آینده احتمالاً به معنای پرداخت نرخ‌های مالیات بالاتر بر اساس لایحه دموکرات‌ها خواهد بود.