Web Analytics Made Easy - Statcounter
افرانت و آوابرید از نظام ممیزی و مراکز داده گواهی رتبه بندی دریافت کردند

اعطای گواهی رتبه‌بندی مراکز داده به «افرانت» و «رسانه آوابرید»

گواهینامه رتبه‌بندی مراکز داده به شرکت‌های افرانت و رسانه آوابرید اعطا شد
گواهینامه رتبه‌بندی مراکز داده به شرکت‌های افرانت و رسانه آوابرید اعطا شد

مراسم اعطای گواهینامه رتبه‌بندی به شرکت‌های افرانت و رسانه آوابرید، امروز دوشنبه 20 دی‌ماه 1400 و با حضور محمد خوانساری معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و نمایندگانی از «سازمان فناوری اطلاعات به عنوان نهاد اعتباربخش (AB)»، «نظام ممیزی و رتبه‌بندی مراکزداده (DCAS)»، «کمیسیون ساخت مراکز داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران»، «نهادهای گواهی کننده، شرکت‌های مرزبان کیفیت و کیفیت مدبر سامانه آرین (CB)» و «شرکت‌های دریافت‌کننده گواهینامه» برگزار شد.

در ادامه ی تجربه‌ی موفق ایجاد نظام ممیزی و رتبه بندی مراکز داده و در گام‌های آغازین فاز اجرایی آن، پس از اعطای اولین گواهی رتبه بندی به شرکت آسیاتک، شرکت‌های افرانت و رسانه آوابرید، دومین و سومین شرکت دریافت‌کننده‌ی گواهینامه رتبه‌بندی مراکز داده به ترتیب در سطح ۲ و ۱ هستند.

اعطای گواهی رتبه بندی مراکز داده از سوی آقای خوانساری به شرکت های افرانت و آوابرید
اعطای گواهی رتبه‌بندی به مدیر عامل افرانت
اعطای گواهی رتبه بندی به مدیرعامل رسانه آوابرید
اعطای گواهی رتبه‌بندی به مدیرعامل رسانه آوابرید

مباشری: ۲۰ مرکز داده دیگر متقاضی دریافت گواهی رتبه بندی هستند

در این جلسه مازیار مباشری مدیر کل دفتر تدوین ضوابط فنی و مقررات دولت الکترونیکی اظهار داشت: بنابر استقبال انجام شده از این فرایند بالغ بر 20 مرکز داده متقاضی دیگر نیز در حال تکمیل مدارک و درخواست خود جهت آغاز فرایند ممیزی و رتبه بندی به منظور دریافت گواهینامه مربوطه هستند.

مازیار مباشری
مازیار مباشری، مدیر کل دفتر تدوین ضوابط فنی و مقررات دولت الکترونیکی

خوانساری: تعامل با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای الگویی برای تعامل حاکمیت با بخش خصوصی است

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در این جلسه عنوان کرد: این جلسه مصداق فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری است که شاهد هستیم امروز باعقل و منطق و با استفاده از ظرفیت بسیار مؤثر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به‌عنوان نماینده بخش خصوصی گواهینامه ارائه‌دهندگان خدمات مراکز داده به این دو شرکت اعطا می‌شود.

محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور
محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات

وی در ادامه با اشاره به‌ضرورت تسری تعامل سازمان فناوری اطلاعات و نظام صنفی رایانه‌ای کشور به سایر بخش‌ها تأکید کرد که این نوع تعامل می‌تواند به الگویی برای سایر بخش‌های دولتی از منظر تعامل با بخش خصوصی تبدیل شود.

خوانساری با اشاره به اهمیت ساخت و توسعه مراکز داده گفت: در ارائه خدمات فناورانه پایه به مردم، دیتاسنتر نقش کارخانه تولید و ذخیره‌سازی را ایفا می‌کند و از این منظر باید به آن‌ها این اعتماد و اطمینان داده شود که زیرساخت این خدمات، امن و پایدار است. وی افزود: مردم باید این اطمینان را پیدا کنند که داده‌های ذخیره‌شده آن‌ها در دیتاسنترها از حداقل‌های لازم برای تضمین امنیت و پیوستگی خدمات برخوردار است که خوشبختانه در بخش خصوصی ظرفیت‌های بسیار خوبی شکل‌گرفته است و تاکنون 21 شرکت متقاضی ارزیابی و رتبه‌بندی قرار دارند.

هاشمی: توسعه حوزه دیتاسنتر نیازمند کمک بخش خصوصی است

آقای سید حسن هاشمی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور هم ضمن بیان اینکه بحث شبکه ملی اطلاعات بحث روز کشور است؛ تأکید کرد که برای توسعه شبکه ملی اطلاعات باید ظرفیت‌های لازم در حوزه دیتاسنتر را افزایش دهیم که کمک بخش خصوصی می‌تواند در این زمینه تحول عظیمی را ایجاد کند.

شما همراهان گرانقدر آی تی جو، جهت آشنایی بیشتر با نظام ممیزی و رتبه بندی مراکز داده می توانید از دوره‌ی آموزشی رایگان «معیارهای نظام ممیزی مراکز داده» استفاده کنید. همچنین جهت اطلاع و رویت گواهینامه‌های صادر شده در حوزه مراکز داده به وبسایت سازمان فناوری اطلاعات کشور بخش مجوزهای صادر شده مراجعه کنید.