Web Analytics Made Easy - Statcounter

مرکز داده «پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات» به جمع مراکز داده مجاز دولتی پیوست

دیتا سنتر - مرکز داده پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

با هدف ارتقای زیرساخت‌های فناوری اطلاعات کشور، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) موفق به دریافت مجوز و قرارگیری در فهرست مراکز داده مجاز دولتی شد.

دکتر ولی الله قربانی، مدیر دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی پژوهشگاه، ضمن اعلام این خبر گفت:«این دستاورد ارزشمند در پی برگزاری رویداد «زیست بوم مراکز داده و خدمات ابری» در اواخر اسفند ماه سال 1402 و با حضور ریاست محترم سازمان فناوری اطلاعات ایران به وقوع پیوست.»

وی در ادامه افزود:«در این رویداد، گزارشی از اقدامات انجام شده برای رتبه‌بندی زیرساخت فیزیکی مراکز داده دولتی و خصوصی ارائه شد. طبق این گزارش، دستگاه‌های دولتی موظف به استفاده از مراکز داده‌ای هستند که مورد تأیید وزارت ICT قرار گرفته‌اند تا خدمات خود را به نحو مطلوب ارائه نمایند.»

ولی الله قربانی مدیر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
ولی الله قربانی

مرکز داده پژوهشگاه ICT که از سال 1392 فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات متنوع در حوزه مراکز داده به پروژه‌های ملی و پژوهشی آغاز کرده، اکنون به عنوان یکی از مراکز داده مجاز دولتی معرفی شده است. در جلسه پیش ارزیابی که با حضور کارشناسان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان یکی از همکاران سازمان فناوری اطلاعات در فعالیت‌های اعتبار بخشی در زنجیره ارزش صنعت مرکز داده برگزار گردید و با به نمایش گذاشتن کیفیت بالای زیرساخت‌های فیزیکی و فعال خود، موفق به کسب این مجوز گردید.

در حال حاضر، پیگیری‌ها برای انجام فرآیند ممیزی و رتبه‌بندی جهت تعیین رتبه نهایی مرکز داده اینترنتی پژوهشگاه نیز در دست اقدام است.

امید است این موفقیت‌ها، زمینه‌ساز پیشرفت‌های بزرگ‌تر پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در آینده باشد.