Web Analytics Made Easy - Statcounter
محمد خوانساری - رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران

برنامه‌های حمایت از بخش خصوصی در توسعه شبکه ملی اطلاعات

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نشست طراحی و تدوین مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات به اهمیت بخش خصوصی در تحقق شبکه ملی اطلاعات پرداخت.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نشست طراحی و تدوین مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات به اهمیت بخش خصوصی در تحقق شبکه ملی اطلاعات پرداخت.

محمد خوانساری، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات به تشریح برنامه‌های حمایتی سازمان از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در طرح توسعه شبکه ملی اطلاعات پرداخت.

در یازدهمین دوره نشست تخصصی «طراحی و تدوین مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات» که با محور فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی در توسعه شبکه ملی اطلاعات برگزار گردید، محمد خوانساری عنوان کرد: سازمان فناوری اطلاعات دارای چهار گونه برنامه حمایتی و مشارکتی از بخش خصوصی است که در این زمینه می‌توان به تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ اشاره کرد.

توسعه اشتغال در کسب‌وکارها

خوانساری افزود: این طرح دارای شش محور توسعه اشتغال در کسب‌وکارهای حوزه فاوا ازجمله توسعه پلتفرم‌ها، توسعه بسترهای آنلاین ارائه محصولات و خدمات و آموزش، توانمندسازی و کاریابی نیروی انسانی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و باهدف اشتغال‌زایی، اعتباری حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

حمایت از استارتاپ‌ها

او در ادامه به استارتاپ‌ها اشاره کرد: حمایت از ارائه خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات به اکوسیستم نوآفرینی کشور (بوم ‌واره) نیز از دیگرگونه‌های حمایت از بخش خصوصی است که بیشتر حوزه استارتاپی را مورد هدف قرار می‌دهد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: در وضعیت کنونی، تقویت و شفافیت نظام تنظیم‌گری حوزه فناوری اطلاعات نقش قابل‌توجهی را در جذب سرمایه‌گذاری و نیز مشارکت بخش خصوصی در توسعه شبکه ملی اطلاعات ایفا می‌کند که این وظیفه در دولت سیزدهم به سازمان فناوری اطلاعات ایران سپرده‌شده است.

وابستگی شبکه ملی اطلاعات به خدمات بخش خصوصی

وی در پایان گفت: در شرایط کنونی، حوزه فناوری اطلاعات نیازمند هم‌افزایی هر چه بیشتر جهت ارائه و به ثبت رساندن تجربه‌های موفق با حداکثر کارایی است و پیروزمندی دولت در توسعه شبکه ملی اطلاعات منوط به ارائه خدمات توسط بخش خصوصی با همراهی و نظارت دولت است.