Web Analytics Made Easy - Statcounter
nokia & microsoft azure coperation

قرارداد همکاری نوکیا و مایکروسافت برای تأمین سوئیچینگ مراکز داده آژور

نوکیا اعلام کرده است که راهکارهای سوئیچینگ خود را برای مراکز داده مایکروسافت آژور به عنوان بخشی از یک معامله چند جانبه ارائه خواهد کرد.

سوئیچ شبکه نوکیا

با رشد قابل توجه خدمات ابری و رایانش ابری و حرکت به سمت 400GE (اترنت 400 گیگابیت)، نوکیا برای عرضه روترهای مبتنی بر شاسی 7250 IXR به منظور پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی تراکم بالا 400GE در معماری شبکه “Tier-2” مایکروسافت انتخاب شده است. نوکیا همچنین پلتفرم‌های ثابت (Fixed Form Factor) را در دیگر کاربری‌های شبکه مایکروسافت عرضه خواهد کرد. این توافقنامه جدید به عنوان بخشی از برنامه همکاری دو شرکت برای توسعه پلتفرم‌های مبتنی بر شاسی با تمرکز بر مراکز داده پرتراکم است.

نمونه‌های نسل جدید سوئیچینگ نوکیا، مقیاس‌پذیری، تجمیع و اتصالات لازم برای شبکه‌های مراکز داده مدرن را ارائه می‌دهند. 7250 IXR طیف گسترده‌ای از مدل‌های مبتنی بر شاسی و با فرم ثابت با کارایی بالا را برای برنامه‌های کاربردی مرکز داده در معماری TOR ارائه می‌کند. این پلتفرم‌ها از سرعت پورت تا 400 GE، همراه با مجموعه جامع ویژگی‌های IP و اترنت پشتیبانی می‌کنند.

تخصص نوکیا در ساخت سوئیچ ماژولار

واچ کومپلا (Vach Kompella)، معاون بخش شبکه‌های IP نوکیا می‌گوید: «مراکز داده امروزی چالش‌های عملیاتی منحصر به فرد خود را دارند و مدتی است که نوکیا با مایکروسافت برای درک نیازها و الزامات مراکز داده همکاری می‌کند. تخصص ما در ساخت سیستم‌های مبتنی بر شاسی با کارایی بالا یک عامل کلیدی در انتخاب ما از سوی مایکروسافت بود.»


دیوید مالتز (David Maltz)، معاون بخش شبکه مایکروسافت آژور نیز در مورد این همکاری می‌گوید: «پلتفرم‌های نوکیا یک انتخاب مناسب برای تأمین اتصالات گسترده در مقیاس مورد نیاز مایکروسافت بودند. نوکیا، تراکم، عملکرد و انعطاف‌پذیری را به شبکه‌های مراکز داده و محیط‌های ابری مایکروسافت می‌آورد و با مایکروسافت برای ارائه سوئیچ‌های شاسی با سیستم عامل منبع باز SONiC همکاری می‌کند.»