Web Analytics Made Easy - Statcounter
مایکروسافت - microsoft

مایکروسافت صدها کارمند خود را در روسیه اخراج می‌کند

چکیده خبر

در ماه مارس، مایکروسافت فروش محصولات جدید در روسیه را در نتیجه تهاجم به اوکراین متوقف کرد. اکنون، طبق گزارش‌ها، سازنده ویندوز بیش از 400 کارمند خود را در روسیه اخراج خواهد کرد و دلیل آن را شرایط اقتصادی در این کشور عنوان کرد. این خبر یک روز پس از اعلام IBM مبنی بر اخراج کل نیروی کار مستقر در روسیه منتشر شد.

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که به طور قابل توجهی فعالیت‌های خود در روسیه را کاهش می‌دهد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که این شرکت تمام فروش‌های جدید خود را در این کشور در ماه مارس به دلیل ادامه جنگ در اوکراین به حالت تعلیق درآورد.

یکی از سخنگویان مایکروسافت ادعا می‌کند که آن‌ها این تصمیم را به دلیل تغییر در چشم انداز اقتصادی و تأثیر بر تجارت آن در روسیه گرفته‌اند. این شرکت همچنین اعلام کرد که همچنان به اجرای تعهدات قراردادی فعلی خود با مشتریان روسی ادامه می‌دهد.

طبق گزارش‌ها، بیش از 400 کارمند تحت تأثیر این حرکت قرار خواهند گرفت، اگرچه مشخص نیست در حال حاضر چند نفر برای مایکروسافت در روسیه کار می‌کنند. مایکروسافت در بیانیه‌ای به بلومبرگ گفت: «ما از نزدیک با کارمندان آسیب‌دیده ارتباط برقرار می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که با آن‌ها با احترام رفتار می‌شود و از حمایت کامل ما در این دوران سخت برخوردار می‌شوند.»

امی هود، مدیر مالی شرکت، در جریان ارائه درآمد سه ماهه سوم شرکت گفت که روسیه کمتر از 1 درصد از کل درآمد مایکروسافت را به خود اختصاص داده است. او همچنین افزود که انتظارات این بود که درآمد در روسیه همچنان به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

همین دیروز، متوجه شدیم که IBM نیز شروع به اخراج پرسنل خود در روسیه کرده است، اگرچه این شرکت در این زمینه تحریم‌های بانکی را که این کشور با آن مواجه است، مقصر دانست. وقتی صحبت از فناوری به میان می‌آید، به نظر می‌رسد که روسیه باید بیشتر و بیشتر بر محصولات داخلی و چینی تکیه کند، زیرا حتی تایوان تراشه‌های صادراتی خود را به تراشه‌های زیر 25 مگاهرتز محدود می‌کند.