Web Analytics Made Easy - Statcounter

مایکروسافت 1900 کارمند اکتیویژن و ایکس باکس را اخراج کرد

پس از اخراج گسترده کارکنان اکتیویژن بلیزارد، مایک یبارا، رئیس بلیزارد نیز تصمیم به ترک مایکروسافت گرفته است.
اخراج پرسنل مایکروسافت

مایکروسافت این هفته 1900 نفر از کارکنان اکتیویژن بلیزارد و ایکس باکس را اخراج می‌کند. در حالی که مایکروسافت عمده تعدیل نیرو را از اکتیویژن بلیزارد اجام می‌دهد، برخی از کارمندان ایکس‌باکس و زنیمکس نیز تحت تأثیر اخراج‌ها قرار خواهند گرفت.

این تعدیل نیرو تقریباً 8 درصد از بخش گیمینگ مایکروسافت را شامل می‌شود که در مجموع حدود 22000 کارمند دارد. یک یادداشت داخلی از فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ اخراج‌ها را تأیید می‌کند:

کمی بیش از سه ماه از پیوستن تیم‌های اکتیویژن، بلیزارد و کینگ به مایکروسافت می‌گذرد. همانطور که در سال 2024 به پیش می‌رویم، رهبری مایکروسافت گیمینگ و اکتیویژن بلیزارد متعهد به همسویی با یک استراتژی و یک برنامه اجرایی با ساختار هزینه پایدار است که از کل تجارت رو به رشد ما پشتیبانی می‌کند. با هم، اولویت‌ها را تعیین کرده‌ایم، زمینه‌های همپوشانی را شناسایی کرده‌ایم و اطمینان حاصل کرده‌ایم که همه در بهترین فرصت‌ها برای رشد همسو هستیم.

به عنوان بخشی از این فرآیند، ما تصمیم دردناکی گرفتیم که از میان 22000 نفر تیممان، 1900 موقعیت شغلی را کاهش دهیم. من و تیم رهبری بازی متعهد هستیم که این فرآیند را تا حد امکان متفکرانه دنبال کنیم. افرادی که مستقیماً تحت تأثیر این کاهش‌ها قرار می‌گیرند، همگی نقش مهمی در موفقیت تیم‌های اکتیویژن‌بلیزارد، زنیمکس و ایکس‌باکس داشته‌اند و آن‌ها باید به همه کارهایی که در اینجا انجام داده‌اند افتخار کنند. ما از همه خلاقیت، اشتیاق و فداکاری که آن‌ها در بازی‌های ما، بازیکنان و همکارانمان آورده‌اند سپاسگزاریم. ما حمایت کامل خود را از کسانی که در طول انتقال تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، ارائه خواهیم کرد، از جمله مزایای پایان کار که توسط قوانین استخدام محلی اطلاع داده شده است. کسانی که شغل آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد مطلع خواهند شد و از شما می‌خواهیم که با همکاران در حال ترک کار، با احترام و شفقت مطابق با ارزش‌های ما رفتار کنید.

با نگاهی به آینده، ما به سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی که کسب‌و‌کار ما را توسعه می دهد و از استراتژی ما برای ارائه بازی های بیشتر به بازیکنان بیشتری در سراسر جهان حمایت می‌کند، ادامه خواهیم داد. اگرچه این لحظه سختی برای تیم ما است، اما من مثل همیشه به توانایی شما برای ایجاد و پرورش بازی‌ها، داستان‌ها و جهان‌هایی که بازیکنان را گرد هم می‌آورد مطمئن هستم.

فیل اسپنسر

در کنار اخراج ها، مایک یبارا، رئیس بلیزارد تصمیم به ترک این شرکت گرفته است. مایک قبلاً بیش از 20 سال در مایکروسافت گذرانده بود. مت بوتی، مدیر محتوای بازی و استودیو مایکروسافت، در یادداشتی داخلی می‌گوید اکنون که او ادغام اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را مشاهده کرده، تصمیم به ترک شرکت گرفته است.

مایک یبارا - mike ybarra
مایک یبارا

مایکروسافت قصد دارد هفته آینده رئیس جدید بلیزارد را معرفی کند. آلن ادهام، مدیر ارشد طراحی بلیزارد نیز شرکت را ترک می‌کند. آلن به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران بلیزارد، تأثیر گسترده‌ای بر تمامی بازی‌های بلیزارد داشته است. بوتی می‌گوید: «تاثیر او برای سال‌های آینده چه به‌طور مستقیم و چه غیرمستقیم محسوس خواهد بود، زیرا آلن قصد دارد به راهنمایی طراحان جوان در سراسر صنعت ادامه دهد.»

یک بازی با سبک بقا نیز به عنوان بخشی از این تغییرات توسط بلیزارد لغو شده است. بوتی می‌گوید مایکروسافت برخی از افرادی را که روی این بازی کار می‌کنند به یکی از چندین پروژه جدید امیدوارکننده بلیزارد در مراحل اولیه توسعه منتقل خواهد کرد.

این اخراج‌ها در حالی انجام می‌شود که رایوت گیمز، گوگل، دیسکورد، توییچ، یونیتی، ای‌بی و سایرین اعلام کردند که تعداد نیروهای خود را کاهش می‌دهند.

مایکروسافت پس از 20 ماه نبرد با رگولاتورها در بریتانیا و ایالات متحده، خرید 68/7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد را در اکتبر به پایان رساند. بابی کوتیک، مدیرعامل سابق اکتیویژن بلیزارد در پایان ماه دسامبر از سمت خود کنار رفت، در حالی که مایکروسافت جایگزینی مستقیم برای او تعیین نکرد. در عوض، مجموعه‌ای از مدیران اکتیویژن بلیزارد اکنون به مت بوتی گزارش می‌دهند.

اخراج‌های امروز تنها چند ماه پس از آن صورت می‌گیرد که برخی تغییرات بزرگ در رهبری ایکس‌باکس باعث شد سارا باند به ریاست ایکس‌باکس ارتقا پیدا کند و همه پلتفرم‌ها و کارهای سخت‌افزاری ایکس‌باکس را رهبری کند. مت بوتی نیز به عنوان رئیس استودیوها و محتواهای بازی ارتقا یافت که شامل نظارت بر استودیو بتسدا، زنیمکس و اکتیویژن بلیزارد می‌شود.

مت بوتی - سارا باند
مت بوتی – سارا باند

مایکروسافت آخرین بار یک سال پیش اخراج‌های بزرگی را اعلام کرد که بر 10000 کارمند تأثیر گذاشت. این سازنده نرم افزار قرار است درآمد سه ماهه دوم مالی 2024 خود را هفته آینده گزارش کند که برای اولین بار شامل نتایج حاصل از خرید اکتیویژن بلیزارد می‌شود.