Web Analytics Made Easy - Statcounter

مایکروسافت بینگ از هوش مصنوعی برای تبدیل متن به تصویر استفاده می‌کند

مایکروسافت در حال ارائه یک ویژگی تولید تصویر برای Bing و Microsoft Edge است. ابزار جدید مایکروسافت ازهوش مصنوعی DALL-E شرکت OpenAI برای تبدیل متن به تصاویر استفاده می‌کند.

مایکروسافت روز سه‌شنبه یک قابلیت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را به موتور جستجوی خود اضافه کرد؛ این قابلیت، امکان تولید تصاویر توسط هوش مصنوعی را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند.

این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که ابزار جدید DALL-E که توسط OpenA طراحی شده است، به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از کلمات و جملات خود، تصاویر تولید کنند.

این ویژگی که “Bing Image Creator” نام دارد، در پیش نمایش برای کاربران بینگ و مایکروسافت اج در دسترس خواهد بود و ابتدا در تنظیمات «حالت خلاق» منتشر می‌شود. این شرکت افزود: این ابزار در نهایت، به طور کامل در بینگ چت ادغام خواهد شد.

در مایکروسافت اج، این ابزار تصویر در نوار جستجوی مرورگر در دسترس خواهد بود.

مایکروسافت در ماه‌های اخیر عملکردهای جستجوی خود به کمک هوش مصنوعی را تقویت کرده است و برای اولین بار در اوایل فوریه به‌روزرسانی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای Bing و Edge را اعلام کرد.

هفته گذشته، نیز این غول فناوری اعلام کرد که فناوری هوش مصنوعی خود را به برخی از محبوب‌ترین برنامه‌های تجاری از جمله Word، PowerPoint و Excel اضافه خواهد کرد.

هیجان در مورد وعده هوش مصنوعی مولد تا حد زیادی به دلیل موفقیت غیرممکن ChatGPT است که توسط OpenAI تحت حمایت مایکروسافت در ماه نوامبر منتشر شد.

با در دسترس قرار گرفتن قابلیت‌های جدید مایکروسافت برای کاربران، برخی از آزمایش‌کنندگان بتا مشکلاتی از جمله تهدیدات، توصیه‌های مضر و سایر اشکالات را شناسایی کردند.

مایکروسافت می‌گوید با همکاری OpenAI برای توسعه اقدامات ایمنی برای عموم، اقداماتی را برای جلوگیری از سوء استفاده از Bing Image Creator انجام داده است.

به گفته مایکروسافت، این اقدامات ایمنی شامل کنترل‌هایی است که «با هدف محدود کردن تولید تصاویر نامطلوب یا ناایمن» اضافه می‌شود.

رویکرد پلکانی مایکروسافت به عرضه بینگ Image Creator نیز از رویکرد تکراری ای الهام گرفته شده است که این شرکت در نسخه های قبلی خود تلاش کرده است. مایکروسافت درباره قابلیت‌های جدید بینگ گفت: «مردم از برخی جهات از آن استفاده کردند که ما انتظار داشتیم و برخی دیگر بر خلاف پیش‌بینی ما از آن استفاده کردند. بنابراین برای ساختن قابلیت‌های جدید مسئولانه، ما قبل از گسترش گسترده‌تر، با با مجموعه‌ای از کاربران آزمایشی، Image Creator Bing را در یک رویکرد چندمرحله‌ای ارائه می‌کنیم.»