Web Analytics Made Easy - Statcounter
micron

میکرون از اولین درایوهای سرور با 176 لایه NAND رونمایی کرد

شرکت میکرون تکنولوژی، از مجموعه SSD های مرکز داده بر پایه تراشه‌های دارای 176 لایه NAND  رونمایی کرد.

درایوهای سری 7450 در ظرفیت‌های 400 گیگابایت تا 15.36 ترابایت، فرم فاکتورهای متعدد و سه رابط مختلف  M2، E3 و E1.S در دسترس خواهند بود.

از نظر استقامت درایو نیز تمایزی وجود دارد: دستگاه‌های «Pro» فضای ذخیره‌سازی بیشتری را ارائه می‌کنند، اما تا یک درایو نوشتن در روز را پشتیبانی می‌کنند. درایوهای «Max» بخشی از ظرفیت را قربانی می‌کنند تا سرعت نوشتن را تا سه درایو در روز افزایش دهند.

SSD های جدید تا 1 میلیون خواندن تصادفی را در درایوهای با ظرفیت بالاتر ارائه می دهند و نوید تأخیر کمتر از 2 میلی ثانیه را برای 99.9 درصد از خواندن اطلاعات می‌دهند.

محصولی برای تمام کاربردها

میکرون یکی از بزرگترین تولید کنندگان فلش در جهان است و «176 لایه 3D-NAND» که در پایان سال 2020 معرفی شد، پیشرفته‌ترین تولید این شرکت به شمار می‌آید.

ارسال اولین دسته از این محصولات در سال 2021 به تولید کنندگان دستگاه‌های تلفن همراه، رایانه شخصی و لپ تاپ آغاز شد. اکنون نوبت به سخت افزار مرکز داده رسیده است.

تالوارو تولدو، معاون و مدیر ارشد ذخیره‌سازی مرکز داده شرکت میکرون، می‌گوید:«این زمانی است که صنعت بیش از همیشه به چنین محصولی نیاز دارد. در عصر کمبود نیمه‌هادی‌ها، توانایی انتقال بیت‌های بیشتر بسیار حیاتی است و ما بسیار مفتخریم که بالاخره توانستیم این کار را انجام دهیم.»

سری 7450 شامل درایوهای SSD با رابط PCIe Gen4 برای تقریباً هر برنامه کاربردی و هر سروری کارآمد است. برخی از درایوهای جدید می‌توانند به عنوان جایگزینی برای دیسک چرخان 2.5 اینچی استفاده کنند، برخی برای حداکثر تراکم ذخیره‌سازی در هر سرور طراحی شده‌اند. چند آپشن هیت سینک برای فعال کردن روش‌های مختلف خنک‌سازی وجود دارد، و یک دستگاه M.2 که به عنوان بوت درایو کاربرد دارد.

حافظه های 176 لایه Nand میکرون

فرم فاکتور E1.S

در همین حال، E1.S یک فرم فاکتور در حال ظهور است که ابرمقیاس‌ها به آن علاقه نشان داده‌اند تولدو می‌گوید:«در حال حاضر دو ابرمقیاس که از M.2 استفاده می‌کنند اعلام کرده‌اند که می‌خواهند به سوی استفاده از E1.S بروند.»

مورد تأیید پروژه رایانش باز (OCP)

درایوهای 7450 توسط پروژه رایانش باز (OCP) مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و در بیانیه اعلام شد که آن‌ها «علیرغم اینکه همه الزامات برآورده نشده اما بیشتر الزامات پروژه Open Compute NVMe Cloud SSD 1.0a را برآورده کرده‌اند.» با این وجود، دستگاه‌ها تأییدیه متا را دریافت کرده‌اند، شرکتی که این پروژه تأسیس کرده است و همچنان یکی از محرک‌های اصلی ابتکار در بخش سخت‌افزار است.

راس استنفورت، مهندس سیستم‌های سخت‌افزاری در متا، می‌گوید: «متا نوآوری را از طریق OCP با رهبران صنعت امکان‌پذیر می‌کند تا نسل بعدی تکامل ابر را میسر کند. میکرون 7450 با پشتیبانی از مشخصات OCP NVMe Cloud SSD و E1.S با 8 ترابایت خلاقیت نشان داده است.»