Web Analytics Made Easy - Statcounter

اقدامات مراکزداده لنوو برای بحران تغییرات آب و هوا

با نشانه‌های شدید بحران آب و هوا که در چند سال گذشته شاهد آن بودیم، اقدامات در بخش‌های مختلف صنعت به سرعت در حال افزایش است تا یک مسیر دوستدار محیط زیست و پایدار توسط انسان پیش برود. صنعت فناوری اطلاعات و مراکزداده از این امر مصون نیست و نباید باشد. موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • یک مرکز داده معمولی در هر فوت مربع 50 برابر بیشتر از یک ساختمان معمولی انرژی مصرف می‌کند
  • مراکز داده تقریباً 2 درصد از کل انرژی ایالات متحده را مصرف می‌کنند
  • مصرف انرژی مرکز داده سالانه 12 درصد افزایش می‌یابد

با توجه به تقاضای بی پایان جامعه ما برای رشد روزافزون دسترسی به فناوری اطلاعات، روند افزایش توان نیز ادامه خواهد یافت. با علم بر اینکه تولید برق مهمترین عامل انتشار گازهای گلخانه ای و تغییرات آب و هوایی در جهان است، این وظیفه ما است که شیوه‌هایی ابداع کنیم که بتوانیم میزان توان مورد نیاز برای کار با سیستم‌های خود را کاهش دهیم و در نتیجه رد پای کربن فناوری اطلاعات در سراسر جهان کاهش یابد. با انجام این مراحل امروز می‌توانیم راهی برای آینده ای مطمئن برای نسل‌های آینده هموار کنیم.

اقدامات زیست محیطی لنوو

لنوو یکی از برندهایی است که این چالش را جدی گرفته است و میزان انتشار کربن خود را در یک دهه گذشته 92 درصد کاهش داده است. این شرکت به دلیل ابتکار عملكرد نیرو در تأسیسات خود، در فهرست 30 شرکت برتر EP Tech & Telecom Green Power نامگذاری شده است. علاوه بر این، گواهینامه LEED Gold را برای استفاده از نوآوری‌هایی مانند روشنایی کم مصرف با آشکارسازهای حرکت در دفاتر خود دریافت کرده است. و تأسیسات تولیدی آن در ویتست، به معنای واقعی کلمه تحت پوشش پنل‌های خورشیدی قرار دارد تا انرژی تجدیدپذیر تولید کند.

تعهدات انرژی این شرکت تنها محدود به تاسیسات برق نیست. محصولات لنوو ThinkSystem با 16 امتیاز از 18 نمره بنچمارک SPECPower، کارآمدترین سرورهای صنعت هستند. خنک کننده مایع در محصولات این شرکت گسترش یافته است و شامل شتاب دهنده‌ها، منابع تغذیه و مبدل‌های مایع به هوا در سیستم‌های خنک کننده هوا می‌شود. همچنین سیستم عامل‌های نرم افزاری مانند Energy Aware Runtime (EAR) برای مدیریت مصرف برق ارائه شده است.