Web Analytics Made Easy - Statcounter

معرفی بهترین  دوره آموزش PLSQL  به زبان فارسی

یکی از محبوب‌ترین پایگاه داده‌ها در سراسر جهان پایگاه داده اوراکل است که خیلی از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ به منظور نگهداری و مدیریت اطلاعات خود از آن استفاده می‌کنند. PLSQL در واقع ترکیبی از SQL با ویژگی‌های رویه‌ای از زبان‌های برنامه‌نویسی است که توسط شرکت اوراکل در اوایل دهه 90 به منظور افزایش قابلیت‌های SQL توسعه داده شد.

به عبارتی می‌توان گفت PLSQL  یکی از سه زبان کلیدی در اوراکل همراه با جاوا و SQL می‌باشد. ازاین‌رو یادگیری دوره آموزش فارسی اوراکل برای علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه و مدیران پایگاه داده می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. اگر می‌خواهید با بهترین دوره آموزش PLSQL به زبان فارسی بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

آموزش اوراکل PLSQL به زبان فارسی
آموزش اوراکل PLSQL به زبان فارسی

اوراکل Oracle چیست؟

پیش از آنکه به معرفی و بررسی دوره آموزش اوراکل بپردازیم بهتر است که با پایگاه داده اوراکل بیشتر آشنا شویم. پایگاه داده اوراکل راهی برای تعامل یک قرارداد هوشمند با داده‌های خارج از بلاکچین است. به عبارتی می‌توان گفت اوراکل پلی میان داده‌های خارج از زنجیره و یک زنجیره است. البته تعاریف متفاوتی برای اوراکل ارائه شده است.

اوراکل در صنعت کامپیوتر شامل مجموعه‌ای از اطلاعات است که از طریق سامانه مدیریت پایگاه داده‌های اوراکل اداره می‌گردد. در واقع اوراکل پایگاه داده‌ای توزیع شده است که می‌تواند با سیستم عامل‌های متفاوتی کار کند.

چرا در دوره آموزش اوراکل شرکت کنیم؟

اوراکل یک نرم‌افزار مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای است و در طبقه‌بندی سیستم‌های رابطه‌ای اوراکل جز کامل‌ترین سیستم‌های رابطه‌ای و هم‌ردیف سیستم‌هایی مانند supra و Informix محسوب می‌شود. آنچه موجب تمایز این محصول از نمونه‌های مشابه آن شده است سهولت استفاده و یادگیری، امنیت بی‌نظیر، سهولت نصب و راه‌اندازی، سرعت قابل قبول و امکانات و ابزارهای متعدد است. بنابراین علاقه‌مندان به کار با پایگاه داده می‌توانند با شرکت در این دوره به راحتی کار با اوراکل را به عنوان یک سیستم رابطه‌ای بی‌نظیر را بیاموزند و در حوزه مورد علاقه خود اقدام به فعالیت نمایند.

آموزش پایگاه داده اوراکل
آموزش پایگاه داده اوراکل

مهم‌ترین قابلیت‌های پایگاه داده اوراکل چیست؟

آموزش پایگاه داده اوراکل بسیار حائز اهمیت است، زیرا این پایگاه داده دارای قابلیت‌ها و مزایای بسیاری است. از جمله قابلیت‌های این پایگاه داده مهم و ارزشمند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • این دیتا بیس از نوع کراس پلتفرم است یعنی می‌توان آن را بر روی پلتفرم‌های مختلف اجرا نمود و قابل اجرا بر روی انواع سخت‌افزارها و سیستم عامل‌های مختلف است.
 • پایگاه داده اوراکل با توجه به ساختار شبکه‌ای که دارد می‌تواند به راحتی میان اپلیکیشن‌های مختلف  از پلتفرمی دیگر ارتباط برقرار نماید. به عنوان مثال اپلیکیشنی که بر روی ویندوز اجرا شده می‌تواند متصل شود به پایگاه داده اوراکلی که روی لینوکس قرار دارد.
 • این دیتا بیس کاملا با ACID سازگار می‌باشد، به این صورت که به راحتی می‌توانید از اطلاعات به صورت یکپارچه و مطمئن استفاده نمایید.
 • اوراکل همیشه پذیرای تکنولوژی‌های جدید است و به سادگی با آن‌ها سازگار می‌شود.
 • در پایگاه داده اوراکل می‌توان به راحتی با استفاده از ابزار قدرتمند ریکاوری منیجر در مواقع لزوم از نسخه‌های پشتیبان استفاده نمود.

معرفی دوره آموزش فارسی اوراکل

آموزش PLSQL یکی از دوره‌های آموزشی برنامه‌نویسی و آموزش زبان برنامه‌نویسی است. در دوره جامع آموزش اوراکل PLSQL شما به صورت گام به گام با این زبان برنامه‌نویسی به خوبی آشنا خواهید شد، به‌طوری‌که پس از پایان دوره به یک کارشناس PLSQL تبدیل می‌شوید. این دوره بی‌نظیر در برگیرنده تمامی مباحث مقدماتی تا پیشرفته اوراکل است و توسط برترین اساتید در این زمینه برگزار می‌شود. بنابراین در این دوره به طور کامل مفاهیم پایگاه داده‌های رابطه‌ای، ساختار دستورات SQL از ساده‌ترین دستورات تا پیچیده‌ترین دستورات و توابع پیشرفته آموزش داده می‌شود. 

همچنین در این دوره کاربرد دستورات SQL و نحوه اجرا آن‌ها در یک ساختار استاندارد در پایگاه داده اوراکل نیز به شما آموزش داده می‌شود. در دوره آموزش کامل SQL از پشتیبانی کامل مدرس برخوردار خواهید شد تا جایی که بتوانید به عنوان یک نیروی حرفه‌ای در حوزه پایگاه داده آماده به کار شوید. به عبارتی می‌توان گفت با شرکت در بهترین دوره آموزش اوراکل میزان دانش و مهارت شما از نظر علمی و کیفیتی در سطحی خواهد بود که بی‌نیاز از هرگونه منبع یادگیری SQL خواهید شد.

سرفصل های دوره آموزش فارسی اوراکل
مخاطبان دوره PLSQL

مخاطبان این دوره چه افرادی هستند؟

آموزش مدیریت پایگاه داده SQL Server یکی از بهترین دوره‌های برنامه‌نویسی است و با کسب مهارت در زمینه پایگاه داده می‌توان به راحتی وارد بازار کار شد و درآمد بی‌نظیری را تجربه نمود. از اصلی‌ترین مخاطبان این دوره می‌توان به گروه‌های زیر اشاره نمود.

 • توسعه‌دهندگان نرم‌افزار
 • مدیران پایگاه داده
 • مهندسان پشتیبانی
 • تمامی افراد علاقه‌مند به کار با پایگاه داده

در دوره آموزش اوراکل PLSQL چه مهارت‌هایی را به دست می‌آورید؟

در دوره فارسی SQL مهارت‌های بسیاری را می‌آموزید که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • آشنایی با استانداردها و ساخت دستورات SQL
 • یادگیری روش نصب و اتصال به پایگاه داده اوراکل تحت عنوان یک توسعه‌دهنده
 • آشنایی جامع و کامل با نحوه اجرای دستورات و کوئری‌های کاربردی در پایگاه داده PLSQL به منظور ذخیره و بازیابی داده‌ها
 • یادگیری مفاهیم اولیه، بنیادی و کلیدی پایگاه داده رابطه‌ای
 • کسب آمادگی‌های لازم برای نوشتن کوئری‌های پیشرفته در پایگاه داده اوراکل
 • آشنایی با مفاهیم و ساختارهای پیشرفته دستورات SQL در پایگاه داده رابطه‌ای

دوره آموزش فارسی اوراکل دارای چه پیشنیازهایی است؟

با‌توجه‌به اینکه این دوره به طور کامل از صفر تا صد پایگاه داده رابطه‌ای اوراکل را آموزش می‌دهد نیازی به پیش‌نیاز خاصی ندارد و تنها پیش‌نیاز این دوره آشنایی با کار با سیستم عامل ویندوز است.

سرفصل های دوره آموزش فارسی اوراکل
سرفصل های دوره آموزش فارسی اوراکل

سرفصل‌های آموزشی دوره

در این دوره آموزش اوراکل هر آنچه نیاز است به عنوان یک نیروی آماده به کار به عنوان کارشناس پایگاه داده بدانید به طور کامل به شما آموزش داده می‌شود. سرفصل‌های دوره به شرح زیر است.

فصل اول: معرفی کامل SQL

فصل دوم: آماده‌سازی محیط نرم‌افزار برای شروع دوره

فصل سوم: آموزش دستور SELECT

فصل چهارم: آشنایی با توابع اسکالر

فصل پنجم: توابع Aggregate و گروه‌بندی داده‌ها Grouping

فصل ششم: آشنایی با مفهوم join و کاربرد آن

فصل هفتم: ایجاد تغییر در داده‌ها با استفاده از دستورات DML/DDL

فصل هشتم: ایجاد و کار با Viwe ها

فصل نهم: نرمال‌سازی

فصل دهم: مفاهیم پیشرفته

فصل یازدهم: آشنایی با Subqueriesها

فصل دوازدهم: کاربرد و پیاده‌سازی indexها در پایگاه داده اوراکل

فصل سیزدهم: آشنایی و کار با Oracle Data Dictionary

فصل چهاردهم: آشنایی با Database Concurrency

فصل پانزدهم: معرفی و کار با Advanced Oracle Schema Objects در پایگاه داده اوراکل

فصل شانزدهم:  Procedures و Function

فصل هفدهم: Synonyms , views

فصل هجدهم: Table Partitioning

اوراکل PLSQL کجا کاربرد دارد و آینده این زبان چگونه است؟

برخی از علاقه‌مندان به حوزه پایگاه داده در مورد آینده این زبان برنامه‌نویسی و فرصت‌های شغلی آن نگران هستند و دغدغه‌هایی دارند که آن‌ها را برای ثبت نام در دوره‌های آموزش اوراکل فارسی و یادگیری کامل این زبان دچار تردید می‌کند. برای رفع این ابهامات می‌توان گفت همان‌طور که می‌دانید SQL یک زبان رویه‌ای و استاندارد جهت کار و تعامل با پایگاه داده است. شما از طریق دستورات SQL می‌توانید اطلاعات را بر روی پایگاه داده‌های رابطه‌ای ذخیره و بازیابی نمایید. PLSQL نیز توسط شرکت اوراکل بر طبق استاندارد SQL توسعه‌یافته و امروزه تحت عنوان زبان اصلی پایگاه داده در پایگاه داده شرکت اوراکل به کار می‌رود.

PLSQL و SQL هر دو زبان رویه‌ای کار با پایگاه داده رابطه‌ای هستند اما با توجه به امکانات محدودتر SQL از آن بیشتر به عنوان یک استاندارد استفاده می‌کنند و شرکت اوراکل با توجه به استانداردهای اس کیو ال زبان PLSQL را با امکانات بیشتر توسعه داده است.

با توجه به افزایش روزافزون داده‌ها و قابلیت‌های بی‌نظیر این زبان در مدیریت پایگاه‌های داده و اطلاعات و از طرفی اهمیت استفاده از پایگاه‌های داده جهت مدیریت دیتاها، نیاز به دانش کار با پایگاه داده می‌تواند یک ضرورت محسوب شود و این زبان برنامه‌نویسی قطعا آینده درخشانی دارد و دارای  فرصت‌های شغلی بی‌نظیری است. بنابراین با کسب مهارت و تخصص در این زمینه می‌توانید در بازار کسب و کارها مشغول به فعالیت شوید.

آیا پس از گذراندن دوره آموزش کامل PLSQL گواهینامه صادر می شود؟
آیا پس از گذراندن دوره آموزش کامل PLSQL گواهینامه صادر می شود؟

آیا  با شرکت در دوره گواهینامه صادر می‌شود؟

بله تمامی افرادی که در دوره آموزش پایگاه داده اوراکل فارسی شرکت می‌کنند پس از پایان دوره می‌توانند گواهینامه معتبر شرکت در دوره را دریافت نمایند. این گواهینامه دارای قابلیت استعلام به صورت آنلاین است و می‌توانند آن را دانلود کنند. همچنین امکان صدور گواهینامه به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

ویژگی‌های برجسته دوره آموزش اوراکل PLSQL

 • مطابق با استانداردهای آموزشی Oracel University
 • بهره‌گیری از مدرسین و کارشناسان برجسته و مجرب جهت تدریس دوره آموزشی
 • تدریس دوره توسط  مدرسین دارای مدرک رسمی اوراکل
 • امکان تجربه عملی تمامی مفاهیم در کنار مباحث تئوریک
 • ارائه گواهینامه معتبر پس از گذراندن دوره

دوره‌های مکمل دوره آموزشی جامع اوراکل کدام‌اند؟

در کنار شرکت در دوره جامع صفر تا صد آموزش اوراکل PLSQL فارسی می‌توانید جهت افزایش دانش و مهارت‌های خود در حوزه پایگاه داده در دوره‌های دیگری به عنوان دوره مکمل شرکت کنید تا به یک نیروی متخصص و حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شوید. از جمله این دوره‌های مکمل می‌توان به دوره آموزش داکر،  آموزش MangoDB و NoSQL کارگاهی و … اشاره نمود. دوره آموزشی PLSQL به عنوان مکمل دوره آموزش کوبرنتیز Kubernetes هم در مباحث دواپس به کمک شما می آید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.