Web Analytics Made Easy - Statcounter

اکتیویژن: در صورت نیاز از قرارداد با مایکروسافت در دادگاه دفاع می‌کنیم

مدیر اجرایی اکتیویژن در مورد شایعه مخالفت FTC با قرارداد بزرگ 69 میلیارد دلاری این شرکت با مایکروسافت واکنش قاطعی نشان داد.
اکتیویژن

مایکروسافت با امید به تقویت ایکس باکس گیم پس در مبارزه با دو قطبی موبایلی اپل و گوگل، تلاش می‌کند با 69 میلیارد دلار هزینه، سازنده کال آو دیوتی، کندی کراش و وارکرفت را زیرمجموعه خود قرار دهد. علیرغم تضمین مایکروسافت مبنی بر انتشار کال آو دیوتی بر روی پلی استیشن، سونی به شدت مخالف این معامله است و رگولاتورهای کشورها در حال بررسی این قرارداد هستند.

روزگذشته نیز پولیتیکو خبری مبهم را منتشر کرد که ادعا می‌کرد چهار منبع ناشناس در FTC در حال تلاش برای شکایت رگولاتور ایالات متحده و جلوگیری از عقد معامله مایکروسافت و اکتیویژن هستند.

FTC شانس زیادی برای توقف این معامله ندارد

به گفته برخی از ناظران مانند مایکل پچر، تحلیلگر صنعت، پرونده FTC علیه این معامله تلاشی برای کسب امتیازات کتبی از مایکروسافت بدون نیاز به دادگاهی کردن این معامله است؛ زیرا انتظار می‌رود حضور در دادگاه برای FTC موفقیت‌آمیز نباشد.

در واقع، سابقه کمی برای موفقیت رگولاتور در این نوع معامله وجود دارد. وقتی صنعت بازی را به درستی بررسی می‌کنید، در میان صنایع بسیار رقابتی و پر جنب‌و‌جوش بازار قرار می‌گیرد؛ البته به جز انحصار گوگل و اپل بر فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل که یک انحصار واقعی است و FTC باید آن را بررسی کند.

FTC ایالات متحده پیش بینی می‌کند که به خاطر فضای رقابتی موجود در صنعت بازی سازی در دادگاه شکست بخورد، به همین دلیل آن‌ها شکایت نمی‌کنند.

اکتیویژن: از قرارداد مایکروسافت دفاع می‌کنیم

اکتیویژن به این شایعات واکنش نشان داد: ما متعهد هستیم که به همکاری با تنظیم‌کننده‌های سراسر جهان ادامه دهیم تا بتوانیم این معامله را ادامه دهیم، اما در صورت نیاز برای دفاع از آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

از نظر ما توافق در نهایت به انجام خواهد رسید. رگولاتورها حق دارند معامله را بررسی و بررسی کنند. با این که تنظیم‌کننده‌ها در گذشته نتوانستند به درستی ارزیابی کنند که خرید اینستاگرام و واتس‌اپ توسط متا چگونه می‌تواند انتخاب و نوآوری مصرف‌کننده را محدود کند و در عین حال به گوگل و اپل اجازه دادند تا از انحصار در ارائه نرم‌افزار در همه دستگاه‌های تلفن همراه جهان برخوردار شوند.

مایکروسافت در تلاش است به بازی‌های موبایلی ورود کند

در مقایسه، فعالیت در ویندوز برای توسعه دهندگان کاملاً باز است. مایکروسافت بارها دو قطبی موبایل اپل-گوگل را در پاسخ‌های خود به قانون‌گذاران مطرح کرده است و به برنامه‌های خود برای ساختن یک فروشگاه برنامه ایکس‌باکس برای موبایل اشاره کرده است و امیدوار است قانون‌گذاران در نهایت اپل و گوگل را مجبور کنند که اجازه ورود به پلتفرم‌هایشان را به مایکروسافت بدهند.

مایکروسافت قبلاً گفته بود که امیدوار است تا تابستان 2023 این قرارداد را ببندد. با این حال اتحادیه اروپا، CMA انگلستان و FTC ایالات متحده کماکان به ارزیابی ادغام مایکروسافت و اکتیویژن ادامه می‌دهند و ما تازه‌ترین جزئیات را دنبال خواهیم کرد.