Web Analytics Made Easy - Statcounter

اولین جلسه مقامات G7 برای تنظیم مقررات هوش مصنوعی برگزار خواهد شد

ژاپن روز جمعه اعلام کرد که مقامات گروه هفت (G7) این هفته برای بررسی مشکلات ناشی از ابزارهای هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT ملاقات خواهند کرد.

رهبران G7 که شامل ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ژاپن می‌شوند، هفته گذشته با ایجاد یک انجمن بین دولتی به نام «فرآیند هوش مصنوعی هیروشیما» برای بحث در مورد موضوعات پیرامون ابزارهای هوش مصنوعی به سرعت در حال رشد، موافقت کردند.

وزیر ارتباطات ژاپن، تاکاکی ماتسوموتو، گفت که مقامات دولتی G7 اولین نشست هوش مصنوعی را در روز سه‌شنبه برگزار خواهند کرد و موضوعاتی مانند حفاظت از مالکیت معنوی، جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و نحوه اداره این فناوری را بررسی خواهند کرد.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که در سراسر جهان نیز رگولاتورهای حوزه فناوری تأثیر سرویس‌های هوش مصنوعی محبوب مانند ChatGPT را ارزیابی می‌کنند.

اتحادیه اروپا در حال نزدیک‌تر شدن به تصویب اولین قانون اساسی جهان در مورد هوش مصنوعی است که الهام‌بخش دولت‌های دیگر است تا در نظر بگیرند که چه قوانینی باید برای ابزارهای هوش مصنوعی اعمال شود.

ماتسوموتو گفت که ژاپن به عنوان رئیس امسال G7، بحث G7 در مورد استفاده از فناوری هوش مصنوعی مولد را رهبری خواهد کرد. وی افزود که این مجمع امیدوار است تا پایان سال پیشنهاداتی را برای سران کشورها ارائه دهد.

در نشست هفته گذشته هیروشیما G7، رهبران همچنین خواستار توسعه و اتخاذ استانداردهای فنی بین‌المللی برای حفظ هوش مصنوعی «قابل اعتماد» و «همراستا با ارزش‌های دموکراتیک مشترک» شدند.

ماتسوموتو در کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد که گروه G7 AI پیگیر نظرات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی خواهد بود.