Web Analytics Made Easy - Statcounter
سیسکو - cisco

سیسکو از سوئیچ‌های جدید 400G و سرویس نکسوس کلود رونمایی کرد

سیسکو نکسوس کلود مدیریت شبکه را در محیط‌های چند ابری ساده می‌کند، در حالی که سوئیچ‌های شبکه جدید سیسکو یعنی سری Nexus 9000 400G برای رفع نیازهای پهنای باند امروزی روانه بازار خواهند شد.
سیسکو نکسوس کلود مدیریت شبکه را در محیط‌های چند ابری ساده می‌کند، در حالی که سوئیچ‌های شبکه جدید سیسکو یعنی سری Nexus 9000 400G برای رفع نیازهای پهنای باند امروزی روانه بازار خواهند شد.

سیسکو روز سه‌شنبه فناوری شبکه‌سازی مرکز داده خود را با دو محصول جدید تقویت کرد: یکی ابزار مبتنی بر ابر که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا مرکز داده و شبکه‌های ابری عمومی خود را به صورت متمرکز مدیریت و نظارت کنند، و دیگری مجموعه‌ای از سوئیچ‌های شبکه جدید 400G که شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات را قادر می‌سازد تا نیازهای پهنای باند خود را کاهش دهند.

ابزار جدید مبتنی بر نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) به نام Nexus Cloud، تجزیه و تحلیل آنی داده‌ها را ارائه می‌کند و به شرکت‌ها کمک می‌کند تا اتوماسیون مدیریت شبکه‌های مرکز داده را در سراسر محیط‌های ابری ترکیبی خود از طریق یک صفحه نمایش امکان‌پذیر کنند.

مدیران سیسکو در این باره اظهار داشتند که نکسوس کلود اساساً یک نسخه مبتنی بر ابر از داشبورد نکسوس سیسکو خواهد بود، ابزاری که در اواخر سال 2020 معرفی شد.

داشبورد نکسوس چه وظایفی دارد؟

1) تیم‌های فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا چندین شبکه مرکز داده را به هم متصل کنند.

2) دید شبکه را در زمان آنی برای عیب‌یابی و رفع مشکلات فراهم می‌کند.

3) تأیید مداوم وضعیت شبکه مرکز داده را ارائه می‌دهد.

4) به کارکنان فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا قطعی‌ها را پیش بینی کنند و از یکپارچگی اطمینان حاصل کنند.

علت معرفی نکسوس کلود

در کنفرانس سیسکو لایو در سه‌شنبه هفته گذشته، مدیران سیسکو برنامه‌های خود برای نکسوس کلود را به خاطر تقاضای مشتریانی که خواهان ابزار SaaS برای ساده‌سازی مدیریت شبکه هستند، اعلام کردند.

cisco live

توماس شایب، معاون مدیریت محصول ابری سیسکو در این باره گفت: «مشتریان داشبورد نکسوس را بسیار دوست دارند و از آن بسیار راضی هستند. اما مدتی بعد بسیاری از آن‌ها پرسیدند: «می‌توانید این ابزار را به عنوان یک سرویس ابری به ما بدهید؟» نکسوس کلود برای پاسخگویی به نیاز این کاربران است.»

سوئیچ‌های جدید 400G سیسکو

این شرکت همچنین عرضه سوئیچ‌های مرکز داده سری 400G Nexus 9000 را اعلام کرد که «800G Ready» هستند، به این معنی که مشتریان می‌توانند در صورت در دسترس بودن فناوری، به سرعت اترنت ۸۰۰ گیگابیت مهاجرت کنند. به گفته شایب، سیسکو قبلا هم سوئیچ‌های 400G را تولید کرده بود، اما سوئیچ‌های جدید از پورت‌های بیشتری پشتیبانی می‌کنند و ظرفیت شبکه بیشتری را فراهم می‌کنند.

امروزه اکثر شرکت‌های دنیا سوئیچ‌های مرکز داده 25/100G را به کار می‌گیرند. فقط تعداد کمی از 400G استفاده می‌کنند، اما به دلیل افزایش نیاز به پهنای باند، این شرکت‌ها به طور گسترده‌ای از آن استفاده می‌کنند و سایر شرکت‌ها هم در حال مهاجرت به آن هستند. رقبای سیسکو یعنی آریستا نتورکس (Arista Networks) و جونیپر نتورکس (Juniper Networks) نیز سوئیچ های مرکز داده 400G را ارائه می‌دهند و بازار برای پذیرش این سوئیچ‌های جدید، آمادگی دارد. سیسکو در این کنفرانس اظهار داشت که مهاجرت به این سوئیچ‌ها، به دلیل همه‌گیری و مشکلات زنجیره تامین به تعویق افتاد، اما اکنون تقاضا برای 400G در دنیا در حال افزایش است.