Web Analytics Made Easy - Statcounter

ربات هوش مصنوعی ChatGPT در کشور ایتالیا ممنوع شد

در حالی که انقلاب هوش مصنوعی در حال گسترش است، نگرانی های جدی در مورد گسترش اطلاعات نادرست و نحوه مدیریت سیستم‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و ربات هوش مصنوعی گوگل بارد وجود دارد. به حدی که یک کشور غربی اکنون ChatGPT را کاملاً ممنوع کرده است.

مقام حاکمیتی حفاظت از داده‌ها ربات ChatGPT را با اعمال فوری در روز جمعه مسدود کرد. رگولاتور گفت که OpenAI را به دلیل نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی ممنوع و مورد بررسی قرار خواهد داد.

میلیون‌ها کاربر از زمان شروع ChatGPT از آن استفاده کرده‌اند. مایکروسافت نیز پس از حمایت از OpenAI با میلیاردها دلار، سرمایه‌گذاری زیادی روی هوش مصنوعی انجام داده است.

با این حال، ایتالیا متقاعد نشده است که چت بات OpenAI با مقررات حفاظت از داده‌های عمومی اتحادیه اروپا (GDPR) مطابقت دارد.

مقام ایتالیایی در بیانیه خود OpenAI را به پردازش غیرقانونی داده‌های کاربران متهم کرده است. همچنین به نقض داده‌هایی که هوش مصنوعی در ماه گذشته دریافت کرده از جمله  افشای تاریخچه مکالمه، چت‌ها و اطلاعات پرداخت کاربران اشاره شد.

هیچ هشداری به کاربرانی که داده‌های آن‌ها توسط Open AI جمع آوری شده است، ارائه نمی‌شود ناظر ایتالیایی در بیانیه خود نوشت: به نظر می‌رسد هیچ مبنای قانونی پشتوانه جمع‌آوری و پردازش گسترده داده‌های شخصی برای آموزش الگوریتم‌هایی که این پلتفرم بر آن‌ها تکیه دارد، وجود ندارد.

علاوه بر این، تنظیم کننده نگرانی‌هایی را در مورد ناتوانی فناوری در تشخیص سن کاربرانش و جلوگیری از استفاده خردسالان از آن ابراز کرد. البته در طرف مقابل، رقیب ChatGPT یعنی Bard فقط برای کاربران بالای 18 سال در دسترس است. OpenAI  حالا بیست روز فرصت دارد تا به دستور ناظران پاسخ دهد، در غیر این صورت ممکن است با مجازات‌های سنگینی روبرو شود.