Web Analytics Made Easy - Statcounter

بیل گیتس: برنامه‌های ایلان ماسک می‌تواند توییتر را بدتر کند!

بیل گیتس رئیس سابق مایکروسافت تصور می‌کند برنامه‌های آزادی بیان ایلان ماسک به توییتر و کاربران آن لطمه می‌زند
بیل گیتس رئیس سابق مایکروسافت تصور می‌کند برنامه‌های آزادی بیان ایلان ماسک به توییتر و کاربران آن لطمه می‌زند

ایلان ماسک و بیل گیتس میلیاردهای حوزه فناوری رابطه دوستانه‌ای ندارند. آخرین اختلاف نظر بین این دو به خرید توییتر توسط ماسک مربوط می‌شود که رئیس سابق مایکروسافت هشدار داده است که این امر می‌تواند این پلتفرم را بدتر کند.

بیل گیتس در نشست روز چهارشنبه مدیرعامل وال استریت ژورنال در مورد مالکیت توییتر توسط ماسک صحبت می‌کرد. بسیاری از صحبت‌های او مربوط به ادعاهای رئیس تسلا است که ممیزی این پلتفرم را کاهش می‌دهد و اصول آزادی بیان را می‌پذیرد.

اما گیتس، طرح ماسک و هدف نهایی او برای توییتر را زیر سوال برد. گیتس پرسید: «او درباره توییت‌هایی که می‌گویند «واکسن‌ها باعث مرگ مردم می‌شود» یا «بیل گیتس مردم را ردیابی می‌کند» چه احساسی دارد؟ هدف او چیست؟»

ماسک در مورد تمایل خود برای تبدیل توییتر به سنگر آزادی بیان با اتخاذ رویکردی آرام‌تر برای تعدیل توییت‌ها صحبت کرده است، اگرچه به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا در مورد تبدیل این سایت به یک سایت رایگان برای همه حرفی برای گفتن خواهد داشت. او همچنین می‌خواهد از شر مشکل ربات‌ها در این  پلتفرم و الگوریتم متن‌باز توییتر خلاص شود.

با این حال گیتس از ماسک ستایش کرد. او عملکرد ماسک در رأس تسلا و اسپیس ایکس را خارق‌العاده خواند و گفت که کار خوبی در گردهم‌آوری تیم‌های مهندسان بزرگ در آن شرکت‌ها انجام داده است.

گیتس افزود:«من به نوعی شک دارم که این بار در توییتر نیز چنین اتفاقی بیفتد، اما ما باید ذهنی باز داشته باشیم و هرگز ایلان را دست کم نگیریم.»

ماسک همچنین درباره ایده‌های خود برای افزایش سودآوری توییتر صحبت کرده است، از جمله دریافت هزینه برای امکان الصاق توییت‌ها (Embedding) و وادار کردن شرکت‌ها و دولت‌ها برای استفاده از این سرویس. ماسک ماه گذشته تایید کرد که با گیتس در مورد تلاش برای کاهش ارزش سهام تسلا وارد بحث شده است، که او این موضوع را با یک توییت و تمسخر ظاهر گیتس دنبال کرد. این آخرین درگیری لفظی بین این دو، به دنبال اختلاف‌نظرهای عمومی بر سر کووید-19، سفر به مریخ و ارز دیجیتال بود.

توییت ایلان ماسک و تمسخر شکم بیل گیتس
ایلان ماسک چندی قبل با انتشار این توییت ظاهر گیتس را مورد تمسخر قرار داد