Web Analytics Made Easy - Statcounter

اعطای گواهی ممیزی و رتبه‌بندی به ۵ مرکز داده در نمایشگاه الکامپ

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: برای نظام‌مند کردن مراکز داده کشور به پنج «مرکز داده» گواهینامه ارزیابی و رتبه‌بندی اعطا شد.

محمد خوانساری، رییس سازمان فناوری اطلاعات، در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان این سازمان و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور که در بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ برگزار شد، عنوان کرد: از زمانی که در سازمان حضور پیدا کردم خدمت رتبه‌بندی به مراکز داده تسریع و بازبینی شد. اکنون مراکز داده را به صورت فیزیکی در نظر می‌گیریم و موضوعات مختلف مانند میزبانی داده و سرویس‌های ابری را در این بخش‌ها نداریم. این کارها را با مشارکت نظام صنفی پیش خواهیم برد.

تلاش برای تکرار تجربه موفق ممیزی و رتبه‌بندی مراکز داده در سایر بخش‌های آی تی

معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: قانونی در نظام صنفی داریم که قدمت آن به بیش از ۲۰ سال قبل می‌رسد و نیاز به بازنگری دارد. موضوع دیگر این است که دستگاه‌های دولتی که نرم افزار استفاده می‌کنند باید گواهی اصالت و سلامت نرم افزار را دریافت کنند و تجربه موفقی که در حوزه صدور گواهینامه رتبه‌بندی و ارزیابی برای مراکز داده داشتیم در این بخش نیز اجرا کنیم. اگر دنبال اثربخشی در حوزه شناسایی و طبقه بندی نرم افزارها و صدور گواهینامه در این بخش هستیم باید با مشارکت نظام صنفی این کار را پیش ببریم.

رئیس سازمان نصر کشور: سعی داریم تا پایان دوره صنعت آی تی را شناسنامه‌دار کنیم

در ادامه این مراسم حسن هاشمی، رئیس سازمان نظام صنفی کشور گفت: در این دوره رسالت ما نظم‌دهی و ساماندهی و شناسنامه‌دار کردن بخش‌های مختلف است و سعی داریم تا پایان دوره نظام صنفی صنعت آی‌تی را شناسنامه‌دار کنیم. فعالیت‌های خوبی در سطح کمیسیون‌های ما شکل گرفته است. در این دوره بخش نرم افزار را آغاز کردیم و با تفاهم‌نامه‌هایی که امروز امضا می‌شود می‌توانیم در حوزه نرم‌افزار گام‌های خوبی برداریم. یکی از این گام‌ها این است که کسب وکارهای حوزه نرم افزار بتوانند محصولات خود را به عنوان وثیقه به بانک بسپارند.

5 مرکز داده گواهی ممیزی و رتبه‌بندی دریافت کردند

در این مراسم به مراکز داده 5 شرکت «آسیاتک»، «توسعه ارتباطات هوشمند تبیان»، «چکاوک»، «داده‌پردازی فناوا» و «فرهنگ آزما» گواهینامه ممیزی و رتبه‌بندی مراکز داده اعطا شد.