Web Analytics Made Easy - Statcounter
اینترنت اشیا (IoT)

رونمایی از پردازنده‌های جدید Arm برای اینترنت اشیا

میکروکنترلرCortex-M85 از دستگاه‌های اینترنت اشیا و Corstone-1000 از هوش مصنوعی در لبه پشتیبانی می‌کند
میکروکنترلرCortex-M85 از دستگاه‌های اینترنت اشیا و Corstone-1000 از هوش مصنوعی در لبه پشتیبانی می‌کند

هلدینگ Arm  از جدیدترین میکروکنترلر خود برای ارائه محاسبات با کارایی بالا (HPC) در لبه و همچنین دو پلتفرم جدید برای کمک به کاهش زمان توسعه دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) رونمایی کرد.

به طور معمول، سری کنترلرهای Cortex-M در دستگاه‌های کم‌مصرف کوچک مانند ساعت‌های هوشمند استفاده می‌شود، اما Cortex-M85 عملکرد بهتری نسبت به بقیه دارد. این محصول برای بهبود عملیات هوش مصنوعی مانند تشخیص صدا در دستگاه‌های لبه از جمله محصولات خانه هوشمند و هواپیماهای بدون سرنشین طراحی شده است.

محمد عواد، معاون اینترنت اشیا در Arm در بیانیه‌ای گفت: «توسعه‌دهندگان آینده اینترنت اشیا را هدایت می‌کنند، اما با تقاضای شدیدی برای عملکرد بالاتر، افزایش امنیت و جریان‌های توسعه کمتر پیچیده مواجه هستند.»

Cortex-M85 بخشی از برنامه Arm Total Solutions برای اینترنت اشیا است که Arm شش ماه پیش از آن رونمایی کرد. این برنامه شامل طرح‌های زیرسیستم از پیش ساخته شده است که تجربه بهتری را ارائه می‌کند و میزان کار را برای طراحان تراشه کاهش می‌دهد تا طرح‌های خود را سریع‌تر راه‌اندازی و اجرا کنند.

این برنامه همچنین شامل سرویس ابری Arm Virtual Hardware برای آزمایش دستگاه‌های مبتنی بر Arm بدون نیاز به تغییرات زیادی از سیلیکون فیزیکی، همراه با مدل‌ها و ابزارهای یادگیری ماشین (ML) برای ساده‌سازی توسعه و تسریع طراحی محصول است.

مرکز اصلی برنامه برای اینترنت اشیا Corstone نام دارد ، مجموعه‌ای از طرح‌های از پیش ادغام شده که طراحی‌های هسته مرکزی Arm را با سایر بلوک‌های ساختمان IP برای توسعه سریع و ساخت طرح‌های پردازنده عمودی ترکیب می کند.

به عنوان بخشی از این رونمایی، Arm دو طرح جدید Corstone را برای دستگاه‌هایی با نیازهای عملکرد بالاتر راه‌اندازی کرد: Corstone-310 برای برنامه‌های تشخیص صدا و Corstone-1000 برای دستگاه‌های لبه ابری.

Corstone-310 بخشی از راهکار Arm’s Total برای تشخیص صدا است. هدف آن دستگاه‌هایی مانند بلندگوهای هوشمند، ترموستات‌ها، پهپادها و روبات‌های کارخانه‌ای است که همگی می‌توانند از کنترل صوتی استفاده کنند. طراحی Corstone-310 از هسته Cortex-M85 استفاده می کند.

Corstone-1000 پیشرفته‌تر است و Arm آن را راهکاری همه‌جانبه برای دستگاه‌های لبه ابری نامیده است. Corstone-1000 برای بارهای کاری که به سخت افزار با کارایی بالا نیاز دارند و روی یک سیستم عامل کامل مانند لینوکس اجرا می‌شوند، کاربردی است.

به همین دلیل، Corstone-1000 بر اساس معماری Cortex-A طراحی شده است که عملکرد بسیار بالاتری نسبت به Cortex-M دارد. Corstone-1000 نوید این را می‌دهد که CPU و زیرسیستم‌ها به طور کامل یکپارچه شده‌اند. Cortex-1000 همچنین از پروژه کاسینی Arm پشتیبانی می‌کند، که برای بهبود تجربیات نرم‌افزارهای ابری برای برنامه هایی که بر روی پردازنده‌های Cortex-A اجرا‌ می‌شوند، طراحی شده است.

پشتیبانی گسترده‌تر از شبیه سازی CPU

تست CPU تقریباً همیشه ابتدا در شبیه‌سازها قبل از ایجاد سیلیکون آزمایشی به عنوان راهی برای کاهش هزینه‌ها انجام می‌شود و Arm شبیه‌سازها را از طریق سرویس Arm Virtual Hardware (AVH) ارائه می‌دهد.

AVH پلتفرم‌های آزمایشی را برای توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند تا برنامه‌های تعبیه‌شده و IoT را در طول چرخه طراحی نرم‌افزار کامل بدون نیاز به سخت‌افزار فیزیکی واقعی تأیید کنند. چندین فن آوری مدل سازی برای حذف یا کاهش پیچیدگی ساخت و پیکربندی ارائه شده است.

اکنون، Arm برای پشتیبانی از دو طرح جدید زیرسیستم Corstone و همچنین هفت هسته Cortex-M گسترش یافته است. این به فروشندگان مستقل نرم افزار و ارائه دهندگان خدمات ابری اجازه می دهد تا برنامه ها را در برابر Cortex-M آزمایش کنند.

Arm این سرویس را به سخت‌افزارهای مبتنی بر Arm از شرکت‌های شریک مانند NXP Semiconductors و ST Microelectronics و همچنین سازندگان Raspberry Pi گسترش داده است.