Web Analytics Made Easy - Statcounter

ابزارهای هوش مصنوعی در همه جا!

ابزارهای هوش مصنوعی

یکی از بزرگترین دستاوردهای دهه اخیر که امروزه در دسترس همه مردم قرار گرفته است هوش مصنوعی (Artificial intelligence) یا به اختصار AI است. در طول سال‌ها مدل‌های هوش مصنوعی توانستند به حدی برسند که ابزارهای تولید شده توسط آنها در فیلدهای مختلف مخصوصاً تولید تصاویر، ویدیو، صدا و متن برای اکثریت افراد کاربردی باشند. در این مقاله میخواهیم برخی از این سرویس‌ها را بررسی و به بهترین آنها را معرفی کنیم.

آیا سرویس ها هوش مصنوعی واقعا کارآمد هستند؟

یک مسئله مهم که این روزها شاهد آن هستیم به وجود آمدن سایت‌های مختلف با کلمه هوش مصنوعی است. بسیاری از سرویس‌های داخلی یا خارجی از کلمه هوش مصنوعی برای نشان دادن به روز بودن و هوشمند بودن خدمات خود استفاده می‌کنند. اما واقعاً همه این سرویس‌ها کاربردی هستند؟

جواب کوتاه خیر است. بسیاری از این سرویس‌ها تنها برای جذب کاربر از این کلمه استفاده می‌کنند. گاهی اوقات بعد از خریدن اکانت تازه متوجه، محدودیت‌ها، عملکرد ضعیف و عدم تطبیق تبلیغات با آنچه که در واقعیت ابزار ارائه می‌دهد مواجه می‌شوید.

در ادامه چند مورد مهم که باید در انتخاب سرویس هوش مصنوعی به آن دقت کنید را بررسی می‌کنیم.

شرکت سازنده

یکی از موارد مهمی که باید به آن دقت کنید کمپانی سازنده ابزار AI است. در برخی از اقع شرکت‌های نامعتبر تنها با اضافه کردن کلمه هوش مصنوعی از اطلاعات و دیتای کاربران سوء استفاده می‌کنند. شما با استفاده از این سرویس‌ها خدمات مناسبی دریافت نخواهید کرد و تنها با یک درخواست ممکن است بلاک شوید.

پس حتماً استفاده از سرویس خدمات دهندگان بزرگ همچون گوگل، مایکروسافت، Open AI در اولویت قرار دهید. بد نیست در مورد شرکت سازنده ابزار نیز کمی تحقیق کنید.

متاسفانه برخی از شرکت‌های داخلی نیز با ارائه نسخه‌های ناقص و محدود باعث افت عملکرد میشوند. تنها با تبلیغات بسیار در مورد سرویس خود کاربر جذب میکنند اما نتیجه راضی کننده نیست.

محدودیت سرویس

یکی دیگه از موارد مهم محدودیت استفاده از سرویس است سیاری از سرویس‌ها عملاً نسخه رایگان ندارند و بعد از گذراندن چندین مرحله ثبت نام از شما درخواست تهیه اکانت ولی را می‌کنند. پس اگر قصد استفاده از ابزارهای رایگان را دارید، حتماً ز محدودیت‌های آن سرویس مطلع شوید.

اگر زمان کافی برای انجام این کار را ندارید می‌توانید از بررسی‌هایی که در وب سایت‌های معتبر تکنولوژی مانند انزل وب منتشر شده است استفاده کنید.

خدمات به کاربران داخل کشور

با توجه به تحریم‌های کشور برخی از سرویس دهندگان ابزارهای هوش مصنوعی محدودیت‌های استفاده برای کاربران ایرانی در نظر گرفته‌اند. و دور زدن این تحریم‌ها همیشه نیاز به زمان و هزینه دارد پس حتماً قبل از استفاده از در دسترس بودن سرویس با اینترنت داخل کشور مطمئن شوید.

همچنین توجه به محدودیت‌های خرید اکانت در خیلی از سرویس‌های خارجی حتماً از شرایط خدمات آنها مطلع شوید. بعضی از سرویس‌های هوش مصنوعی برای کاربران ایرانی محدودیت ایجاد می‌کنند و ممکن است اکانت شما بعد از چند بار استفاده مسدود شود.

در دسترس بودن سرویس

ابزارهای هوش مصنوعی از منابع زیادی استفاده می‌کنند. برخی از شرکت‌های کوچک قادر به تهیه تمام امکانات سخت‌افزاری مانند سرور قوی و.. نیستند. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد بهتر است استفاده از ابزارهای شرکت‌های بزرگ را در اولویت قرار دهید. چرا که ممکن است بعد از خرید اکانت در سرویس‌های نوپا با قطعی‌های مکرر سرویس مواجه شوید که واقعاً آزاردهنده است.

میزان در دسترس بودن یک سرویس را می‌توان به چند روش تخمین زد. یکی از بهترین روش‌ها جستجو در مورد عملکرد شرکت سازنده در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین یا اینستاگرام است. حتماً نظرات کاربران در مورد نحوه عملکرد را بخوانید و با دقت اکانت تهیه کنید.

دقیق بودن عملکرد با میزان ادعا سازنده

نکته بعدی و بسیار مهم دیگر حوه عملکرد سرویس‌های هوش مصنوعی هستند. برخی از سرویس‌ها مانند سرویس ایجاد تصاویر تنها باد دستورهای پیچیده یا اصطلاحا پرامت ها خوبی کار می‌کنند. و اگر شما یک فرد تازه وارد در این زمینه باشید ممکن است با دستورهای ساده نتایج خوبی نگیرید.

حتماً سعی کنید که سرویس‌های استفاده کنید که از مدل‌های قوی و به روز هوش مصنوعی استفاده کنند. شما می‌توانید این موارد را در صفحات توضیحات در مورد اطلاعات ابزار مد نظر خود مطالعه کنید.

به طور مثال خیلی از سرویس‌های ساخت موزیک هوش مصنوعی در ابتدا رایگان نیستند، نسخه محدود چند ثانیه‌ای برای تست ارائه می‌کنند در نهایت نتایج آن‌ها ناامید کننده است.

سرویس های تولید تصویر هوش مصنوعی

از گذشته تا اکنون هنر و ساخت تصویر یکی از موضوعات مورد علاقه بشر بوده است. ما سعی کردیم با تولید آثار هنری همچون نقاشی محیط اطراف را ماندگار کنیم.

با پیشرفت تکنولوژی و اضافه شدن ابزارهای آنلاین برای تولید تصاویر دیجیتال و ترکیب آنها با هوش مصنوعی این روزها شاهد پدید آمدن سرویس‌های فوق العاده کاربردی و جذابی مانند سرویس ایجاد تصاویر بینگ، گوگل و ایدئوگرام و.. هستیم.

اگر علاقمند به استفاده از این ابزارها میباشید حتماً پیشنهاد می‌کنیم لیست کامل معرفی سرویس‌های ایجاد تصاویر و نقاشی با هوش مصنوعی انزل وب را مطالعه کنید.

سایت های چت و پاسخ هوش مصنوعی

به جرات می‌توان گفت که ترند شدن سرویس‌های هوش مصنوعی، با توجه به اینکه قبلاً نیز این سرویس‌ها در دسترس عموم بودند سرویس محبوب چت جی پی تی بوده است. سرویس چت با هوش مصنوعی ChatGPT یک ابزار هوش مصنوعی برای پاسخ دادن به سوال‌های شما است این ابزار دقیقاً مانند یک دستیار رای شما عمل می‌کند. اما ChatGPT تنها سرویس کاربردی در این زمینه نیست.

شما می‌توانید از جایگزین های چت جی پی تی مانند Claude ، که در برخی از مواقع بسیار کاربردی‌تر از این سرویس محبوب عمل می‌کنند نیز استفاده کنید.

برخی از سرویس‌های چت برای یک سری از عملکردها مانند کدنویسی، پاسخ به سوالات تخصصی و.. بهینه شده‌اند که بهتر است از آنها استفاده کنید.

سرویس های دوست یابی

یکی از مواردی که شاید کمتر انتظار آن را می‌رفت که هوش مصنوعی در آن دخالت کند سرویس های دوست‌یابی آنلاین بودند. اکنون به لطف هوش مصنوعی شما می‌توانید از اپ هایی نظیر iris ، YourMove AI یا Dating AI- Find Face Date Meet شریک زندگی خود را با نزدیک‌ترین همخوانی پیدا کنید.

این موضوع شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد ما قطعاً در آینده سرویس‌های محبوب دیگر نیز از داده‌ها و تحلیل دقیق هوش مصنوعی در این زمینه در برنامه‌های خود استفاده خواهند کرد.

دقت کنید که شاید عملکرد این اپ‌ها هنوز در مرحله آزمایشی قرار گرفته باشد. اما قطعاً در آینده شاهد تغییرات چشمگیر در روش‌های دوستیابی خواهیم بود.

جمع بندی

خب همانطور که این روزها در فضای مجازی شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید، هوش مصنوعی در ابزارهای آنلاین دیگری مانند سرویس‌های ساخت صدا و ویدیو نیز وارد شده است.

شاید در آینده ما بتوانیم توسط این ابزارها به راحتی بسیاری از کارهایی که در گذشته بسیار هزینه بر و زمان بر بودند مانند ساخت فیلم را تنها با نوشتن چند پرامت یا همان دستور به انجام برسانیم.

اما نکته‌ای که باید به آن دقت کنیم این است که بسیاری از افراد این روزها نگران از دست دادن کار خود توسط هوش مصنوعی هستند، بهترین راه حل برای مقابله با این نگرانی استفاده خلاقانه از این ابزارها برای ایده پردازی و ساخت محصولات جدید و انجام بهینه کارها است. با ترسیدن و مقابله با تکنولوژی هرگز نمی‌توانیم خود را در منطقه امن و تضمین شده برای آینده قرار دهیم.

سرویس‌های محبوب و پر استفاده شما که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند کدامند؟

منبع: anzalweb.ir