Web Analytics Made Easy - Statcounter

خداحافظ حاشیه‌ها! لایک‌های شبکه اجتماعی ایکس از این پس خصوصی شد

شبکه اجتماعی ایکس در اقدامی قاطع برای حفظ حریم خصوصی کاربران، نمایش لایک‌ها را برای همه کاربران خود خصوصی کرد.
لایک در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر)

طبق گفته ایلان ماسک، مالک پلتفرم ایکس، این تغییر با هدف ایجاد فضایی امن برای کاربران و تشویق آنها به تعامل آزادانه بدون ترس از قضاوت یا انتقاد صورت گرفته است.

دردسرهای نمایش لایک‌ها در شبکه اجتماعی ایکس

پیش از این، نمایش لایک‌ها در ایکس بارها دردسرساز شده بود و به خصوص برای شخصیت‌های مشهور و سیاستمداران، لایک کردن پست‌های نامناسب حواشی زیادی به همراه داشت.

اگرچه کاربران همچنان می‌توانند تعداد لایک‌های هر پست را مشاهده کنند و لیست افرادی که آن را لایک کرده‌اند برای صاحب پست قابل مشاهده خواهد بود، اما دیگر امکان مشاهده لایک‌های افراد دیگر توسط سایر کاربران وجود ندارد.

این تغییر در حالی رخ می‌دهد که شبکه اجتماعی ایکس سال گذشته امکان مخفی کردن تب لایک‌ها را برای کاربران پریمیوم خود فراهم کرده بود.

با وجود این که این قابلیت یکی از مزایای اشتراک پریمیوم محسوب می‌شد، ایکس با صرف نظر از تاثیر این اقدام بر کاربران پریمیوم و جبران ضررهای مالی خود، لایک‌ها را برای همه کاربران خصوصی کرده است.

لازم به ذکر است که اشتراک پریمیوم پلاس پلتفرم ایکس که تبلیغات را از تایم‌لاین شما حذف می‌کند، 16 دلار در ماه هزینه دارد. ارزان‌ترین اشتراک این پلتفرم نیز 3 دلار در ماه قیمت دارد، اما تیک آبی ایکس را شامل نمی‌شود.