Web Analytics Made Easy - Statcounter

نتایج لاتاری چه زمانی اعلام می شود؟

گرین کارت لاتاری آمریکا یکی از ساده‌‌ترین روش‌های اخذ اقامت آمریکاست. این کارت درواقع مجوزی برای زندگی، تحصیل، ازدواج، کار و مسافرت در آمریکاست. لاتاری نوعی قرعه‌کشی است که شانس شما تعیین‌کننده نتایج آن است.

اگر در این قرعه‌کشی ثبت‌نام کرده‌اید، لازم است بدانید نتایج لاتاری چه زمانی اعلام می‌ شود؟ زیرا پس از برنده شدن در این بخت‌آزمایی، مراحل مختلفی طی می‌شوند تا اقامت آمریکا برای متقاضی اخذ شود. اطلاع از زمان اعلام نتایج لاتاری، شما را برای طی کردن مراحل بعد آماده می‌کند.

آخرین نتایج لاتاری چه زمانی اعلام می‌‌ شود؟

طبق اخرین اخباری که از سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در دسترس است، نتایج اصلی لاتاری ۲۰۲۵ در ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۳ یا ۴ می سال ۲۰۲۴ انتشار خواهد یافت. افرادی که در بازه زمانی مهر تا آبان سال ۱۴۰۲ اقدام به ثبت‌نام در قرعه‌کشی لاتاری کرده‌اند، در این تاریخ می‌توانند نتایج رسمی پذیرفته شدن خود را مشاهده کنند.

گفتنی است نتایج لاتاری تنها با دریافت رسید مخصوص ثبت‌نام در سایت E-DV قابل استعلام‌گیری است. شما تا پایان سال مالی ۲۰۲۵ فرصت دارید نتایج مربوط به لاتاری را مشاهده کنید؛ اما پیش از بازه زمانی تعیین‌شده، هیچ راهی جهت مشاهده نتایج وجود ندارد.

مدارک لازم برای مشاهده نتایج لاتاری آمریکا

حال که دانستید نتایج لاتاری چه زمانی اعلام می‌ شود؟ بهتر است با شرایط و مدارک لازم جهت مشاهده نتایج آشنایی پیدا کنید. رسید ثبت‌نام مهم‌ترین مدرک مشاهده نتایج خواهد بود. این رسید شامل اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، کد ۱۶ کاراکتری مخصوص متقاضی و تاریخ تولد متقاضی به میلادی است.

اطلاعاتی که در رسید ثبت‌نام شما ذکر می‌شوند، تنها پس از اعلام نتایج قابل مشاهده هستند. در زمان ثبت‌نام به محض بسته‌شدن صفحه هیچ اطلاعاتی قابل مشاهده نخواهند بود. توصیه ما به شما انتخاب مؤسسه‌ای باتجربه همچون مؤسسه مهاجرتی کارت سبز برای ثبت‌نام لاتاری است؛ زیرا با کمک گرفتن از مرجعی مطمئن و معتبر می‌توانید نتایج را به‌راحتی استعلام کرده و بدون نگرانی از ایجاد خطا و اشتباه مراحل را پشت‌سر بگذارید.

آیا نتایج لاتاری از سوی مقصد به اشخاص برنده اعلام می‌شود؟

چه در لاتاری برنده باشید چه برنده نباشید، هیچ پیام یا خبری مبنی‌بر پذیرفته‌شدن یا ردشدن شما به شخص خودتان اعلام نخواهد شد. اگرچه در زمان ثبت‌نام وارد کردن شماره تماس و آدرس ایمیل ضروری است؛ اما این به معنای اعلام نتایج به پذیرفته‌شدگان نیست. پس خودتان باید پیگیر نتایج باشید. پس از ورود به سایت رسمی با دو نتیجه مواجه خواهید شد: قبول شدن در لاتاری، رد شدن در لاتاری.

اگر شانس به شما رو کرده باشد و در لاتاری قبول شده باشید، در پیامی به شما اعلام می‌شود که قبول شده‌اید. بلافاصله بعد از این‌که پیام را دریافت کنید، اطلاعات هویتی شما نمایش داده خواهند شد. افزون‌بر آن، محل مصاحبه به همراه آدرس دقیق و کیس نامبر فرد برنده در این صفحه قابل مشاهده هستند.

حالت دوم، عدم پذیرفته‌شدن در قرعه‌کشی لاتاری است. در این حالت پیام نشان‌داده‌شده به کاربر، بیان‌گر این است که کاربر با اطلاعات ارائه‌شده خاص برای پردازش بیشتر ویزای مهاجرت انتخاب نشده و رد شده است.

بسیاری از افراد با فرا رسیدن زمان اعلام نتایج لاتاری، سردرگم می‌شوند و نمی‌دانند چگونه باید نتایج را مشاهده کرده و از آن مطمئن باشند. بسیاری از لینک‌های مخرب نیز با وعده‌های دروغین مانند تبریک جهت قبولی در لاتاری، افراد را مورد سوءاستفاده و کلاهبرداری قرار می‌دهند. برای جلوگیری از ایجاد هرگونه سوءاستفاده و نگرانی بابت از دست دادن این فرصت بزرگ، بهتر است از مرجعی مطمئن مانند کارت سبز، برای پیگیری نتایج استفاده کنید.

اشتباهاتی که باعث مردود شدن برندگان لاتاری می‌شوند؟

گرچه برنده شدن در قرعه‌کشی بزرگ لاتاری بیشتر به شانس شما ربط دارد؛ اما عواملی هم در عدم قبولی شما موثر هستند. اشتباهاتی که در زمان ثبت‌نام انجام می‌شوند، متقاضیان واجد شرایط را از قرعه‌کشی حذف خواهند کرد. جالب است بدانید برخی دیگر از اشتباهات پس از برنده شدن اتفاق می‌افتد و سبب رد شدن ویزا می‌شود. مهم‌ترین خطاهای ثبت‌نام و دریافت ویزا در پروسه اخذ گرین کارت لاتاری عبارت‌اند از:

 • عدم تکمیل فرم ثبت‌نام همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال (مجرد)
 • فوت متقاضی
 • عدم برخورداری از سابقه کاری و مدارک تحصیلی مطلوب
 • استفاده از عکس شخصی به‌جز شخص متقاضی یا استفاده از عکس‌های قدیمی
 • عدم توجه به تکمیل فرم‌های DS-260 پس از پذیرفته‌شدن در قرعه‌کشی لاتاری

پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا چطور باید ویزای خود را دریافت کنیم؟

این‌که نتایج لاتاری چه زمانی اعلام می‌ شود؟ موضوع مهمی است؛ اما مهم‌تر از آن، اخذ ویزا پس از برنده‌شدن در قرعه‌کشی بزرگ لاتاری است. اگر شما در لاتاری برنده شده باشید، به کیس نامبر دست خواهید یافت. کیس نامبر شماره پرونده شما جهت دریافت ویزاست. از اولین مرحله دریافت ویزای لاتاری تا آخرین مرحله آن با کیس نامبر سروکار خواهید داشت.

باید چنین بگوییم که بعد از برنده شدن در قرعه لاتاری، تازه کار شما آغاز می‌شود. شما باید مراحل مختلف دریافت اقامت قانونی که به شرح زیر هستند را طی کنید تا ویزای قانونی اخذ شود:

 • اطلاع از مکان و زمان مصاحبه
 • جمع‌آوری مدارک لازم برای انجام مصاحبه
 • تزریق واکسن‌های لازم جهت صدور کارت دریافت واکسن (کارت زرد رنگ واکسن)
 • بررسی مجاز بودن برای دعوت به مصاحبه
 • ارسال ایمیل مربوط به دعوت به مصاحبه برای کاربر که شامل ساعت، تاریخ و محل انجام مصاحبه است.
 • انجام رجیستر و ثبت اطلاعات لازم برای چاپ و پست ویزا
 • شرکت در معاینات پزشکی تعیین‌شده
 • حضور در مصاحبه، پاسخ به سوالات و قبولی در مصاحبه
 • دریافت ویزا با طی کردن پروسه اداری و امنیتی
 • ورود به خاک آمریکا و سکونت در این کشور با استفاده از گرین کارت

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به این‌که نتایج لاتاری چه زمانی اعلام می‌ شود؟ صحبت کردیم. نتایج لاتاری سال ۱۴۰۲ در اواسط اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ تا اواخر سال مالی جاری قابل مشاهده هستند. با شرکت در این بخت‌آزمایی و برنده‌شدن در آن می‌توانید به آسانی اقامت آمریکا را دریافت کنید و زندگی خود را متحول سازید. پیشنهاد می‌کنیم این فرصت استثنایی را از دست ندهید.