Web Analytics Made Easy - Statcounter

توییتر اکانت‌های تقلیدی و جعل هویت را به طور دائم مسدود خواهد کرد

پس از اینکه چندین کاربر مشهور و تأیید شده توییتر حساب‌های خود را تغییر دادند تا از مالک جدید شبکه اجتماعی، ایلان ماسک تقلید کنند، او خواستار تغییر سریع در اجرای سیاست‌ها شد.

اکانت‌های دارای تیک آبی نباید نام خود را تغییر دهند

ماسک روز یکشنبه نوشت که با حرکت رو به جلو، توییتر از این پس حساب‌های جعل هویت افراد را بدون اخطار برای همیشه به حالت تعلیق در می‌آورد، مگر این که به وضوح با برچسب تقلید (Parody) نامیده شوند.

ایلان ماسک در این باره نوشت:

از این پس، هر اکانت با جعل هویت شخص دیگر، بدون مشخص شدن با تگ «تقلید» به طور دائم به حالت تعلیق در خواهد آمد. ما پیش از این قبل از تعلیق، اخطاری صادر می‌کردیم، اما اکنون که در حال انجام راستی‌آزمایی گسترده هستیم، هیچ هشداری وجود نخواهد داشت. این به موضوع به عنوان یک شرط برای ثبت نام در توییتر بلو عنوان می‌شود. هرگونه تغییر نام باعث از بین رفتن موقت علامت تیک آبی می‌شود.

ایلان ماسک در گذشته از تعلیق دائمی اکانت‌ها انتقاد کرده بود

چند ماه قبل پس از اینکه ماسک با خرید توییتر موافقت کرد، علیه تعلیق دائمی اکانت‌ها بحث کرد و گفت که تعلیق اکانت دونالد ترامپ را لغو خواهد کرد. توییتر، اکانت رئیس جمهور سابق را در پی قیام 6 ژانویه 2021 در ساختمان کنگره ممنوع کرده بود، زیرا از ترس اینکه توئیت‌های ترامپ خشونت بیشتری را تحریک کند. البته دونالد ترامپ گفته است که به توییتر بازنخواهد گشت.

مسدود شدن و بن شدن اکانت دونالد ترامپ در توئیتر

پس از حضور ایلان ماسک قوانین سختگیرانه‌تر شده است

قبل از اینکه ماسک خرید 44 میلیارد دلاری توییتر را در 28 اکتبر نهایی کند، قوانین این شبکه اجتماعی مشخص کرده بود که کاربران، «نمی‌توانند هویت افراد، گروه‌ها یا سازمان‌ها را برای گمراه کردن، گیج کردن، یا فریب دادن دیگران جعل کنند و نباید از هویت جعلی استفاده نکنند زیرا تجربه دیگران از توییتر را مختل می‌کند.»

این شرکت قبلاً از کاربرانی که در تقلید فعالیت می‌کنند خواسته بود «هم در نام حساب و هم در بیوگرافی خود متمایز شوند.»

توییتر قبلاً گفته بود که هر یک از سه اقدام را در پاسخ به جعل هویت انجام خواهد داد، از جمله: «تعدیل پروفایل»، «تعلیق موقت» یا «تعلیق دائم». پیش از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، این پلتفرم معمولاً در این شرایط به سراغ ممنوعیت دائمی حساب کاربری برای جعل هویت نمی‌رفت.

از عصر یکشنبه، توییتر هنوز شرایط خدمات خود را به روز نکرده بود تا خواسته‌های ایلان ماسک را منعکس کند.

اقدامات اخیر ایلان ماسک بر خلاف وعده آزادی بیان اوست

این تصمیم ایلان ماسک، جنجال و حیرت کاربران را برانگیخته است، به این دلیل که ایلان ماسک خود را یک طرفدار مطلق آزادی بیان معرفی می‌کند.

هفته گذشته، شبکه اجتماعی او با فعالانی که از تبلیغ‌کنندگان خواسته بودند از هزینه کردن در توییتر خودداری کنند، تا زمانی که ماسک ثابت کند که شرکت می‌تواند تحت رهبری او به وعده‌های خود عمل کند، برخورد کرد.

هنگامی که ایلان ماسک در 27 اکتبر در مقر توئیتر در سانفرانسیسکو حاضر شد، ترول‌های آنلاین و متعصبان به شبکه اجتماعی او یورش بردند و آن را با سیل القاب نژادپرستانه و دیگر سخنان تند آلوده کردند. محققان گفتند توییتر در پاسخ به آن اقدام مناسبی انجام داد، اما باید از قبل پیش‌بینی می‌کرد و سعی می‌کرد از این حمله جلوگیری کند.

ایلان ماسک آزادی بیان - Elon musk freedom of speech

ایلان ماسک، همچنان به تغییرات وسیع در توییتر ادامه می‌دهد

پس از آن اتفاقات دو روز قبل ایلان ماسک کاهش شدید تعداد کارکنان توییتر را اعلام کرد و حدود 3700 نفر را از بخش‌های مختلف از جمله بخش نظارت بر محتوا و سایر کارشناسان اعتماد و امنیت اخراج کرد. تمرکز اصلی برای او طراحی مجدد اشتراک‌های پلتفرم و سیستم تأیید هویت است.

راستی‌آزمایی، به شکل تیک آبی، قبلاً برای شخصیت‌های عمومی مانند سیاستمداران و افراد مشهور که احتمال زیادی وجود داشت توسط بازیگران بد جعل می‌شدند، اختصاص داشت. اکنون، ماسک قصد دارد یک علامت تأیید را برای هر کسی که ۷/۹۹ دلار در ماه برای توییتر بلو، محصول اشتراکی، پرداخت می‌کند، در دسترس قرار دهد.

اکانت برخی سلبریتی‌ها به خاطر تقلید مسدود شد

حساب کاربری کتی گریفین، یکی از کمدین هایی که در آخر هفته از اکانت ایلان ماسک تقلید کرده بود ، روز یکشنبه به حالت تعلیق درآمد. او نام نمایشی خود را به ایلان ماسک و عکس نمایه‌اش را تغییر داد تا شبیه او شود و سپس در توییتی به تبلیغ برای دمکرات‌ها پرداخت.

حساب کاربری ریچ سامر، بازیگر نقش هری کرین در سریال «دیوانه‌ها» شبکه AMC نیز پس از تغییر نام نمایشی و تصویر نمایه‌اش برای جعل هویت ماسک، به حالت تعلیق درآمد.

توییتر و ایلان ماسک فعلا به درخواست اظهار نظر یا تأیید در مورد ممنوعیت دائمی سامر و گریفین پاسخ نداده‌اند.

به عنوان بازیگر دیگری که در اکانت خود جعل هویت کرد، می‌توان به والری برتینلی اشاره کرد که روز شنبه نام نمایشی خود را به ایلان ماسک تغییر داد، سپس با انتشار توییت‌هایی از طرفداران خود خواست به نامزدهای دموکرات رأی دهند.

سارا سیلورمن، کمدین، نویسنده و مجری برنامه “I Love You, America” ​​نیز نام نمایشی و عکس آواتار خود را تغییر داد تا شبیه ایلان ماسک شود. سپس در توییتی به تمسخر ادعای آزادی بیان ایلان ماسک پرداخت.

با این حال اکانت سیلورمن روی پلتفرم باقی ماند و پس از قفل شدن حسابش توسط توییتر، برای استفاده از عکس و نام نمایشی خود بازگشت.

ایلان ماسک در 28 اکتبر به دنبال‌کنندگانش داد و درست پس از خرید پلتفرم نوشت که «اکنون کمدی در توییتر قانونی است».

توییتر می‌خواهد به منبع قابل اعتمادی برای کاربران تبدیل شود

ماسک از خود در برابر منتقدانی که دستورالعمل اجرایی جدید او را مغایر با ارزش‌های آزادی بیان می‌دانند که روز یکشنبه از او حمایت می‌کند، دفاع کرد. او نوشت:«تعهد من به آزادی بیان حتی به ممنوع نکردن اکانت کسانی که من را تا هواپیما تعقیب می‌کنند، ادامه می‌یابد، حتی با این که این اقدام آن‌ها یک خطر مستقیم شخصی برای امنیت من باشد.»

جک سوینی، دانشجوی کالج، با استفاده از داده‌های در دسترس عموم، حساب توییتری ایجاد کرد که به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود تا مکان پروازهای مکرر ماسک در جت شخصی‌اش را نشان دهد. ایلان ماسک، سوئینی را تحت فشار قرار داده و حتی به او پیشنهاد پول داده تا ردیاب پرواز را غیرفعال کند، اما علیرغم این موضوع همچنان در توییتر باقی مانده است. ماسک روز یکشنبه پس از درخواست ممنوعیت تقلید کنندگان بدون برچسب تقلید، تمرکز خود را از آزادی بیان دور کرد. او نوشت: «تویتر باید تا حد زیادی به دقیق‌ترین منبع اطلاعات و اخبار در جهان تبدیل شود. این ماموریت ماست.»