Web Analytics Made Easy - Statcounter

آشفتگی وضعیت توییتر از زمان ورود ایلان ماسک

ایلان ماسک در چند روز گذشته نیمی از کارکنان تمام وقت توییتر را به بهانه مشکلات مالی این شبکه اجتماعی اخراج کرده است. اما این پایان ماجرا نیست و به نظر می‌رسد تعداد زیادی از کارکنان قراردادی نیز کنار گذاشته شوند.

به گفته Axios، توییتر تعداد نامشخصی از کارکنان پیمانی خود را در بخش‌های مختلف از جمله تعدیل محتوا کنار گذاشته است.

از زمانی که توییتر نیمی از کارکنان خود را در اوایل ماه جاری کاهش داد، وضعیت بسیاری از نیروهای قراردادی در هاله‌ای از ابهام قرار داشت و بسیاری از آن‌ها نمی‌دانستند که حتی به چه کسی باید گزارش دهند، زیرا همتایان آن‌ها در داخل شرکت اخراج شده بودند.

اکنون بسیاری از آن‌ها نگران دستمزد نهایی خود هستند، زیرا تیم‌های آنها دیگر هیچ کارمند تمام وقت توییتر ندارند تا گزارش‌های آن‌ها را امضا کنند.

توییتر حتی اخراج کارکنان را به آن‌ها اطلاع نمی‌دهد!

در موارد بسیاری، کارکنان پیمانی هیچ پیام مستقیمی از توییتر دریافت نکردند که همکاری‌شان به پایان رسیده است. بلکه آن‌ها با مشاهده قطع دسترسی خود به سیستم‌های توییتر متوجه اخراج خود شدند.

کارمندان تمام وقت نیز به روشی مشابه متوجه شدند سکه شغل خود را از دست داده‌اند، نه از طریق ایمیل منتشر شده در روز جمعه، بلکه در روز پنجشنبه با قطع دسترسی به ایمیل و سایر سیستم‌های شرکتی از اخراج خود خبردار شدند.

twitter layoff - اخراج کارکنان توئیتر

نکته بسیار عجیب‌تر این است که توییتر متوجه شد مهارت‌های برخی از آن‌ها برای پروژه‌های موجود از جمله ویژگی‌های جدیدی که برای شرکت در اولویت‌اند، حیاتی است و از آن زمان به‌دنبال استخدام مجدد برخی از کارمندان تمام وقت است!

در همین حال، برخی از پیمانکاران نگران دریافت حقوق در دو هفته گذشته هستند، زیرا تعدادی از پیمانکاران در تیم‌هایی قرار گرفتند که هیچ کارمند تمام وقت توییتر نداشتند و هیچ کس را برای امضای کارت‌های زمانی خود باقی نگذاشتند.

ملیسا اینگل، یک نیروی قراردادی متخصص تعدیل محتوا و شناسایی اطلاعات نادرست سیاسی، از جمله کسانی بود که کنار گذاشته شد.

اینگل که دو مدرک کارشناسی ارشد دارد و مهارت‌های علم داده را آموزش می‌دهد، گفت که از این حرکت متعجب شده و نگران تامین مخارج خانواده‌اش با نزدیک شدن به تعطیلات است.

او به آکسیوس گفت: «من همان شخصی هستم که این شرکت به کار من نیاز داشت. این روش درستی برای رفتار با مردم نیست.»

آشفتگی توییتر با اقدامات ضربتی ایلان ماسک

از زمانی که ایلان ماسک مدیریت توییتر را به دست گرفت، این شبکه اجتماعی در وضعیت آشفتگی کامل قرار گرفته است. علاوه بر بحث اخراج‌های گسترده، از آن زمان محصولات و ویژگی‌های جدیدی معرفی شد که به خاطر عدم برنامه‌ریزی صحیح با مشکلات بسیاری روبرو و به سرعت متوقف شدند.

این امر شامل نسخه جدیدی از سرویس اشتراک توییتر بلو نیز می‌شود که به کاربران امکان می‌داد تنها با پرداخت حدود 8 دلار، همان تیک آبی حساب‌های تأیید شده سیاستمداران، روزنامه‌نگاران، سازمان‌های دولتی و افراد مشهور داشته باشند.

پس از این که بسیاری از کاربران از این سرویس اشتراک برای جعل هویت برندهای مختلف و ورزشکاران و سیاستمداران برجسته استفاده کردند، توییتر آن را متوقف کرد.