Web Analytics Made Easy - Statcounter

تردز هم مانند توییتر برای مبارزه با بات‌ها محدودیت بازدید کاربران را اعمال می‌کند

متا تردز - meta threads

مدیرعامل اینستاگرام آدام موسری در پستی در تردز در روز دوشنبه گفت که حملات هرزنامه اخیراً تشدید شده است و این شرکت را بر آن داشته تا مواردی مانند محدودیت‌های نرخ بازدید را تشدید کند. متأسفانه، این تغییر منجر به محدود کردن ناخواسته کاربران واقعی و فعال نیز خواهد شد. البته آدام موسری تأکید کرد که اگر چنین اتفاقی برای شما افتاد، به سادگی با پشتیبانی تماس بگیرید و آن‌ها می‌توانند مشکل را برطرف کنند.

تردز رکورد سریع‌ترین جذب کاربر را شکسته است

متا در اوایل این ماه تردز را به شکل پرحاشیه‌ای راه‌اندازی کرد. این سرویس در دو ساعت اول دو میلیون کاربر را جذب کرد و طی تنها هفت ساعت از 10 میلیون ثبت نام گذشت. تا صبح روز بعد، تردز 30 میلیون کاربر داشت و تا آخر هفته، این سرویس به 100 میلیون کاربر رسیده بود. بدین ترتیب این اپلیکیشن رکورد سریع‌ترین جذب 100 میلیون کاربر را از اپلیکیشن ChatGPT که یک چت‌بات هوش مصنوعی است، ربود.

نت‌بات‌های مخرب اپلیکیشن توییتر را نیز هدف گرفته‌اند

توییتر نیز چندی قبل مجبور شده بود محدودیت‌های مشابهی را اعمال کند. کاربران تازه ثبت نام شده و تایید نشده فقط مجاز به مشاهده 300 پست در روز بودند. این محدودیت در نهایت به 500 پست در روز برای حساب‌های جدید و تایید نشده افزایش یافت. در آخر هفته، ماسک گفت توییتر به زودی محدودیت نرخ بازدید را تا 50 درصد افزایش خواهد داد.

تردز چالش‌های بسیاری بر سر راه خود خواهد داشت

از سویی دیگر اینستاگرام مجبور شده چندین امتیاز بدهد تا تردز به سرعت عرضه شود، در گزارش هفته قبل «10 ویژگی اصلی توییتر که در تردز دیده نمی‌شود» را بررسی کردیم. این سرویس بدون پشتیبانی از چندین ویژگی اصلی از جمله پیام‌های دایرکت، هشتگ و جستجوی پست راه‌اندازی شد. این اپلیکیشن همچنین دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای برای پوشش افراد در محتوای منتشر شده دارد.

تردز هنوز روزهای اولیه را سپری می‌کند و احتمالاً این اولین مشکل بر سر راه این اپلیکیشن در حال رشد است. نحوه رسیدگی این شرکت به مسائلی مانند این و سایر چالش‌های پیش رو از جلب توجه کاربران در مراحل اولیه بسیار مهم‌تر است. علاوه بر این اضافه کردن ویژگی‌های مورد انتظار نیز برای این اپلیکیشن گامی رو به جلو خواهد بود.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما