Web Analytics Made Easy - Statcounter

رئیس ایکس باکس اطمینان دارد که قرارداد خرید اکتیویژن نهایی خواهد شد

فیل اسپنسر - رییس مایکروسافت

اولین بار در اوایل سال میلادی گذشته اعلام شد که مایکروسافت قصد دارد «اکتیویژن بلیزارد» را در بزرگترین خرید تمام دوران صنعت گیمینگ بخرد؛ اما در ماه آوریل، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) اعلام کرد که بر اساس این نگرانی که این معامله آینده بازار بازی‌های ابری و رایانش ابری را تغییر می‌دهد و منجر به کاهش نوآوری برای بریتانیا و حق انتخاب محدودتر برای گیمرهای این کشور می‌شود، این معامله را مسدود می‌کند.

فیل اسپنسر: از نهایی شدن قرارداد اکتیویژن مطمئن هستم

با وجود این مانع بزرگ، روند این قرارداد هنگفت هنوز به پایان نرسیده است. در ماه آوریل، زمانی که تصمیم CMA اعلام شد، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت اعلام کرد که مایکروسافت درخواست تجدید نظر خواهد کرد و هم در جریان رویداد اخیر ایکس باکس، ‌فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، گفت که مایکروسافت همچنان «متعهد» به انجام این کار است. این معامله اتفاق می‌افتد و او اطمینان دارد که انجام خواهد شد.

اسپنسر در مورد نگرانی رقبای قدیمی خود از جمله پلی استیشن گفت: «استراتژی من این نیست که مشتریان آن‌ها را بدزدم. ما واقعاً به دنبال ایجاد مشتریان جدید و سازندگان جدید هستیم و این به نوعی جزء حیاتی استراتژی ماست.»

ابهام در مورد آینده مایکروسافت در بریتانیا

ماه گذشته، سی‌ان‌بی‌سی از ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت پرسید که آیا در صورت تایید این معامله در سایر نقاط جهان، در نظر دارد محصولات این شرکت را از بریتانیا منع کند که او پاسخ داد: «باید منتظر بمانیم تا همه چیز مشخص شود.» واضح است که او نمی‌خواهد برای بریتانیا شمشیر را از رو ببندد، اما این که او در پاسخ به این سوال یک نه قاطع نگفت، برای گیمرهای بریتانیایی کمی نگران‌کننده بوده است.