Web Analytics Made Easy - Statcounter

درخواست تجدیدنظر مایکروسافت برای حکم CMA در مورد اکتیویژن

مایکروسافت به سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) در مورد مسدود شدن پرونده خرید اکتیویژن بلیزارد درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

همانطور که انتظار می‌رفت، مایکروسافت به تصمیم سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) برای جلوگیری از خرید اکتیویژن بلیزارد درخواست تجدید نظر کرده است.

در ماه گذشته، پس از ماه‌ها بحث و بررسی، سازمان رقابت و بازار بریتانیا تصمیم شوکه‌کننده‌ای را برای مسدود کردن خرید 69 میلیارد دلاری سازنده کال آو دیوتی اتخاذ کرد و دلیل آن را نگرانی‌های مربوط به بازی‌های ابری عنوان و استدلال کرد که این معامله می‌تواند خطر «سرکوب رقابت» را در این بازار رو به رشد به همراه داشته باشد. »

این موضعی است که برخی از آن استقبال کردند و برخی دیگر آن را رد کردند. اتحادیه اروپا که این قرارداد را در ماه مه پس از موافقت مایکروسافت با امتیازات تصویب کرد، از موضع CMA انتقاد کرده است و تعدادی از سیاستمداران بریتانیا از جمله جرمی هانت صدراعظم انگلیس نیز نگرانی هایی را مطرح کرده‌اند. البته مایکروسافت نیز از این تصمیم انتقاد و تأکید کرده است که درخواست تجدیدنظر خواهد داد.

دلایل مایکروسافت برای اعتراض به حکم شورای رقابت و بازار بریتانیا

طی این درخواست مایکروسافت می‌خواهد که پرونده خود را به دادگاه استیناف رقابت بریتانیا ارائه کند و خلاصه‌ای از استدلال‌های مایکروسافت نیز منتشر شده است. مایکروسافت بر اساس استدلال‌های زیر، حکم اعلام شده را به چالش می‌کشد:

  • CMA در ارزیابی موقعیت مایکروسافت در خدمات بازی های ابری با عدم توجه به محدودیت‌های بازی های بومی (اجرای بازی روی کنسول به صورت دیجیتالی و یا با دیسک) اشتباهاتی مرتکب شده است.
  • CMA سه قرارداد تجاری بلندمدت که مایکروسافت با ارائه دهندگان بازی های ابری منعقد کرده است را در نظر نگرفت.
  • ادعای CMA مبنی بر اینکه اکتیویژن احتمالاً بازی‌های خود را بدون ادغام در سرویس‌های ابری در دسترس قرار می‌داد، غیر منطقی بود و به شیوه‌ای غیرمنصفانه انجام شد.
  • ادعای CMA مبنی بر اینکه مایکروسافت توانایی و انگیزه‌ای برای «محروم کردن» سرویس‌های بازی ابری رقیب با ممانعت از دسترسی به بازی‌های اکتیویژن دارد، بر خلاف قانون بود.
  • به طور کلی، تصمیم CMA وظیفه اجرای عادلانه قانون و ارائه راهکار را نقض می‌کند.

بررسی پرونده خرید اکتیویژن ماه‌ها طول خواهد کشید

درخواست تجدید نظر در مورد تصمیم CMA احتمالاً برای مایکروسافت و اکتیویژن فرآیندی طولانی خواهد بود. دادگاه استیناف رقابت بریتانیا می‌گوید که قصد دارد در عرض 9 ماه به پرونده‌های مستقیم رسیدگی کند و در صورت موفقیت‌آمیز بودن درخواست تجدیدنظر، همچنان این پرونده باید به CMA برای بررسی بازگردد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما