Web Analytics Made Easy - Statcounter

اولین SSD های PCIe Gen5 با سرعت خواندن 10 گیگابایت بر ثانیه در ژاپن عرضه شدند

درایوهای SSD PCIe Gen5 در راه هستند و CFD Gaming اولین مدل 2 ترابایتی را در ژاپن با سرعت خواندن 10 گیگابایت بر ثانیه عرضه کرد.
اس اس دی های PCIe نسل پنجم

CFD Gaming اولین شرکتی است که با استفاده از مشخصات جدید NVMe 2.0 و رابط PCIe Gen5، SSD هایی با سرعت خواندن 10 گیگابایت بر ثانیه معرفی کرد. همچنین قادر به ارائه سرعت نوشتن متوالی 9/5 گیگابایت بر ثانیه است که وقتی در مقابل یکی از سریع‌ترین SSD‌های PCIe Gen4 یعنی سامسونگ 990 پرو قرار می‌گیرد، یک پیشرفت قابل توجه نسبت به سرعت خواندن/نوشتن تا 7450/6900 مگابایت بر ثانیه نشان می‌دهد.

با ادامه روند مقایسه، قیمت نسخه 2 ترابایتی این اس‌اس‌دی‌ها، تقریباً 385 دلار آمریکا و نشان دهنده جهش 13 درصدی نسبت به نسل قبل است. سه مدل از این محصول ساخته خواهد شد: CSSD-M2M4TPG5NFZ (4 ترابایت)، CSSD-M2M2TPG5NFZ (2 ترابایت) و CSSD-M2M1TPG5NFZ (1 ترابایت)؛ که در حال حاضر، تنها مدل 2 ترابایتی آن وارد بازار خرده فروشی شده است.

اس اس دی های PCIe نسل پنجم

این محصولات بر اساس فناوری 3D TLC NAND از شرکت میکرون و دارای حافظه نهان DDR4 DRAM هستند و با سیستم خنک‌کننده پیشرفته عرضه می‌شوند که شامل یک هیت سینک بزرگ و فن کوچک است که یک کابل کوچک برای اتصال فن به یک کانکتور 5 ولت ارائه می‌شود، بنابراین نیاز به جریان هوای خوب در اطراف SSD وجود دارد که معمولاً در فضای تعبیه شده برای آن‌ها نمی‌بینیم. این باعث می‌شود که از خود بپرسیم آیا SSD‌های PCIe Gen5 بدون هیت سینک در دسترس خواهند بود یا خیر.

عرضه SSD های PCIe Gen 5 به بازار با تأخیر مواجه شده است و انتظار می‌رفت که این راهکارهای ذخیره‌سازی در سال گذشته توسط AMD در کنار پردازنده‌های رایزن جدید عرضه شود. جالب خواهد بود که در آینده ببینیم دیگر سازندگان سخت‌افزار چگونه خنک کننده را مدیریت می‌کنند و چه سرعتی ارائه می‌دهند.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما