Web Analytics Made Easy - Statcounter
نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ در تاریخ 27 تا 30 بهمن‌ماه برگزار خواهد شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نصر تهران، دبیر اجرایی نمایشگاه الکامپ، محمد ثروتی در مورد برگزاری نمایشگاه در بهمن‌ توضیحاتی را ارائه کرد:

این نمایشگاه در فضای مفیدی بالغ بر ۱۵ هزار متر مربع در تاریخ ۲۷ لغایت ۳۰ بهمن ماه امسال برگزار می‌گردد.

محمد ثروتی
محمد ثروتی، دبیر اجرایی نمایشگاه الکامپ

توضیحات دبیر اجرایی نمایشگاه در نشست خبری سازمان نصر تهران

وی در ادامه با بیان این موضوع که قرار بود این نمایشگاه در تیرماه امسال برگزار شد، عنوان کرد: به دلیل شیوع کرونا این نمایشگاه به تعویق افتاد. در نهایت صبر کردیم تا انجام واکسیناسیون گسترش یابد و با کاهش شیوع ویروس کرونا و با توجه به تقویم نمایشگاهی، بهترین روزی که در سال باقی مانده بود را انتخاب کنیم.

ثروتی در ادامه افزود: بیست و ششمین دوره‌ی نمایشگاه با همراهی وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور برگزار می‌شود و در این دوره بخش‌های مختلفی از جلمه الکام استارز را شاهد خواهیم بود.

امید داریم بازدید رییس جمهور، سیدابراهیم رییسی و آشنا شدن هر چه بیش‌تر ایشان با اکوسیستم نوآوری در برنامه را داشته باشیم.

روند ثبت‌نام شرکت‌های جدید

آقای ثروتی توضیحاتی در مورد نحوه ثبت‌نام شرکت‌ها نیز داد: «در نوبت اولی که بنا بود نمایشگاه برگزار گردد، بیش از ۳۰۰ شرکت بزرگ و کوچک در نمایشگاه ثبت نام کردن. این شرکت ها برای شرکت در نمایشگاه بهمن به ثبت نام مجدد نیازی نخواهند داشت. در عین حال شرکت های جدید می‌توانند طی هفته‌های آینده برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کنند تا فرایند ثبت‌نام شرکت‌ها تکمیل شود. امیدواریم با کاهش شیوع بیماری کرونا شرکت‌های بیشتری برای ثبت‌نام در نمایشگاه الکامپ بیست و ششم اعلام آمادگی کنند.

اعضای شورای نظام صنفی رایانه ای استان تهران
اعضای شورای نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

تعرفه حضور در الکامپ

ثروتی در مورد تعرفه ثبت‌نام گفت: «تعرفه حضور در نمایشگاه برای متقاضیان حوزه ICT نسبت به تعرفه‌ای که برای نمایشگاه تیرماه اعلام شده بود، تغییری نیافته و با همان تعرفه‌های قبلی از شرکت‌ها برای ثبت نام و حضور در نمایشگاه دعوت می‌کنیم.»

نمایشگاه امسال به صورت آنلاین هم برگزار می‌شود

دبیر نمایشگاه در مورد برگزاری آنلاین نمایشگاه گفت: «در این نمایشگاه سالن دولت الکترونیک توسط وزارت ارتباطات برپا می‌شود و وزارت‌خانه برنامه‌های جدیدی برای عرضه شبکه ملی اطلاعات و سایر پروژه‌ها در این نمایشگاه خواهد داشت.

حضور کشورهای همسایه در الکامپ ۱۴۰۰

محمد ثروتی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور شرکت‌ها از برخی از کشورهای منطقه خبر داد:

«با برخی از شرکت‌های تخصصی در سوریه و عراق هماهنگی لازم صورت گرفته تا در الکامپ امسال حضور یابند. در این شرایط شرکت‌های نوآور ایرانی می‌توانند ضمن تعاملاتی که برایشان به وجود خواهد آمد، بازار خود در خارج از کشور را گسترش دهند.»

نشست آنلاین سازمان نصر تهران و دبیر الکامپ
نشست آنلاین سازمان نصر تهران و دبیر الکامپ

مقایسه جیتکس و الکامپ

وی در مورد مقایسه‌ی دو نمایشگاه الکامپ و جیتکس عنوان کرد: «ما به دنبال رقابت نیستیم. ما بازیگر مهم منطقه در حوزه ICT هستیم و به دنبال این هستیم تا سهممان را از بازار فناوری اطلاعات حفظ کنیم. این موضوع ممکن نخواهد بود مگر این که یک برنامه‌ریزی بلند مدت برای برگزاری رویدادی مانند الکامپ داشته باشیم. تفاوت الکامپ با جیتکس این است که آن‌ها از سال قبل حتی زمان برگزاری رویداد سال آینده خود را می‌دانند. اما در کشور ما تکلیف تاریخ برگزاری نمایشگاه و مجری برگزارکننده آن تا سه ماه پیش از برگزاری مشخص نیست.»

به‌روزرسانی (1400/11/18): برگزاری نمایشگاه الکامپ و نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل به دلیل شیوع بیماری کرونا سویه امیکرون مجدداً به تعویق افتاد.

رامتین نورمحمد