Web Analytics Made Easy - Statcounter
موسسه فناوری سلطنتی ملبورن ابر رایانه‌ای را در AWS پیاده سازی می‌کند

موسسه فناوری سلطنتی ملبورن ابر رایانه‌ای را در AWS پیاده سازی می‌کند

موسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT) از یک اَبَر رایانه اختصاصی در خدمات وب آمازون استفاده خواهد کرد. این دانشگاه با telco AARNet برای اتصال و Intel برای بهینه سازی نحوه استفاده از سخت افزار این شرکت کار خواهد کرد.

RMIT از AWS Direct Connect برای پیوند به تأسیسات ابری یک ارتباط خصوصی اختصاصی بین محل مشتری و نزدیک‌ترین مرکزداده AWS استفاده خواهد کرد.

این برای اولین بار است که یک دانشگاه استرالیا یک تسهیلات ابر رایانه‌ای اختصاصی را اجرا می‌کند. این دانشگاه قصد دارد از این تسهیلات برای تحقیق در زمینه‌هایی مانند تولید پیشرفته، فضا، فناوری پیشرفته، سلامت دیجیتال و فناوری‌های خلاق استفاده کند.

ایروفسور الکساندر سوبیچ معاون RMIT (کالج) و رئیس خدمات نوآوری دیجیتال گفت: «همکاری ما با AWS Intel و AARNET برای ایجاد اولین مرکز ابر رایانه استرالیا نشان دهنده یک گام در نحوه دسترسی دانشگاه‌ها و صنایع به قابلیت‌های HPC برای پردازش و محاسبات پیشرفته داده است. شرکای صنعتی ما همچنین از طریق پروژه‌ها و برنامه‌های مشترک به امکانات ابر رایانه‌ای جدید دسترسی خواهند داشت.»

کریس هنکوک مدیرعامل AARNet گفت که این شرکت «سالهاست محققان را به ابر متصل می‌کند اما هیچ گاه در این مقیاس انجام نشده است.»

وی افزود: ما از همکاری با RMIT در این پروژه بسیار هیجان زده هستیم که از شبکه فوق سریع ما برای از بین بردن مانع جغرافیایی و فاصله برای تحقیقات در سراسر استرالیا و فراتر از آن استفاده می‌کند.

شرکت‌های ابری به طور فزاینده‌ای در حال رقابت با قراردادهای محاسباتی با عملکرد بالا هستند که به طور سنتی به سراغ سیستم‌های یکپارچه‌کننده مانند Atos و Cray رفته است.

قابل ذکر است که امسال آژانس هواشناسی بریتانیا با وجود اعتراض Atos، قرارداد ابر رایانه‌ای به ارزش 1.2 میلیارد پوند به مایکروسافت آژور واگذار کرد.