Web Analytics Made Easy - Statcounter

لوله بازکنی و روش های رفع گرفتگی لوله در سال 2023

خدمات لوله بازکنی در سال 2023 با روش های پیشرفته برای مشتریان عزیز به همراه گارانتی با شرکت ایران تخلیه.

امروزه به دلیل افزایش فرهنگ آپارتمان نشینی، عدم رعایت اصول استفاده از لوله‌های فاضلاب و چند مورد دیگر و همچنین عدم رعایت لوله کشی استاندارد، مشکلاتی نظیر گرفتگی لوله فاضلاب، ایجاد نم و رطوبت در کف آشپزخانه، ایجاد بوی بد فاضلاب و غیره به وجود می‌آید.

اما چاره چیست؟

مسدود شدن لوله آشپزخانه یا توالت برای اغلب افراد مشکل ساز است و معمولاً اولین راهی که برای حل شدن سریع مشکل به ذهنشان می‌رسد، این می‌باشد که از اسیدها یا محلول‌های شیمیایی به منظور صرفه‌جویی در هزینه استفاده کنند. درحالی که این طرز فکر کاملا اشتباه است. بهترین راه حل استفاده از خدمات لوله بازکنی ونک می‌باشد. در ادامه شما را با خدمات لوله بازکنی و مزایا و نحوه انتخاب بهترین لوله بازکن آشنا خواهیم کرد.

راه‌های جلوگیری از گرفتگی لوله‌ ها در سال 2023

جهت رفع مشکل گرفتگی لوله اول از همه باید بدانیم که با انجام چه کارهایی می‌توانیم از گرفتگی لوله‌های خود پیشگیری کنیم.

نگهداری از لوله‌های فاضلاب منزل مثل خودرو و یا هر چیزی که استفاده می‌نمایید ضروری است، بنابراین بعضی از کارها را می‌بایست انجام داد تا به این ترتيب از گرفتگی لوله‌ها جلوگیری کرد.

بر فرض مثال در صورتی که در سرویس بهداشتی هستید از انداختن دستمال کاغذی یا وسایل ریز به داخل فاضلاب خودداری نمایید. توصیه می‌شود هر ماه از آب جوش و مایع ظرفشویی جهت تمیز نمودن دیواره فاضلاب استفاده نمایید.

هم‌چنین توصیه می‌شود از اسیدهای لوله بازکنی به هیچ عنوان استفاده نکنید چراکه عواقب بسیار زیان باری را برای فاضلاب ساختمان خواهد داشت.

در صورتی که در آشپزخانه هستید موقع شستن ظروف، ته مانده‌ی غذا و آشغال‌های ریز را به جای سینک ظرفشویی در داخل توری بریزید.

برگ درختان یا شن و ماسه‌ای که همراه با خودروها به پارکینگ می‌آیند سرانجام داخل کف شوی پارکینگ انباشه می‌شوند و موجب انسداد آن می‌گردند. توصیه می‌شود هر ماه پارکینگ یا پشت بام منزل خود را به کمک آب و جارو تمیز کنید و حتما چک کنید توری مناسبی در خروجی لوله‌ها وجود داشته باشد.

نحوه انتخاب خدمات لوله بازکنی در سال 2023

اما اگر با انجام تمام راه‌های پیشگیری باز با این مشکل مواجه شوید نیاز است تا از خدمات لوله بازکنی استفاده کنید اما سوال اینجاست که به چه صورت و کدام یک از مراکز خدمات لوله بازکنی را انتخاب کنیم؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که موقع انتخاب یک مرکز برای خدمات لوله بازکنی اول از همه نیاز استتا اعتبار و مجوز مراکز لوله بازکنی را بررسی کنید. این مراکز باید مجوز اتحادیه لوله بازکنی را داشته باشند. سپس در محدوده خود به دنبال یک لوله بازکن باشید چراکه اگر از مراکز سایر محدوده‌ها برای رفع مشکل خود درخواست لوله بازکن کنید هزینه‌‌‌های اضافه تری را باید پرداخت کنید‌. بر فرض مثال اگر درمحدوده شهران ساکن هستید توصیه می‌شود از لوله بازکنی شهران استفاده کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافه تری نباشید. 

ترفند‌های لوله بازکنی در سال 2023

استفاده از دستگاه پمپ تراکم هوا ازجمله ترفند‌های خدمات لوله بازکنی می‌باشد. دستگاه پمپ تراکم هوا از یک بدنه فلزی یا همان مخزن و یک موتور تولید باد تشکیل شده است. در لوله بازکنی جنت آباد از پمپ تراکم هوا استفاده می‌شود و تنها متخصصان می‌توانند از آن استفاده کنند.

این دستگاه از یک فشارسنج، کلید روشن و خاموش و شیر فلکه باز و بست و… تشکیل شده است. این دستگاه با تولید فشار باد قوی و انتقال آن به درون لوله، هرگونه انسداد در لوله فاضلاب را برطرف می‌کند.

نحوه کار با این دستگاه به گونه‌ای است که برای این کار نخست پمپ تراکم را به برق متصل می‌کنند و موتور دستگاه شروع به کار کردن و تولید باد می‌کند سپس باد تولید شده توسط شلنگ مناسبی به مخزن منتقل می‌شود، با استفاده از فشارسنج، فشار باد مخزن محاسبه شده و در زمان رسیدن به حد مجاز موتور خاموش می‌شود.

در ادامه شیلنگ خروجی از پمپ را به خروجی لوله فاضلاب دچار گرفتگی شده است متصل می‌کنند و اطراف آن را به وسیله یک پارچه‌ای سفت می‌بندند تا هیچگونه بادی از آن خارج نشود، بعد از این کار شیر تخلیه باد را به به گونه‌ای که تمام مخزن در آن  ثانیه خالی شود، باز می‌کنند به این ترتیب به رفع مشکل گرفتگی لوله مسدود شده می‌پردازند.

سایر ترفند‌های رفع گرفتگی لوله عبارتند از:

 • استفاده از فنر زن برقی
 • استفاده از تلمبه دستی
 • استفاده از اسید( که اصلا توصیه نمی‌شود)
 • استفاده از محلول‌های دست ساز خانگی

مزایای استفاده از خدمات لوله بازکنی ایران تخلیه

در هر مکانی که باشید نیاز است که از یک لوله بازکن حرفه‌ای برای رفع گرفتگی لوله‌ها و یا هر مشکل دیگری که به خدمات لوله باز‌کنی مربوط باشد، استفاده کنید. استفاده از لوله بازکن حرفه‌ای دارای یک سری مزیت‌هایی است که این مزایا شامل موارد زیر می‌باشند:

 • سرعت بالا در انجام کار

استفاده از خدمات لوله بازکنی حرفه‌ای باعث می‌شود تا کار با سرعت و کیفیت بالا انجام شود.

 • حفظ سلامت لوله‌ها و کاهش هزینه‌ها

استفاده از خدمات لوله بازکنی حرفه‌ای در خانه و محل کار و یا هر مکان دیگری، باعث حفظ سلامت لوله‌ها و کاهش هزینه‌های تعمیرات در آینده می‌گردد.

 • رفع مشکلات جدی

اگر بر فرض مثال در محدوده شهران تهران ساکن هستید و از خدمات لوله بازکنی شهران تهران که در کار خود حرفه‌ای باشد استفاده کنید، از ایجاد مشکلات جدی مانند وجود چاه سوز‌، بوی نامطبوع و نشب آب می‌توانید پیشگیری کنید.

اهمیت استفاده از خدمات لوله بازکنی در صورت گرفتگی لوله فاضلاب

اگر لوله فاضلاب به طور کامل مسدود نشده باشد باید سریعا اقدام به رفع آن کرد زیرا انتشار بوی بد از فاضلاب، قبل از گرفتگی کامل لوله فاضلاب آغاز می‌شود. بوی بد فاضلاب زمان گرم شدن هوا هنگام ظهر یا استفاده از دستشویی یا آشپزخانه بیشتر می‌شود.

این بوی چندش آور به این دلیل است که فضولات و مدفوع همانند رسوب داخل کتری یا سماور در اطراف لوله‌های فاضلاب رسوب می‌کنند هم‌چنین بوی بد انتشار شده از لوله فاضلاب آشپزخانه به دلیل این است که پسماند غذاها و چربی‌های ریخته شده در سینک آشپزخانه به دیواره لوله فاضلاب چسبیده و به مرور زمان سفت می‌شود و سبب انسداد لوله شده و بوی بدی از خود منتشر می‌کند.

از جمله دلایل ایجاد بوهای بد می‌توان به افتادن وسایل، موهای زائد و دستمال کاغذی به دلیل بی‌توجهی افراد بر فرض مثال به  درون توالت فرنگی اشاره کرد. هم‌چنین به دلیل خراب شدن هواکش سرویس بهداشتی، لوله کشی غیر استاندارد و عدم رعایت شیب استاندارد لوله‌ها، بوی بد لوله فاضلاب منتشر می‌شود. در کل توصیه می‌شود که در صورت هر گونه مشکل در لوله‌های خود از خدمات لوله باز‌کنی ایران تخلیه استفاده نمایید.

قیمت خدمات لوله بازکنی

در قیمت لوله بازکنی عوامل زیادی تاثیر می‌گذارند که این عوامل شامل موارد زیر می‌باشند:

 • متراژ لوله‌

متراژ لوله از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین هزینه نهایی است. هرچه ‌قدر که طول متراژ لوله‌هایی که به رفع گرفتگی نیاز دارند بیشتر باشد حتما هزینه خدمات لوله باز‌کنی نیز بیشتر خواهد بود.

 • دلیل گرفتگی لوله و میزان گرفتگی آن معمولا لوله‌های ساختمان به دلایل متنوعی ازجمله تشکیل رسوب و تجمع زباله و افتادن جسم خارجی در لوله دچار گرفتگی می‌گردند. در این گونه مواقع طبق نوع گرفتگی می‌بایست از بهترین روش جهت باز کردن لوله استفاده نمود. انتخاب بهترین روش به تجربه و تشخیص تیم ارائه دهنده خدمات لوله بازکنی بستگی دارد.
  • نوع روش لوله بازکنی
   روش‌های متنوعی جهت باز کردن لوله‌ها وجود دارند که در مواقع مختلف طبق شدت مشکل از دستگاه تراکم هوا، فنر زنی، پمپ و مواد شیمیایی استفاده می‌گردد.
  • حجم کار و میزان زمان ‌بر بودن آن
  از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت خدمات لوله بازکنی میزان حجم کار و زمان مورد نیاز برای رفع مشکل می‌باشد که هرچه این میزان بیشتر باشد مسلما قیمت نیز بیشتر خواهد بود.

برای مشاهده قیمت دقیق لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله در سال 2023 وارد لینک لوله بازکنی ملاصدراشوید

مناسب‌ ترین زمان استفاده از خدمات لوله بازکنی

فهمیدن مناسب ترین زمان استفاده از خدمات لوله باز کنی کار دشواری نیست در واقع شما می‌توانید با دیدن هر یک از نشانه های زیر متوجه شوید که زمان استفاده از خدمات لوله باز کنی سر رسیده است، این نشانه‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • بالا آمدن آب و فاضلاب از لوله
 • قل قل کردن
 • انتشار بوی ناخوشایند فاضلاب
 • دیر خالی کردن آب

با دیدن هر یک از نشانه‌هایی که ذکر شد می‌توانید متوجه نیازتان به خدمات لوله بازکنی شوید. در کل بهتر است هرچه زودتر برای رفع انسداد لوله‌های فاضلاب خود از خدمات لوله بازکنی استفاده نمایید و انجام دادن آن را به تاخیر نیندازید، زیرا هرچه میزان گرفتگی شدیدتر باشد هزینه و دردسر آن نیز بیشتر خواهد بود. برای استفاده از خدمات لوله بازکنی شما عزیزان میتوانید نام “ایران تخلیه” را در گوگل جستجو کرده و یا مستقیما به آدرس اینترنتی https://irantakhlieh.com مراجعه نمایید

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما