Web Analytics Made Easy - Statcounter

تلفن سانترال پاناسونیک و جدیدترین مدل های آن

گوشی سانترال دقیقا شبیه یک گوشی معمولی (آنالوگ) به نظر می رسد. البته می توانید تعدادی دکمه اضافی روی آن مشاهده کنید که برای امکانات مختلف تعریف و برنامه ریزی شده اند. ماهیت این گوشی به گونه ای است که می تواند همزمان چندین خط شهری را در اختیار یک کارمند قرار دهد.

سال هاست که واحدهای تجاری از تلفن های معمولی برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می کنند. امروزه تقریباً هر شرکت، اداره یا سازمانی یک مرکز تماس سانترال دارد. راه اندازی این مراکز باعث افزایش استفاده و اهمیت تلفن های سانترال شد. با وجود آگاهی از اهمیت و کاربرد گوشی های سانترال، هنوز بسیاری از مدیران کسب و کار و حتی کارمندان با تعریف و قابلیت های این محصول آشنایی کامل ندارند. به همین دلیل، آنها ممکن است نتوانند بیشترین استفاده را از آن ببرند.

در این مقاله قصد داریم شما را با گوشی سانترال و ویژگی ها و مزایای آن آشنا کنیم، پس توصیه می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

تلفن سانترال پاناسونیک

تلفن سانترال چیست؟

اگر به تلفن های معمولی (آنهایی که در خانه استفاده می کنید) نگاه کرده باشید، متوجه خواهید شد که این تلفن ها از طریق یک سیم به یک پریز تلفن و در نهایت به یک خط مخابراتی متصل می شوند. تعریف تلفن سانترال دقیقاً از اینجا شروع می شود که اتصال مستقیمی به خط آنالوگ یا حتی SIP ترانک نخواهد داشت. تلفن سانترال نوعی مدل تلفن ثابت است که با دستگاه های سانترال (آنالوگ، شبکه، نرم افزار و …) کار می کند.این گوشی مستقیما به یکی از خروجی های دستگاه سانترال (از طریق سیم یا شبکه) متصل می شود.

گوشی سانترال دقیقا شبیه یک گوشی معمولی (آنالوگ) به نظر می رسد. البته می توانید تعدادی دکمه اضافی روی آن مشاهده کنید که برای امکانات مختلف تعریف و برنامه ریزی شده اند. ماهیت این گوشی به گونه ای است که می تواند همزمان چندین خط شهری را در اختیار یک کارمند قرار دهد.

انواع تلفن های سانترال چیست؟

تلفن های سانترال با توجه به کاربرد و نحوه ارتباط آنها با دستگاه مرکزی سانترال به چهار دسته زیر تقسیم می شوند:

 • تلفن آنالوگ
 • تلفن هیبریدی
 • تلفن دیجیتال
 • تلفن تحت شبکه

در ادامه سعی می کنیم هر یک از این دستگاه ها را به اختصار معرفی کنیم.

تحت آنالوگ

برخی از دستگاه های سانترال به کاربران این امکان را می دهند که از تلفن های آنالوگ نیز در مجموعه کاری خود استفاده کنند. برای این کار دستگاه سانترال باید خروجی آنالوگ داشته باشد.

مزیت اصلی استفاده از تلفن های آنالوگ در مراکز تجاری قیمت پایین تر آنها نسبت به گوشی های سانترال است.اما باید در نظر داشته باشید که یک تلفن معمولی نمی تواند امکانات رفاهی مانند ارسال تماس، کلیدهای شماره گیری سریع و غیره را در اختیار کارمندان قرار دهد.

توجه: انواع تلفن ثابت و بی سیم مورد استفاده در منازل را می توان به خروجی آنالوگ دستگاه سانترال متصل و نقش یک تلفن سانترال را ایفا کرد. بنابراین، اگر یک کسب و کار کوچک دارید، می توانید از تلفن های آنالوگ برای کارمندان ساده خود استفاده کنید. به این ترتیب می توانید در کل هزینه ها صرفه جویی کنید.

گوشی سانترال پاناسونیک

تلفن هیبریدی

تلفن هیبریدی نوعی گوشی سانترال است که از طریق دو سیم (یکی برای بوق و دیگری برای دیتا) به خروجی هیبریدی دستگاه سانترال پاناسونیک متصل می شود. تنها در صورتی که جعبه سانترال شما دارای خروجی های هیبریدی باشد، می توانید از تلفن هیبریدی در اینجا استفاده کنید.

تلفن هیبریدی پاناسونیک دارای ویژگی ها و دکمه های مختلفی است که در گوشی های آنالوگ نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید. کلیدهای نگه داشتن و انتقال، کلیدهای قابل برنامه ریزی یا شماره گیری سریع، مسدودسازی تماس های دریافتی و … از این ویژگی ها هستند.به عنوان نمونه ای از تلفن هیبریدی سانترال پاناسونیک می توان به گوشی سانترال KX-AT7730 اشاره کرد. این دستگاه به عنوان تلفن مدیریت جعبه سانترال KX-TES824 نیز شناخته می شود. به عبارت دیگر می توانید با استفاده از این گوشی یک پاناسونیک 824 را برنامه ریزی کنید.

تلفن دیجیتال

تلفن دیجیتال از همه نظر شبیه به مدل هیبریدی است. تنها تفاوت این دو محصول در نوع ارتباط آنها با جعبه سانترال خلاصه می شود:

همانطور که گفته شد، گوشی هیبریدی از طریق دو سیم به یکی از خروجی های هیبریدی دستگاه سانترال پاناسونیک متصل می شود. این در حالی است که یک تلفن دیجیتال برای اتصال به خروجی دیجیتال جعبه سانترال پاناسونیک (برای انتقال همزمان سیگنال های صوتی و داده ها) به سیم نیاز دارد.

پاناسونیک گوشی های دیجیتال خود را در مدل های مختلف به فروش می رساند. برخی از محبوب ترین مدل های تلفن دیجیتال پاناسونیک عبارتند از:

 • گوشی سانترال مدل KX-DT543
 • گوشی سانترال مدل KX-DT346
 • گوشی سانترال مدل KX-DT546
 • گوشی سانترال مدل KX-DT343

هر کدام از این مدل ها قابلیت ها و قابلیت های خاص خود را دارند.پس یکی از گوشی های دیجیتال پاناسونیک را با توجه به نیازهای کاری خود انتخاب و خریداری کنید.

مدل KX-DT543

تلفن تحت شبکه

جدیدترین و آخرین نسل گوشی های سانترال با نام تلفن های تحت شبکه شناخته می شوند. این دستگاه در مراکز تماس نرم افزاری (که بر اساس IP راه اندازی می شوند) استفاده می شود. تلفن تحت شبکه را با نام های تلفن نرم افزار، تلفن IP، تلفن VIP و … نیز می شناسیم. تلفن تحت شبکه از فناوری VoIP (صدا از طریق اینترنت) برای انتقال صدا استفاده می کند. به همین دلیل است که از نظر ماهیت و عملکرد کاملاً با انواع دیگر گوشی های سانترال متفاوت است.

در سال های اخیر برندهای زیادی اقدام به طراحی و تولید گوشی های تحت شبکه کرده اند.

توجه: اگر تلفن شبکه از پروتکل SIP پشتیبانی می کند، می تواند در انواع مراکز تماس و همه دستگاه های سانترال در شبکه کار کند.

مهم ترین ویژگی های تلفن سانترال چیست؟

اولین و مهم ترین ویژگی این گوشی جمع آوری و متمرکز بودن خطوط شهری در یک گوشی است که کارمند می تواند تنها با یک تلفن به تماس های دریافتی از تمامی خطوط شهری پاسخ دهد. از طرفی امکان برقراری تماس تلفنی از طریق هر یک از این خطوط را نیز دارد.

علاوه بر این ویژگی، تلفن سانترال ممکن است یک یا چند مورد از ویژگی ها و مزایای زیر را داشته باشد:

 • کلیدهای قابل برنامه ریزی برای دسترسی سریع به برنامه های افزودنی یا خطوط شهری مجموعه
 • ویژگی های خاص مانند انتقال و انتظار تماس
 • قابلیت اتصال هدفون
 • بلندگوی دو طرفه با کیفیت بالا برای مکالمه هندزفری
 • نصب و راه اندازی ساده
 • امکان برپایی کنفرانس
 • کیفیت صدای HD (در تلفن های سانترال آنلاین)

همانطور که می بینید، تلفن سانترال بسیاری از مزایایی که کسب و کارها و مراکز کاری به آن نیاز دارند را به راحتی فراهم می کند. به همین دلیل استفاده از این دستگاه روز به روز در حال افزایش است.

خرید تلفن سانترال

تلفن سانترال از نمایندگی معتبر بخرید

اگر به فکر افتتاح مرکز تماس و خرید تلفن های سانترال برای مجموعه کاری خود هستید، باید با مراکز و نمایندگی های مجاز تماس بگیرید. ما در شرکت ارتباط سازان رهنما به آدرس rahnema-co.com در کنار شما عزیزان خواهیم بود. این شرکت کلیه گوشی های سانترال پاناسونیک (هیبریدی، دیجیتال و شبکه ای) را با بهترین قیمت و با گارانتی معتبر عرضه می کند.

پاناسونیک KX-DT543

تلفن های سانترال از مهمترین تجهیزات مورد نیاز شرکت ها، ادارات و سازمان ها می باشند. این گوشی می تواند تمامی خطوط شهری را با هم ترکیب کرده و به صورت همزمان در اختیار کارکنان و بخش های مختلف مجموعه قرار دهد. در این مطلب به معرفی تلفن سانترال پرداخته ایم. اگر همچنان سوال یا ابهامی در این زمینه دارید، حتما نظرات خود را با ما در میان بگذارید.