Web Analytics Made Easy - Statcounter
مرورگر اپرا

مرورگر اپرا از ChatGPT برای ارائه خلاصه صفحات وب استفاده خواهد کرد

اپرا هم پس از مایکروسافت اج، با هوش مصنوعی و به‌کارگیری چت‌بات ChatGPT به جنگ سلطه گوگل کروم خواهد رفت.
اپرا هم پس از مایکروسافت اج، با هوش مصنوعی و به‌کارگیری چت‌بات ChatGPT به جنگ سلطه گوگل کروم خواهد رفت.

شرکت اپرا برنامه‌های خود را برای ادغام قابلیت‌های هوش مصنوعی در مرورگر وب خود به اشتراک گذاشت که با عرضه قابلیتی به نام Shorten آغاز می‌شود، ویژگی که از ChatGPT برای ایجاد خلاصه‌ای از مقالات و صفحات وب استفاده می‌کند. وقتی این ابزار در دسترس عموم قرار بگیرد، نماد جدیدی را در سمت راست نوار آدرس خواهید دید. با ضربه زدن روی آن، ChatGPT خلاصه‌ای از صفحه‌ای را که در آن حضور دارید، ارائه می‌کند.

ربات چت جی پی تی در مرورگر اپرا

یان استندل، معاون بازاریابی و ارتباطات اپرا گفت قابلیت Shorten به زودی برای کاربران عرضه خواهد شد. این شرکت همچنین در حال کار بر روی سایر ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است که ادعا می‌کند تجربه کاربران اپرا را بهبود می‌بخشد.

رقابت مرورگرهای وب با قابلیت‌های AI وارد عرصه جدیدی شده است

قابلیت Shorten در همان هفته‌ای معرفی می‌شود که مایکروسافت در حال مجهز کردن موتور جستجوی بینگ به هوش مصنوعی و طراحی مرورگر اج جدید با قابلیت چت‌بات است. در هفته گذشته همچنین شاهد این بودیم که گوگل اعلام کرد که در حال کار بر روی گوگل بارد، یک ربات چت هوش مصنوعی قدرت گرفته از پلتفرم LaMDA است.

معرفی پی‌درپی قابلیت‌های هوش مصنوعی مرورگرها در هفته جاری نشان می‌دهد که اپرا و مایکروسافت هوش مصنوعی را راهکاری مناسب برای شکستن یکه‌تازی گوگل در مرورگرها و موتور جستجو می‌دانند. با این حال، برای دیدن اینکه آیا مردم واقعاً به خاطر این قابلیت‌ها، حاضرند از تنوع افزونه‌های گوگل کروم بگذرند یا نه، باید منتظر ماند.