Web Analytics Made Easy - Statcounter
سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران

نصر تهران اظهارات رئیس اتحادیه فناوران رایانه را تکذیب کرده و خواستار انتشار کامل تفاهم‌نامه دو سازمان شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، طی روزهای گذشته پیگیری موضوع ارسال اخطاریه‌ی پلمپ توسط اتحادیهی فناوران برای برخی از شرکت‌های عضو سازمان نصر تهران با واکنش‌های عجیبی از سوی رئیس این اتحادیه همراه بوده است.

چنانچه پیش از این نیز گفته شد، طی دیدار نمایندگان این سازمان با رئیس و اعضای هیأت مدیره‌ی اتحادیه‌ی فناوران رایانه‌ی شهر تهران توافق شد که به مدت سه ماه ارسال اخطاریه‌های پلمب به صورت موقت متوقف شود و نمایندگانی از سوی سازمان نصر تهران و همچنین اتحادیه‌ی یاد شده، مأموریت حل موضوعات را عهده‌دار شوند.

اما متاسفانه این موضوع با خلف وعده‌ی رئیس اتحادیه همراه شد و پس از این دیدار، ارسال اخطاریه‌ها شدت گرفت و حتی در مورد شرکت‌های فعال در حوزه B2B و B2G نیز ادامه یافت.

این در حالی است که آقای محمدرضا فرجی به تازگی طی مصاحبه‌ای با دو پایگاه خبری «زومیت» و «پیوست» تفاهم یاد شده را به کل منکر شده و آن را «تفاهم‌نامه‌ای خیالی» نامیده است!

سازمان نصر تهران به منظور رعایت شأن و احترام تمامی اعضای صنف و همچنین روشن شدن حقایق، از ایشان درخواست می‌کند فیلم کامل نشست مذکور را منتشر کرده و در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

بدون شک با چنین اقدامی صحت گفته‌های هر یک از طرفین مشخص شده و از حاشیه‌های بی‌مورد و تفرقه‌پراکنی در میان اعضای صنف جلوگیری خواهد شد.

همچنین جناب آقای فرجی در این مصاحبه‌ها عنوان کرده‌اند که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران پس از دیدار با اعضای اتحادیه در تاریخ 17 شهریور ماه 1400، «به پلیس اماکن و وزارت صمت و اتاق اصناف مراجعه کرده و گفتند با ما به تفاهم‌ رسیده‌اند».

این در حالی است که نشست‌های مشترک نمایندگان نصر تهران با پلیس اماکن، وزارت صمت و اتاق اصناف پیش از 17 شهریور و دیدار با اعضای اتحادیه‌ی فناوران رایانه‌ انجام شده است. نشست مشترک با رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت در تاریخ 17 مرداد، دیدار با رئیس اتاق اصناف در تاریخ 6 شهریور و نشست مشترک با نمایندگان پلیس اماکن در تاریخ 7 شهریور ماه 1400 انجام شده و تمامی مستندات در این زمینه موجود است. ضمن اینکه اخبار این دیدارها در پورتال سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اطلاع‌رسانی شده و در آرشیو قابل دسترسی است.

شایان توجه است که در دوره‌ی قبل نیز اتحادیه فناوران به ارسال اینگونه اخطارهای ناموجه برای شرکت‌های عضو سازمان اقدام کرده بود که با پیگیری سازمان نصر و گزارشات حراست سازمان موضوع متوقف شد.

اکنون با اقدام دوباره‌ی رئیس اتحادیه فناوران، تمام ارکان سازمان نصر جهت حل معضل ایجاد شده برای اعضای حقوقی خود ضمن مذاکره با دستگاه‌های اجرایی و نظارتی، ذیل قوانین موضوعه به‌صورت حقوقی این مسئله را تا حصول نتیجه‌ی نهایی پیگیری خواهد کرد.

در پایان ضمن دعوت ایشان به صدق در گفتار اعلام می‌کنیم که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران این آمادگی را دارد تا در صورت عدم قبول اجابت دعوت ایشان به انتشار فیلم نشست مشترک با اعضای نصر تهران، تمامی مستندات خود در زمینه‌ی توافقات یاد شده را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد».

رامتین نورمحمد