Web Analytics Made Easy - Statcounter

بیمه‌ها و خدمات پزشکی در استرالیا برای مهاجرین

نظام بهداشت و درمان استرالیا یک سیستم کاملاً بروز و قدرتمند است. اکثر مهاجرین خارجی نیز همانند شهروندان کشور استرالیا توانایی استفاده از کلیه امکانات این نظام بهداشتی را دارند و می‌توانند از آن بهره ببرند. در استرالیا می‌‌توان از بیمه‌های خصوصی و یا مراکز درمانی خاصی که بدین شکل اداره می‌شوند استفاده کرد. البته فراموش نکنید که یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات روز در مورد خدمات پزشکی و بیمه های درمانی در استرالیا اپلیکیشن مگنی می باشد که شما میتوانید بصورت مستقیم با پزشک های ایرانی و تجارب هموطنان خود در استرالیا استفاده کرده و بهترین تصمیم را بگیرید.

لزوم مشاوره با مشاوران مجرب از طریق مگنی

اگر به تازگی به استرالیا مهاجرت کرده‌اید و یا در شرف مهاجرت هستید، طبیعی است که اطلاعات کمی در باره سیستم درمانی این کشور داشته باشید. در این حالت باید از تخصص و دانش مشاوران مجرب بهره ببرید. این افراد به شما کمک می‌کنند تا از بین بیمه‌های گوناگون بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید و هزینه‌های درمانی‌تان را به شکل قابل توجهی کاهش دهید. با مطالعه کلیه مطالب موجود در وبسایت و اپلیکیشن مگنی می‌توانید به کلیه اطلاعات موردنیاز خود در این رابطه دسترسی داشته باشید و از سیستم درمانی و بهداشتی استرالیا بهره ببرید.

نظام بهداشت و درمان استرالیا

نظام بهداشت و درمان کشور استرالیا برای سال‌های متمادی توانسته است به کلیه ساکنین این کشور خدمات قابل توجهی را عرضه کند. سیستم مذکور از به بخش‌های گوناگونی تقسیم‌بندی شده است تا بتواند به کلیه نیازهای استرالیایی‌ها پاسخ دهد. در واقع این سیستم در سه سطح فدرال، ایالتی و محلی مدیریت می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین کیس پناهندگی برای مهاجرت به استرالیا چیست؟

متخصصان و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان در این سیستم عملکرد قابل قبولی را از خود به اجرا می‌گذارند و توانسته‌اند نرخ مربوط به مرگ‌های غیرطبیعی را به شکل مناسبی کاهش دهند. در استرالیا خدمات بهداشتی و درمان به صورت رایگان ارائه می‌شود و تحت سیستم مدی کر (medicare) قرار می‌گیرد.

بیمه بهداشتی برای مهاجرین | نظام بهداشت و درمان استرالیا

افرادی که با روش‌های گوناگونی به استرالیا مهاجرت می‌کنند نیز می‌توانند از کلیه خدمات ارائه شده در سیستم درمان و بهداشت این کشور کمک بگیرند. بیمه بهداشتی برای مهاجرین ارائه می‌شود تا آن‌ها نیز بدون نیاز به نگرانی خاصی از بابت سلامت خود یا اعضای خانوادشان در استرالیا سکونت یابند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین انجمن ایرانی ها در استرالیا

البته باید به این اشاره کنیم که توریست‌ها نمی‌توانند از خدمات مدی کر بهره‌مند شوند. این خدمات تنها در اختیار شهروندان و افرادی که به صورت قانونی به استرالیا مهاجرت کرده‌اند ارائه می‌گردد. پزشکان و پرسنلی که در حوزه درمان و بهداشت فعالیت می‌کنند هیچ تفاوتی بین مهاجران و کسانی که از ابتدا در خاک استرالیا زاده شده‌اند قائل نمی‌شوند. آن‌ها از تمام دانش و تخصص خود کمک می‌گیرند تا سلامتی شما را بازیابند. در ادامه مبحث نظام بهداشت و درمان استرالیا به کیفیت این خدمات می‌پردازیم.

کیفیت خدمات پزشکی در استرالیا

سیستم مدی کر به نحوی طراحی شده است که خدمات بی‌نظیری را در اختیار شهروندان و مهاجران قرار دهد. این نظام قانون‌مند است تا در صورت نارضایتی از امور بهداشتی و یا درمانی، بتوانید اعتراض خود را به مراجع قضایی کشور استرالیا اطلاع دهید. در صورتی که مشخص شود ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی وظیفه خود را به خوبی انجام نداده‌اند، جریمه معینی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: 6 سختگیری جدید مهاجرت به استرالیا در سال 2024

کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور مهاجرپذیر را باید با کشورهایی همچون آلمان و کانادا مقایسه کرد. در این دو کشور نیز خدمات درمانی به صورت رایگان ارائه می‌شود. اگر تجربه استفاده از سیستم درمانی کانادا و یا آلمان را دارید، خیلی سریع را سیستم درمانی و بهداشتی استرالیا نیز آشنا خواهید شد.

میزان پوشش بیمه بهداشتی برای مهاجران | نظام بهداشت و درمان استرالیا

به محض ورود به کشور استرالیا تحت پوشش بیمه بهداشتی قرار می‌گیرید. مهم نیست که چه روش خاصی را برای مهاجرت خود به استرالیا انتخاب کرده‌اید، زیرا بر اساس قوانین سیستم مدی کر، همه مهاجران خارجی پس از ورود به خاک این کشور مشمول دریافت خدمات بهداشتی و درمانی هستند.

در برخی از موارد، باید در زمان دریافت ویزای خود نسبت به خرید بیمه بهداشتی خصوصی اقدام کنید. بیمه‌های بهداشتی خصوصی عموماً دارای پوشش گسترده‌تری هستند و خدمات آن‌ها کیفیت بالاتری خواهد داشت. طبیعتاً این امر نیازمند پرداخت یک هزینه مشخص است که در زمان تعیین قرارداد با بیمه خصوصی باید آن را پرداخت کنید. به طور کلی باید گفت که پوشش بیمه‌های بهداشتی عمومی و خصوصی برای مهاجران خارجی بسیار مناسب است. موضوع بعدی در رابطه با نظام بهداشت و درمان استرالیا، شرایط بهداشتی برای دریافت ویزا است.

شرایط وضعیت پزشکی برای ویزا

به منظور اخذ برخی از ویزاهای مخصوص کشور استرالیا باید گواهینامه سلامت خود را ارائه دهید. این گواهینامه مشخص می‌کند که شما به عنوان یک مهاجر خارجی دچار بیماری خاصی نیستید و یا بیماری کنونی شما جان شهروندان کشور استرالیا را به خطر نمی‌اندازد. از جمله مهم‌ترین مواردی که منجر به ریجکت شدن ویزای شما بدین دلیل می‌شوند باید به بیمار‌ی‌های عفونی اشاره کنیم.

افزون بر این مورد، چنانچه دارای بیماری واگیردار هستید، احتمالاً گواهینامه سلامت شما تا زمان رفع بیماری صادر نمی‌شود و در نتیجه نمی‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید که مواردی همچون ناتوانی‌های مادرزادی و یا فلج بودن اعضای مختلف بدن شامل این موضوع نمی‌شوند. بنابراین، افراد ناتوان و معلول لازم نیست که در این باره نگران گردند.

انتخاب و خرید بیمه بهداشتی

به منظور خرید یک بیمه بهداشتی در کشور استرالیا باید به پارامترهای مختلفی دقت کنید. مهم‌ترین پارامتری که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، پوشش کلی خدمات آن بیمه است. به سراغ بیمه‌هایی بروید که می‌توانند مواردی همچون خدمات دندانپزشکی و زیبایی را نیز به خوبی پوشش دهند. معمولاً این دو مورد بیشترین هزینه‌های درمانی را به شما تحمیل می‌کنند.

پارامتر مهم دیگری که باید به‌ آن اشاره کنیم، هزینه دریافتی است. باید به دنبال بیمه‌های بهداشتی خاصی باشید که هزینه بهره‌گیری از خدمات آ‌ن‌ها با بودجه‌ای که برای این موضوع تعیین کرده‌اید همخوانی داشته باشد. در غیر این صورت، در زمان پرداخت هزینه‌های مربوط به بیمه دچار مشکل می‌شوید.

خدمات پزشکی عمومی در استرالیا

سیستم نظام بهداشت و درمان استرالیا خود شامل بخش‌های مختلفی همچون بیمارستان‌‌ها، مراکز درمانی محلی، داروخانه ها و… است. مهاجران خارجی نیز می‌توانند به راحتی از خدمات پزشکی ارائه شده در این حوزه‌ها کمک بگیرند و مشکلات پزشکی خود و یا خانواده‌شان را پیگیری کنند.

بودجه خدمات پزشکی عمومی در کشور استرالیا به صورت مستقیم توسط دولت این کشور تأمین می‌شود. در واقع بخش مشخصی از مالیاتی که پرداخت می‌گردد به این موضوع اختصاصی پیدا می‌کند. دولت این کشور هر ساله میزان بودجه ارائه شده به این امر را افزایش می‌دهد تا خدمات مربوطه از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار باشند. مهاجران خارجی امکان کار در حوزه برای مهاجران خارجی را دارند.

بهترین پزشکان و مراکز بهداشتی برای مهاجران

تمامی افرادی که در سیستم درمانی و بهداشتی کشور استرالیا فعالیت می‌کنند از تجربه قابل توجهی برخوردار هستند. این افراد باید از پس آزمون‌های گوناگونی برآیند تا بتوانند به عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی و درمانی مشغول به کار شوند، بنابراین می‌توانید اطمینان داشته باشید که به بهترین پزشکان و پرستاران دسترسی خواهید داشت.

مراکز بهداشتی و درمانی خصوصی نیز باید همانند مراکز درمانی دولتی مجوزه‌های مختلفی را دریافت کنند تا اجازه کار داشته باشند. به منظور یافتن بهترین پزشکان و یا مراکز درمان می‌توانید به سایت‌هایی که در زمینه رتبه‌بندی این موارد مشغول به فعالیت هستند مراجعه کنید. با کمک اپلیکیشن مگنی امکان یافتن برترین پزشکان ایرانی و فارسی‌زبان در استرالیا وجود دارد.

پوشش هزینه‌های درمانی | نظام بهداشت و درمان استرالیا

بیمه‌ای که برای خود و خانواده‌تان انتخاب کرده‌اید وظیفه دارد که پوشش کلیه هزینه‌های درمانی را بر عهده بگیرد. در واقع علت تأکید دولت استرالیا برای برگزیدن یک بیمه درمانی نیز همین امر است. از جمله مهم‌ترین هزینه هایی که تحت پوشش نظام بهداشت و درمان استرالیا قرار می‌گیرند باید به مواردی همچون هزینه مشاوره یا ویزیت پزشک، هزینه داروها و هزینه اسکان در بیمارستان، هزینه جراحی و… اشاره کنیم.

هر بیمه درمانی هزینه‌های قابل پوشش خود را پیش از بستن قراردادن به اطلاعت شما می‌رساند. بهتر است حتماً به مفاد چنین قراردادهایی توجه کنید تا مطمئن باشید که بیمه انتخاب شده توانایی پرداخت و پوشش هزینه‌های درمانی‌تان را دارد. در غیر این صورت، خودتان مجبور به پرداخت تمامی هزینه‌های تعیین شده توسط بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خواهید بود.

نکات و توصیه‌ها در زمینه بهداشت و درمان برای مهاجران در استرالیا

بهتر است پیش از ورود به استرالیا نسبت به کامل کردن دانش خود در مورد شرایط بهداشت و درمان در این کشور اقدام کنید. به یاد داشته باشید که ممکن است قوانین و مقررات تعیین شده توسط دولت در مورد مواردی همچون مدی کر تغییر پیدا کنند، بنابراین لازم است که همواره تمامی اطلاعات خود را در این رابطه بروز نگه دارید.

پیشگیری از بیماری‌های مختلف همواره هزینه‌های کمتری را نسبت به درمان آن‌ها به همراه دارد. تا جایی که می‌توانید به فکر حفظ سلامت خود و خانواده‌تان باشید تا درگیر مواردی همچون مراجعه به بیمارستان و یا پرداخت‌های هزینه‌های درمانی نشوید.

دولت استرالیا در بازه‌های زمانی مشخص چک‌ آپ‌های عمومی را برای سنین گوناگونی ارائه می‌دهد تا همه افراد بتوانند سلامت کلی خود را به طور کامل مورد بررسی قرار دهند. البته، حتی در صورت ابتلا به بیماری‌های گوناگون واقعاً لازم نیست که در این رابطه استرس خاصی داشته باشید. سیستم درمانی این کشور به بهترین شکل ممکن از شما محافظت خواهد کرد و افرادی که در نظام بهداشت و درمان استرالیا مشغول به فعالیت هستند تمام تلاش خود را جهت بهبود سلامت شما به کار می‌گیرند.