Web Analytics Made Easy - Statcounter

چطور بلیط هواپیما مشهد چارتر بخریم؟

یکی از واژه هایی که در دنیای سفر و گردشگری به فراوانی می شنوید، واژه «چارتر» است. پروازهای چارتر به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرند و مورد علاقه طیف گسترده ای از افراد هستند. آیا دلیل این محبوبیت را می دانید؟ به نظر شما پروازهای چارتری چه مزیتی در مقایسه با پروازهای سیستمی دارند؟ در این مطلب توضیحات لازم درباره بلیط چارتر را ارائه کرده و سپس روش خرید بلیط هواپیما مشهد تهران چارتر را بررسی خواهیم کرد.

بلیط هواپیمای چارتر چیست؟

وقتی برای خرید بلیط وارد وبسایت فروش می‌شوید، یکی از متداول ترین عبارت هایی که با آن مواجه خواهید شد، «بلیط هواپیما چارتر» است. چارتر در معنای لغوی در زبان انگلیسی به معنای «دربست اجاره دادن» است. در حقیقت صندلی های یک هواپیما می توانند به صورت دربست به یک آژانس هواپیمایی یا یک شخص حقیقی اجاره داده شوند. چارترکننده با پرداخت هزینه صندلی های یک پرواز، آن ها را خریداری کرده و سپس به مشتریان خود می فروشد. آژانس های هواپیمایی همین کار را انجام می دهند و با خرید صندلی ها، بلیط ها را برای فروش می گذارند.

باید بدانید که چارتر کردن تنها محدود به رزرو صندلی پرواز برای آژانس ها نیست؛ بلکه هر چیز دیگری را هم می توان چارتر کرد. به عنوان مثال می بینید که آژانس ها معمولا گزینه هایی برای رزرو هتل نیز دارند. در این حالت آژانس ها می توانند تعدادی از اتاق ها و تخت های یک هتل را نیز چارتر کرده و امکان رزرو را برای مشتریان خود فراهم کنند.

مزایای بلیط های چارتری

بلیط های چارتری مزایایی دارند که سبب جلب نظر عمده افراد می شوند. مهم ترین تفاوت بلیط هواپیمای چارتری، قیمت آن است. این نوع بلیط ها معمولا قیمت به صرفه تری دارند و سود و ضرر آن ها هم بر عهده مشتری نیست. آژانس های هواپیمایی تمام یا بخشی از بلیط ها را خریداری می کنند تا مستقیما به فروش برسانند. قیمت ارائه شده توسط آژانس هواپیمایی معمولا در یک بازه مشخصی می ماند؛ چرا که در صورت افزایش بیش از حد، شانس فروش را از دست می دهد. اگر قیمت ارائه شده توسط شرکت هواپیمایی تغییر کند، این ضرر بر درآمد آژانس اعمال می شود. قیمت بلیط های سیستمی معمولا تابع قوانین و شرایط فعلی کشور و شرکت ارائه دهنده است.

نکته مهم درباره بلیط چارتری این است که در مواقع خاصی می توانید آن ها را با قیمت بسیار کمتر از معمول خریداری کنید. زمانی که چند ساعت به پرواز مانده و تمام بلیط ها فروش نرفته باشد، چارترکننده برای آن که متحمل ضرر نشود، بلیط ها را با قیمتی بسیار کمتر برای فروش می گذارد. می توانید این بلیط ها را تحت عنوان بلیط های لحظه آخری خریداری کنید. البته همیشه هم نمی توان به امید این بلیط ها منتظر ماند و باید شرایط را در نظر داشته باشید.

نحوه رزرو بلیط چارتر مشهد به تهران

یکی از پرترددترین مسیرهای پرواز در کشور ما، تهران به مشهد و بالعکس است. برای رزرو بلیط هواپیما مشهد تهران چارتر لازم است بهترین مرجع را پیدا کنید؛ مابقی کار به سادگی پیش خواهد رفت. جالب است بدانید پس از آن که نمایندگان اصلی یک شرکت هواپیمایی بلیط های آن را چارتر می کنند، واسطه های دیگری به میان می آیند و بلیط ها را از این نمایندگان چارتر می کنند. در این حالت به جای یک واسطه، با دو واسطه مواجه خواهید بود و بی نظمی و آشفتگی نیز به وجود می آید. به همین خاطر لازم است که حتما نماینده اصلی شرکت هواپیمایی را انتخاب کنید.

نکته مهم درباره پرواز چارتر این است که قابلیت استرداد ندارد و پس از خرید بلیط، نمی توانید آن را کنسل کنید. این در حالی است که بلیط های سیستمی حتی پس از خرید و پرداخت نیز امکان کنسلی و استرداد وجه دارند. به همین خاطر در خرید بلیط چارتر باید توجه کافی را داشته باشید.

برای خرید بلیط چارتر مد نظر باید عبارت «بلیط چارتر» را در وبسایت آژانس مد نظر سرچ کنید. به عنوان مثال در وبسایت فلای تودی می توانید در قسمت بلیط چارتر، علاوه بر مشخص کردن مبدأ و مقصد، ایرلاین مد نظر خود را نیز وارد کنید تا بلیط های چارتر همان ایرلاین برای شما نمایش داده شوند.

Plane model with world map, passports and tickets as airplane traveling and tickets booking concept

بلیط کدام پروازها را می توان به صورت چارتری خرید؟

باید گفت هم پروازهای داخلی و هم خارجی را می توانید به صورت چارتر خریداری کنید. هم شرکت های هواپیمایی ایرانی و هم شرکت های خارجی معمولا بخشی از صندلی های خود را به صورت چارتر می فروشند. در این حالت شما می توانید با مراجعه به آژانس ها، بلیط چارتر مد نظر خود را خریداری کنید. به عنوان مثال اگر به فراوانی در مسیر تهران به مشهد در حال سفر هستید، می توانید بلیط هواپیما مشهد تهران چارتر را تهیه کنید.

خرید انواع بلیط های چارتر از فلای تودی

وبسایت فلای تودی در کنار تمام خدماتی که با بالاترین کیفیت به شما مسافران گرامی ارائه می کند، بلیط های چارتری را نیز با مقرون به صرفه ترین قیمت به فروش می رساند. برای پرواز به هر نقطه دنیا می توانید مناسب ترین بلیط ها را از فلای تودی خریداری کنید؛ البته خدمات این مجموعه محدود به بلیط هواپیما نیست و می توانید رزرو هتل را نیز در سریع ترین زمان ممکن از طریق فلای تودی انجام دهید. کافیست سری به این وبسایت بزنید تا هر آن چه برای یک سفر خاطره انگیز نیاز دارید، فراهم شود.