Web Analytics Made Easy - Statcounter

حال سایت شما چطور است؟

امروزه وبسایت های زیادی هستند که با وردپرس در حال طراحی هستند تیم پشتیبانی وردپرس به تازگی وردپرس در نسخه ۵.۲ به بعد یک ویژگی جدیدی با نام سلامت سایت (Site Health) را معرفی کرد. این ابزاری است که بر سلامتی سایت شما نظارت می کند و شما را از هرگونه مشکل یا پیشرفتی که انجام می دهد، آگاه می کند. مهم است که شما به این صفحه توجه کنید زیرا اینجاست که همه افزونه های اصلی اعلان های خود را نشان می دهند و در صورت داشتن تیم پشتیبانی سایت برای بهبود وضعیت سایت به این صفحه اهمیت خواهد داد.

سلامت سایت چیست؟

در این پست ابتدا شما را با ویژگی جدید Health Site اشنا خواهیم کرد. سپس، نشان می دهیم چگونه می‌توان در بررسی سالم بودن وردپرس امتیاز 100٪ کسب کرد.

سلامت سایت چیست؟

Site Health ابزاری در وردپرس است که به شما در نظارت بر نحوه عملکرد سایت کمک می کند. این برنامه از دو بخش تشکیل شده است: یک صفحه نمایش وضعیت و یک صفحه اطلاعات. شما می توانید ابزار Health Site را از طریق Tools> Health Site در پس زمینه وردپرس خود پیدا کنید. علاوه بر بررسی های WordPress، توسعه دهندگان افزونه می توانند با Site Health هماهنگ شوند.

سلامت سایت چیست؟

در وردپرس 5.4، تیم ویجت وضعیت سلامت سایت را به داشبورد اضافه کردند، این موضوع کشف مسائل را برای کاربران بسیار ساده تر می کند.

وضعیت سلامت سایت

می توانید ویجت وضعیت سایت سلامت را در داشبورد وردپرس خود پیدا کنید

تب وضعیت سلامت سایت

جهت بررسی سالم بودن وردپرس با ورود به صفحه وضعیت، وردپرس تجزیه و تحلیل عملکرد و امنیت را انجام می دهد که سایت شما را بررسی کرده و اعلان ها و توصیه هایی را ارائه می دهد. در بالای صفحه، شما همچنین متوجه یک حلقه رنگی خواهید شد که به شما ایده می دهد که سایت شما چقدر سالم است.

سلامت سایت بررسی

همه اعلان ها قابل جمع شدن هستند، بنابراین می توانید برای دیدن اطلاعات بیشتر بر روی عنوان کلیک کنید. همچنین می توانید پیوندهایی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسئله و چگونگی استفاده از آن پیدا کنید.

تب اطلاعات سلامت سایت

در تب دوم بررسی سالم بودن وردپرس، یک صفحه اطلاعاتی با اطلاعات دقیق در مورد پیکربندی سایت خود پیدا خواهید کرد. می توانید از این اطلاعات برای کمک به میزبان وب یا برنامه نویس خود در هنگام بروز مشکل استفاده کنید. نگران نباشید ، در صورت لزوم اطلاعات را کپی کرده و از آن عبور دهید!

چرا باید به سلامتی سایت اهمیت دهم؟

درست همانطور که باید به سلامتی خود اهمیت دهید، باید به سلامت سایت خود نیز اهمیت دهید. شما می توانید سایت سلامت را به عنوان نوعی پزشک ببینید، که مشکل را پیدا می کند و راه حل هایی را پیشنهاد می کند. این پیشرفتها از به روزرسانی نسخه PHP شما گرفته تا غیرفعال سازی افزونه های بلااستفاده به دلایل امنیتی و از اجرای HTTPS تا بررسی وجود REST API در دسترس است. برای دیدن مراحل اضافی برای گرفتن یا اطلاعات بیشتر در مورد چک، کافیست روی یک اعلان کلیک کنید. همچنین خواهید دید که کدام افزونه شما را از پیشرفت ها آگاه کرده است.

در آینده ، سایت سلامت سایت مکان اصلی برای این نوع چک ها و اعلان ها خواهد بود. افزون بر این، افزونه های وردپرس چک و اطلاعیه های مربوطه را در داشبورد سایت Health قرار می دهند. این باعث می شود بخش مهمی از سفر شما به سمت ساختن یک سایت عالی، ایمن و به روز باشد.
ما می دانیم که مردم به طور طبیعی بسیار رقابتی هستند و در تلاش برای کسب نمره 100٪ گرانبها هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم نکاتی را در مورد چگونگی به دست آوردن آن نمره عالی در وب سایت شما به اشتراک بگذاریم. در حقیقت، همانطور که ممکن است انتظار داشته باشیم، انجام این هدف چندان سخت نیست. بنابراین، اجازه دهید ما با راهنمایی ادامه دهیم!

چگونه می‌توان در بررسی سالم بودن وردپرس امتیاز 100٪ کسب کرد

1. به روزرسانی وردپرس

اولین کاری که شما باید قبلاً انجام دهید، این است که نسخه وردپرس خود را به جدیدترین نسخه به روز کنید. قبل از انجام به روزرسانی واقعی پلت فرم وردپرس، مهم است که اطمینان حاصل کنید که از وب سایت فعلی نسخه پشتیبان گرفته باشید.
برای ادامه به روزرسانی واقعی، باید وارد داشبورد وردپرس شوید ، به بروزرسانی (داشبورد بروزرسانی) بروید ، و سپس بر روی دکمه “به روز رسانی اکنون” کلیک کنید. پس از انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که دوباره کلیک نمی کنید یا سعی در بارگیری مجدد صفحه دارید. معمولاً فقط چند ثانیه باید صبر کنید. همچنین توجه داشته باشید که وب سایت شما د نسخه پشتیبان کامل مدت زمان به روزرسانی نسخه وردپرس شما در حالت نگهداری قرار خواهد گرفت.

پس از نصب وردپرس 5.2 ، برای بررسی نمره خود به سایت Tools → Site Health بروید.
وقتی به آنجا بروید ، خواهید دید که این ابزار دست شما را در دست گرفته است و در راه رسیدن به نمره عالی به شما کمک زیادی می کند. شما قادر خواهید بود نه تنها نمره فعلی خود بلکه تمام پیشرفتهای پیشنهادی را ببینید. علاوه بر این، می توانید هر تست را که وب سایت شما قبلاً گذرانده است ، بررسی کنید.

2. مطمئن شوید که فقط یک قالب پیش فرض داشته باشید.

توصیه ما برای شما این است که فقط آخرین قالب های پیش فرض را نگه دارید، که در حال حاضر “2020” است.
شروع کنید به طراحی قالب وردپرس و یک قالب سبک و توسعه پذیر داشته باشید,  تمام تم ها و افزونه های بلااستفاده را دنبال کنید. برای حذف یک موضوع ، مسیر حرکت شما داشبورد → ظاهر → موضوع است. در ادامه با پیدا کردن مضمون حذف و معاشرت روی آن کلیک کنید. دکمه “جزئیات موضوع” را مشاهده خواهید کرد. روی آن دکمه کلیک کنید و پنجره ای با اطلاعات و گزینه های مربوط به موضوع خاص باز خواهد شد. در گوشه پایین سمت راست دکمه “حذف” قرار دارد. شما می دانید از آنجا چه باید بکنید.

3. تمام افزونه ها و قالب های باقی مانده را به روز نگه دارید

دلیل اصلی بروزرسانی هر موضوع و افزونه جلوگیری از حملات هکرها است. در نهایت ، این موارد منجر به پایین آمدن وب سایت شما می شود. همچنین ، گوگل هشدار به همه بازدید کنندگان بالقوه را آغاز می کند و می گوید وب سایت شما هک می شود. از آنجا که شما نمی خواهید زمان خرابی و بازدید از سایت خود را بخواهید ، توصیه می کنیم زمان خود را (که طولانی نخواهد بود) و به روزرسانی کنید و تمام افزونه ها و مضامین فعال را به روز کنید.

4- از آخرین نسخه PHP استفاده کنید

در زمان نوشتن این راهنما ، PHP 7.3 بالاترین سطح در دسترس است. با این حال ، ما اکیداً توصیه می کنیم همیشه از نسخه فعلی PHP استفاده کنید. مواردی وجود دارد که باید در مورد این موضوع نیز ذکر شود:

وردپرس 5.2 بررسی می کند که آیا نسخه فعلی و مطمئن ترین PHP شما آخرین نسخه ممکن است. اگر اینگونه نباشد ، یکی از پیشنهادات بهداشت سایت به روزرسانی PHP خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر سایت شما هنوز هم از نسخه ۵ x PHP استفاده می کند ، بسیار آسیب پذیر است و افزایش سرعت وردپرس را تجربه نخواهید کرد و گاها با سرعت لود پایین وبسایت بارگذاری خواهد شد .

اگر PHP 7.3 را با نسخه 5.6 آن مقایسه کنیم ، می بینیم که نسخه 7.3 تقریباً سه برابر درخواست های 5.6 است.
در حال حاضر ، اکثر افزونه ها فقط در صورت نصب آخرین نسخه PHP کار می کنند که دلیل دیگری برای بروزرسانی است.

5. اطمینان حاصل کنید که از HTTPS برای سایت وردپرس خود استفاده می کنید

اما چرا HTTPS واقعا اهمیت دارد؟ سال گذشته گوگل پروژه‌ای را اعلام کرده بود که امنیت عمومی وب را از طریق تشویق همه صاحبان سایت برای ایجاد سوئیچ لازم از HTTP به HTTPS بهبود می بخشد. به عنوان بخشی از این برنامه ، Chrome محبوب آنها (مرورگر وب) همه وب سایت های رمزگذاری نشده را با عنوان “Not Secure” از ژوئیه 2018 مشخص می کند. البته این تأثیر زیادی در ترافیک سایت دارد با توجه به اینکه یک اخطار امنیتی بدون شک باعث عدم اطمینان و تردید در میان بازدید کنندگان سایت می شود.

حتی اگر توجه زیادی به امنیت سایت خود نکنید ، Google قطعاً چنین می کند. HTTPS فقط وقتی یک الگوریتم جستجوی اینترنتی ارگانیک است ، یک عامل جزئی رتبه بندی گوگل است. اغلب در کنار بسیاری از عوامل دیگر مانند سرعت صفحه و پاسخگویی به موبایل ، به صورت “کیفیت سایت” مشاهده می شود. چندین روش مختلف و “بهترین امنیت” وجود دارد که برای اطمینان از قفل شدن یک وب سایت اجرا می شود.

با این وجود ، قفل کردن سایت شما برای اطمینان از هدایت خودکار ترافیک HTTP به نسخه امن HTTPS سایت شما کافی نخواهد بود. سرانجام ، مردم راه خود را برای رسیدن به وب سایت شما از طریق HTTP پیدا خواهند کرد: //. به همین دلیل ، ما به جای گزینه HTTPS ، از امنیت HTTP Strict Transport Security (HSTS) اکیداً توصیه می کنیم. انجام این کار به شما کمک می کند تا از ربودن کوکی ، حملات پروتکل SSL ، سلب SSL و سایر اقدامات برای دور زدن محافظت در SSL خودداری کنید. در اینجا بهترین قسمت وجود دارد – شما نمایی کلی SSL خود را با FastComet به صورت تصاعدی بهبود می بخشید.

6. مطمئن شوید که cron jobs را فعال کرده اید

وب سایت وردپرس شما نیاز به انجام کارهای برنامه ریزی شده مانند بررسی بروزرسانی ها دارد.  وردپرس از Cron Job wp-cron.php برای برنامه ریزی استفاده می کند تا بطور دوره ای به روزرسانی های افزونه ها، قالب ها و خود WordPress را بررسی کند. این همان چیزی است که باعث می شود پست های برنامه ریزی شده به موقع منتشر شود. این کار را در پس زمینه انجام می دهد.

شما باید اطمینان حاصل کنید که وردپرس می تواند این کارهای برنامه ریزی شده را برای بهبود نمره سلامت سایت شما انجام دهد

7. اشکال زدایی در WordPress را خاموش کنید

حالت اشکال زدایی اغلب برای جمع آوری جزئیات بیشتر درباره خطا یا خرابی سایت فعال می شود اما ممکن است حاوی اطلاعات حساسی باشد که نباید در یک وب سایت در دسترس عموم باشد. حذف اشکال زدا مانع از هدر رفتن اطلاعات سرور شخصی می شود.

  • وارد wp-config.php شوید. تنظیم پیش فرض وجود دارد که WP_DEBUG روی false تنظیم شود.
  • پیش بروید و دوباره بررسی کنید. اگر اینگونه نباشد، آن را درست کنید:

(define( ‘WP_DEBUG’, false 

8. API Rest را غیرفعال نکنید

REST API یک وردپرس و سایر برنامه ها با سرور ارتباط برقرار می کند. یک مثال صفحه ویرایشگر بلاک است که برای نمایش و ذخیره پست ها و صفحات شما به این متکی است. غیرفعال کردن API Rest باعث می شود عملکرد وردپرس به میزان کافی نرسد. برنامه های اندرویدی خاصی وجود دارند که به فعال کردن API Rest نیز نیاز دارند.

9.افزونه ها و قالب های اضافی وردپرس را حذف کنید
حذف افزونه های غیر فعال

از نظر فنی، شما می‌توانید از هر تعداد افزونه وردپرس در وب‌سایت خود استفاده کنید تا زمانی که کد گذاری خوبی داشته باشد. می‌توانید افزونه های غیرفعال را در سایت وردپرس خود نگه دارید، آنها تاثیری در عملکرد یا سرعت وب سایت شما ندارند.

با این‌حال، توصیه می‌شود هر افزونه غیرفعال که موردنیاز شما نیست را حذف کنید. آن‌ها می‌توانند برای مخفی کردن بدافزارها و افزایش زمان اسکن امنیتی استفاده شوند و احتمال اینکه شما به‌طور تصادفی آن‌ها را فعال کنید نیز وجود دارد.

10 . آخرین ، اما نه چندان مهم : به روزرسانی های پس زمینه را غیرفعال نکنید

به روزرسانی های پس زمینه مهمتر از آن هستند که بسیاری فکر می کنند. آنها اطمینان حاصل می کنند که اگر به روزرسانی امنیتی برای نسخه شما در حال استفاده است ، وردپرس می تواند به صورت خودکار بروزرسانی کند. غیرفعال کردن آنها یکی از مواردی است که وب سایت وردپرس شما را در معرض خطر هک شدن قرار می دهد که در این مورد بهتر است برای داشتن امنیت مناسب در وبسایت با پشتیبان وردپرس خود این موضوع را مطرح کنید.

در نتیجه

امیدواریم راهنمای کوچک ما را دوست داشته باشید باید این ترفند ها را انجام داد و شما را به سمت 100٪ مطلوب سوق داد. به یاد داشته باشید که این نمره فقط لاف زدن در مورد آن نیست. امتیاز کامل سلامتی سایت از عناصر تشکیل شده است که همیشه مهم بودند. موضوعی که در وردپرس 5.2 تغییر کرده این بود که مردم را نسبت به نحوه مراقبت صحیح از وب سایت های خود آگاه تر کنند.

در حال حاضر ، لطفا مراقب سلامتی سایت خود باشید تا شما و سایتتان بتوانید از سلامتی خوبی برخوردار شوید!

شما چی فکر می کنید؟ آیا ابزار سلامت سایت را دوست دارید؟ ما معتقدیم که این یک ویژگی عالی است که به امنیت کامل فضای اینترنت کمک خواهد کرد. چیزی که به نفع همه خواهد بود. نظرات خود را به اشتراک بگذارید.