Web Analytics Made Easy - Statcounter

سرمایه‌گذاری ۲۸ میلیون دلاری برای توسعه سیستم خنک‌کننده غوطه‌وری

شرکت Green Revolution Cooling استارتاپی نام آشنا در زمینه خنک‌کننده غوطه وری 28 میلیون دلار در سومین دور سرمایه‌گذاری تأمین کرده است.

عمده این سرمایه‌گذاری توسط SK Lubricants، یک شرکت تابعه از گروه کره‌ای SK Group که طیف گسترده‌ای از محصولات نفتی که برای سیستم های خنک کننده غوطه‌وری ضروری هستند، تولید می کند، صورت گرفت.

SK Lubricants عنوان کرده که قصد دارد شرکت خود را به یک ارائه‌دهنده راهکار مدیریت حرارتی با استفاده از قدرت خود در تولید روغن‌های روان‌کننده صنعتی ممتاز گسترش دهد.

Cha Gyu-tak، مدیر عامل SK Lubricants، در این باره اظهار داشت: «از آنجایی که صنعت هوش مصنوعی، واقعیت بصری و صنایع خودران در حال افزایش هستند، انتظار می‌رود بازار مراکز داده پرتراکم به طور چشمگیری رشد کند.

این سرمایه گذاری سهام در GRC نه تنها همکاری بین دو شرکت را به حداکثر می رساند، بلکه به تسریع پذیرش خنک‌کننده غوطه‌وری مایع توسط مراکز داده کمک می کند و ما را به عنوان اولین سرمایه گذار در این بازار تبدیل و در عین حال به ما کمک می کند تا به یک ارائه دهنده راهکار مدیریت حرارتی مبتنی بر مایع تبدیل شویم.»

خنک‌کننده غوطه‌وری پاسخگوی تمامی نیازها

خنک‌کننده غوطه‌ور به مراکز داده این امکان را می‌دهد تا با غوطه‌ور کردن سرورها در محفظه‌های پر از نوعی روغن معدنی نارسانا، از تراکم فناوری اطلاعات بسیار بالاتری نسبت به رک‌های خنک‌شونده با هوا بهره‌مند شوند.

این رویکرد اپراتورهای مرکز داده را قادر می‌سازد تا چیلرها، CRACها، کنترل‌کننده‌های هوا، کنترل‌های رطوبت و سایر تجهیزات خنک‌کننده هوای معمولی را حذف کنند. قطعات متحرک کمتر به معنای احتمال کمتر خرابی مکانیکی است.

خنک‌کننده غوطه‌وری مدتی است که عملیاتی شده اما این ایده در کنار سایر روش‌های خنک‌کننده مایع، مانند خنک‌کننده مستقیم آب به تراشه، و خنک‌کننده دو فازی، جذابیت بیشتری پیدا کرد.

ولاد گالبوف و گرگ کلین، تحلیلگران Omdia در یادداشت مشاوره‌ای اخیر اظهار داشتند: «احتمال می‌رود که شاهد انتقال خنک کننده غوطه‌وری به سمت استقرار تجاری در مقیاس بزرگتر باشیم. همچنین شاهد ورود فروشندگان بیشتری به بازار و کاربران نهایی بزرگ مانند ارائه دهندگان خدمات ابر مقیاس بزرگ (CSP) خواهیم بود که به دنبال استفاده از خنک کننده غوطه‌ور برای کاهش مصرف برق مراکز داده هستند.

GRC که بیش از یک دهه پیش تأسیس شد، به یکی از شناخته‌شده‌ترین برندها در زمینه خنک‌کننده غوطه‌وری تبدیل شده است. در حال حاضر، شرکت GRC با اینتل همکاری می‌کند تا ایمنی و قابلیت اطمینان این فناوری را آزمایش کند و عملکرد سیستم رک‌های خنک شونده غوطه‌وری که از پردازنده‌های Xeon Scalable بهره می‌برند، را بهینه کند.

به طور همزمان، GRC با HPE کار می کند تا سرورهای ProLiant و Apollo را با سیستم‌های خنک کننده ICERaQ این شرکت یکپارچه کند.

آخرین دور سرمایه‌گذاری، مجموع بودجه این استارتاپ را به 43 میلیون دلار می‌رساند.

پیتر پولین، مدیرعامل GRC در این باره گفت: «ما از شراکت با SK Lubricants خرسندیم و سرمایه‌گذاری اخیر به ما امکان می‌دهد تا اقدامات مهمی را که برای بهبود زیرساخت‌های خنک‌کننده مراکز داده سطح جهانی در آینده انجام می‌دهیم، گسترش دهیم.»