Web Analytics Made Easy - Statcounter
اینتل به بررسی لیکوئید کولینگ ادامه می‌دهد

اینتل به آزمایش خنک‌کننده مایع در مراکز داده ادامه می‌دهد

اینتل این بار با همکاری Green Revolution Cooling به بررسی سیستم‌های خنک‌کننده غوطه‌وری ادامه می‌دهد
اینتل این بار با همکاری Green Revolution Cooling به بررسی سیستم‌های خنک‌کننده غوطه‌وری ادامه می‌دهد

استارتاپ آمریکایی Green Revolution Cooling (GRC) با اینتل همکاری می‌کند تا بتواند به کمک این شرکت، نبض بازار خنک کننده غوطه‌وری را در دست بگیرد.

GRC intel Coperation

این دو شرکت برنامه‌ی چندساله‌ای را با هدف آزمایش ایمنی و قابلیت اطمینان این فناوری و بهینه‌سازی عملکرد رک‌های دارای این فناوری و پردازنده‌های اینتل زئون Scalable اعلام کرده‌اند.

البته این اولین مشارکت اینتل در این موضوع نیست؛ در آگوست 2021، این سازنده تراشه، توافق مشابهی را با استارتاپ اروپایی، سابمر اعلام کرد تا اطمینان حاصل کند که گرمای با درجه بالا تولید شده در این فرآیند می‌تواند به راحتی استفاده مجدد شود.

اهداف دو شرکت اینتل و GRC از شراکت

موهان کومار، عضو ارشد اینتل در مورد این شراکت گفت: «همکاری ما با GRC به فناوری‌های پیشرفته‌ای که کارایی و تراکم بیشتری را برای استقرار مراکز داده فراهم می‌کنند، کمک می‌کند.

از طریق این همکاری، ما می‌توانیم راهکارهایی منحصر به فرد برای برآوردن نیازهای محاسباتی و خنک‌سازی مشتریان ارائه دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که مراکز داده به روشی حساس‌تر از نظر زیست‌محیطی فعالیت می‌کنند.»

GRC Immersion cooling

GRC گفت که با اینتل همکاری خواهند کرد تا بازار مراکز داده را در مورد مزایای خنک‌کننده غوطه وری مایع آگاه کرده و در این باره آموزش‌های لازم را نیز ارائه دهند.

آن‌ها همچنین به منظور اطمینان خاطر مراکز داده از استانداردهای ایمنی، سازگاری مواد و عملکرد ایمنی با ورود سیالات جدید به بازار، کار می‌کنند.

رشد محصولات خنک‌کننده مایع در سال‌های آتی

طبق گزارشی از شرکت تحلیلی Omdia، انتظار می‌رود بازار محصولات خنک‌کننده مایع مرکز داده بین سال‌های 2020 تا 2025 تقریباً دو برابر شود و به طور متوسط ​​سالانه 16 درصد رشد کند.